Skocz do zawartości
Andrzej Braszka

Oczekiwanie na strone

Polecane posty

"Zwiększyć czas otwierania"? Co w ogóle masz na myśli? Jeśli strona za długo się otwiera, to czas pomyśleć albo nad jej optymalizacją albo nad zmianą hostingodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

www.mSurf.eu stoi na chmurka.pl i szybkość wczytywania jest bardzo szybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne obrazki, skrypty JS, nieoptymalnie napisany kod. To są najczęstsze powody (no chyba że to serwer zwalnia, więc trzeba pisać do usługodawcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki kod trzeba dodać w index żeby zoptymalizować skrypt w php

Chyba osiągnąłeś etap zatrudnienia programisty, który zajmie się Twoją stroną. Bo widać, że sam tego nie ogarniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że strona raz wczytuję się szybko raz trzeba czekać prawie 30 sekund. Albo wina hostingu, albo twój skrypt od czasu do czasu generuję dużo zapytań do bazy. Zobacz jak masz ustawionego crona i w których godzinach masz najwięcej odwiedziń. Jeżeli się pokrywają z długim czasem ładowania to skontaktuj się z programistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Andrzej jeśli byś potrafił to zrobić samodzielnie, to byś nie pytał o tak trywialne rzeczy.

"Trudno" się mówi, trzeba przeboleć, zapłacić i niech ktoś to zrobi porządnie.

A jak nie, to ...no, powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki kod trzeba dodać w index żeby zoptymalizować skrypt w php

Żartujesz chyba wink.png

 

To nie jest kwestia dopisania linijki gdzieś, tylko przetrzepanie całego kodu i jego optymalizacja - nie znając się tego nie zrobisz, proste. Tym bardziej nie dostaniesz instrukcji, nikt wróżką nie jest co tam w kodzie masz.

 

U mnie Twoja strona np. się wcale nie wczytała ;)

 

//edit

Jednak się udało wczytać - zajęło to tylko 15 sekund.

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro po wyłączeniu zadań cron działa prawidłowo, to nic nie poradzisz, serwer jest przeciążany przez te zadania - musisz się zastanowić na ich optymalizacją.

Swoją drogą dziwne, że usługodawca nie zwrócił jeszcze na to uwagi (jak rozumiem jest to shared?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro po wyłączeniu zadań cron działa prawidłowo, to nic nie poradzisz, serwer jest przeciążany przez te zadania - musisz się zastanowić na ich optymalizacją.

Swoją drogą dziwne, że usługodawca nie zwrócił jeszcze na to uwagi (jak rozumiem jest to shared?).

Właśnie zwrócił kazał naprawić błędy inaczej zawiesi mi serwer , są 4 crony i nie wiem co jest w nich nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W samych zadaniach cron raczej nic nie jest nie tak, zależy co w nich wywołujesz. Jakieś skrypty zapewne, tylko pytanie brzmi: jakie?

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Con sam w sobie to tylko linijka tekstu w postaci np. "20 4 * * * /home/backup/backup_mysql.sh". Samo w sobie nieszkodliwe. Ale jak się przyjrzeć skryptowi, który jest przez tą linijkę wywoływany, to już może być mnij ciekawie, w podanym przykładzie wygląda to tak:

#!/bin/bash
mysqldump -uuser -phaselko --all-databases > /home/backup/all_databases.sql
DATE=`date '+%d%m%y'`
tar -czf /home/backup/all_databases_$DATE.tar.gz /home/backup/all_databases.sql
mv /home/backup/all_databases_$DATE.tar.gz /var/www/mysql_backup
rm -rf /home/backup/all_databases.sql
exit;

I tu może być problem, bo skrypt robi zrzut wszystkich baz MySQL, pakuje je TARem, przenosi do innego katalogu i usuwa zrzut baz. Czyli trochę roboty ma - w tym czasie ostro pracują dysk i procek (szczególnie ten pierwszy). Dla mnie to nie problem - skrypt wykonywany jest na moim własnym serwerze, ale na hostingu współdzielonym nie kochano by mnie za takie zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem co mam zrobić , to mi napisał technik z chmurka.pl

Proszę sobie zoptymalizować swoje zapytania cron bo generują one obciążenie procesora na poziomie 98% co już jest grubą przesadą i jeśli sytuacja będzie się powtarzała będziemy zmuszeni zablokować Pana konto do czasu usunięcia usterki.

 

do swojego skryptu potrzebuje 5 cronów i patrze po tych to sam nie wiem co im może być nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×