Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Obsługa chmury

Polecane posty

Jak się zarządza chmurą? Tak samo jak vpsem/dedykowanym? Mam na myśli panel, ssh, ftp itd. Nigdy nie miałem do czynienia z żadną chmurką, a jestem ciekawy jak to wygląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz konto i tworzysz kontener o danych parametrach albo zamawiasz dany pakiet (zależy od ISP). Popularne są płatności za czas uruchomienia kontenera, ale są też z płatnościami stałymi co miesiąc.

Zarządzasz normalnie, zależy jaki OS jest wgrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy node ma odpowiednie oprogramowanie, do tego dochodzą osobne serwery pracujące jako NAS oraz kontrolery.

Od strony administracyjnej to przez panel www :) A od strony CLI to dopinasz każdy node do serwerów kontrolujących i wstępnie konfigurujesz i pozostaje praktycznie bezobsługowy do czasu awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam? Zacząłeś przygodę z cloudem? Jeśli tak, to jak wrażenia?:) Pisałeś, że wcześniej nie miałeś do czynienia z chmurami - warto się zorientować w temacie, bo część z nich umożliwia bezpłatne przetestowanie. U mnie umieszczona jest Cloud2b i w jej przypadku jest taka możliwość. To dość wygodne, bo można się zorientować mniej więcej z czym to się je i na czym polega. Poza tym z tego, co się orientuję, to ta technologia robi się coraz popularniejsza i powszechniejsza, więc nie można wykluczyć, że powoli trzeba się do niej przyzwyczajać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tez zastanawiam się nad tym, nie jest to chyba jakoś bardzo trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznajcie się z oprogramowaniem dla chmury np. onapp.com, VMware vSphere lub vCloud, Citrix CloudStack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. To znaczy jest tak, jak chyba z wszystkim - zależy od stopnia zaawansowania i skomplikowania Twoich działań, które chcesz podejmować w takiej chmurze, ale wszystko jest dla ludzi. Coraz częściej poleca się różne cloudowe rozwiązania przedsiębiorcom z naróżniejszych branż - niekoniecznie specom informatycznym, więc z pewnością nie jest to wiedza tajemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×