Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Komputer się wyłącza

Polecane posty

Witam, mam taki problem z moim drugim pc który służy mi do pracy, od ostatniego razu kiedy wyciągnąłem procesor, bo chciałem sprawdzić czy będzie działać mój stary który gdzieś tam znalazłem oraz jakie ma taktowanie(oczywiście nie pasował za duży), potem wszystko zmontowałem i podczas pracy zaczął się wyłączać(procesor smarowałem parę razy). Nie wiem po prostu co się dzieje, myślałem że to temperatura tak działa że za duża w granicach 50-70stopni, założyłem nowy wiatrak 12cm nadal się wyłącza czy ktoś wie co się dzieje i jak zapobiec temu wyłączaniu się komputera bo już nie wiem co robić, już 4 dzień walczę z tym pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz dobrze odtłuścić procesor z wierzchu i posmarować pastą termoprzewodzącą. Może spróbuj też innej pasty bo ta, która masz już się przedawniła, nie była dobrze przechowywana lub jest słabej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jaki to procek?

U mnie temperatura nie przekracza 40 stopni

Nie posmarowałeś za grubo pastą? Upewnij się że radiator jest dobrze zaczepiony i się nie rusza.

Coś ci pika czy się wyłącza? Łapie zwiechy?

 

Są inne efekty "uboczne"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiechy łapał ostatnio jakoś tak, radiator się trzyma, koszyk jest mocno zapięty, nic nie pika, inne efekty uboczne to że się wyłączał, wcześńej takiego problemu nie było to jest Intel Celeron 1.7GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki to procek?

U mnie temperatura nie przekracza 40 stopni

Nie posmarowałeś za grubo pastą? Upewnij się że radiator jest dobrze zaczepiony i się nie rusza.

Coś ci pika czy się wyłącza? Łapie zwiechy?

 

Są inne efekty "uboczne"?

Celerony lubią się mocno grzać i jest to ich normalna temperatura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No jak podał rodzaj procka to teraz i ja doszedłem do wniosku że to nie tego wina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ze miałem również taki sam problem z tym PC(na którym obecnie siedzę) poszedł do naprawy bo nie dałem sam rady z tym, muszę właśnie iść zapytać co tam było bo nie pamiętam, a robili mi to znajomi tzn firma więc powinni pomóc...

Co do temp. to 50-60 Stopni to standard lecz nie wiem co jest przyczyną że się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jak wbijesz do samego biosu i zostawisz go na dłużej to też się wyłącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie pamiętam ale chyba raz się wyłączył, teraz obecnie instaluje nowy system to też się wyłączył i całą operacje instalacji muszę powtarzać od nowa. Wyjąłem baterie na około 5 min poprzekładałem wszystkie zworki na płycie główniej. I włączyłem od nowa.

 

Pamiętam że kiedyś przysmażyłem CPU do prawie 100Stopni również intela lecz 2.8GHz bez chłodzenia i wcale się nie wyłączył,

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pewnie zworki źle ustawiłeś :D heh

 

 

Wyjmij procka, odwróć i zobacz czy któryś PIN nie jest zgięty lub złamany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, robiłem to wczoraj:P tzn czyściłem całą płytę główną radiator, cpu również patrzałem czy nie są piny zgięte, a zworek wcześniej nie ruszałem i też chodził teraz zworki tylko wyjąłem i ustawiłem je tak jak były wcześniej jak na razie jest super, przeszło kopiowanie plików, formatowanie dysku i teraz już się system instaluję zobaczymy jak będzie dalej.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×