Skocz do zawartości
Kubofonista

Dziwne zachowanie MySQL

Polecane posty

Witajcie.

 

Od kilku dni mam dość bardzo nietypowy problem z MySQL'em, mianowicie zapisuje on dane jak mu się podoba, czasami normalne wartości, czasami puste pola.

 

Dwa jednakowe zapytania typu UPDATE potrafią zrobić tak, że jedno zapisze dane jakie chciałem, drugie wyczyści tylko pole, co więcej: w logach zapytań MySQL oba zapytania figurują tak samo oraz są poprawne.

 

MySQL w wersji 5.5.19-1, napisałbym Wam więcej szczegółów ale logów z tych zdarzeń zwyczajnie nie ma, żadnych błędów, syslog, logi bazy, PHP nic, pusto. Mysql_error() również twierdzi, że błędu nie ma.

 

Co robić, gdzie szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem jak opisano wyżej, co lepsze: dotyczy on tylko jednej tabeli, zapis do pozostałych odbywa się prawidłowo. mysql_error() nic nie zwraca, nie ma również nic w logach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj część kodu gdzie używasz UPDATE Może to nie wina MySQL-a

 

To funkcja własna, potem wywołana z parametrami, w każdym razie do MySQL dociera poprawne zapytanie zarówno gdy działa jak i gdy nie (sprawdzałem w jego logach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, sprawy zmieniły trochę obrót.

 

Wartość jest zapisywana, po czym po 2-3 sekundach kasowana, nie kasuje jej żadne zapytanie (wynika to tez z braku takowego w logu MySQL'a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, sprawy zmieniły trochę obrót.

 

Wartość jest zapisywana, po czym po 2-3 sekundach kasowana, nie kasuje jej żadne zapytanie (wynika to tez z braku takowego w logu MySQL'a).

 

Jaki engine tabeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki engine tabeli?

 

W moim przypadku jest to MyISAM

 

 

Przepraszam, ale muszę zapytać: ANALYZE, OPTIMIZE, REPAIR zrobione? Tabela usunięta i utworzona na nowo z importem danych?

 

Tak, oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×