Skocz do zawartości
JustITUser

Dedyk, który Linux wybrać?

Polecane posty

Witam, z serwerów dedykowanych padło na ovh (cena/jakość). Teraz pytanie jakiego Linuxa wybrać? Serwer będzie pod kilka stron internetowych, w tym portale ze sporą liczbą odwiedzin. Do tego serwer TeamSpeak 3, początkowo 512 slotów, w przyszłości, może 1000 slotów. Którą wersję linuxa wybrać bo jest ich sporo do wyboru? https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/dystrybucje.xml?sort=use

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób twierdzi, że Debian jest najlepszy i najstabilniejszy, czy lepsza jest wersja 32 czy 64bit-owa?. No i co sądzicie o zdalnym pulpicie w Ubuntu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób twierdzi, że Debian jest najlepszy i najstabilniejszy, czy lepsza jest wersja 32 czy 64bit-owa?. No i co sądzicie o zdalnym pulpicie w Ubuntu?

Są też inne dystrybucje oprócz Debiana, równie najlepsze i najstabilniejsze.

Jak masz więcej jak 4GB ramu to 64bit. Chociaż jak masz mniej to też możesz ;)

A po co ci zdalne Xy na serwerze? W każdym systemie możesz zainstalować jak będziesz potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są, ale Debian jest całkiem dobry dla zaczynających z Linuxem z strony konsoli, szczególnie poprzez wielką ilość poradników, duże (również Polskie) fora z supportem tego systemu, i dość prostą obsługę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługi na linuxach działają tak samo.. niezależnie od dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługi na linuxach działają tak samo.. niezależnie od dystrybucji.

Usługi działają tak samo, lecz tutoriale czy same repo (apt get to dla newbie nie oszukujmy się najlepsza droga do instalacji) już mogą się różnić, być może Twój pierwszy UNIX był inny niż Debian, a mój właśnie ten na desktopie razem z Xem, za Debianem przemawiają też bardzo duże społeczności na internecie które właściwie robią za support tego systemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz debiana.

Najlepszy dla początkujących.

Nie będziesz miał problemów z instalacja pakietów.

Na necie masz dużo poradników tak jak to koledzy wyżej napisali.

 

A jeżeli będziesz miał problem zawsze możesz zadać pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługi działają tak samo, lecz tutoriale czy same repo (apt get to dla newbie nie oszukujmy się najlepsza droga do instalacji) już mogą się różnić,

No jak ktoś przeklepuje wszystko na pałe, to faktycznie inne distro może stanowić przeszkodę nie do przejścia..

W Centosie też masz apt ;) Ale trzeba dodatkowo zainstalować bodajże rpmforge, nie ma go w starndardowym repozytorium.

 

być może Twój pierwszy UNIX był inny niż Debian

Tyle ich było, że już nie pamietam... ale na początku to chyba SuSe (wtedy nie było openSUSE) i Debian w wersji 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś przeklepuje wszystko na pałe, to faktycznie inne distro może stanowić przeszkodę nie do przejścia..

W Centosie też masz apt wink.png Ale trzeba dodatkowo zainstalować bodajże rpmforge, nie ma go w starndardowym repozytorium.

 

 

Tyle ich było, że już nie pamietam... ale na początku to chyba SuSe (wtedy nie było openSUSE) i Debian w wersji 2.0.

Usługi działają tak samo, lecz tutoriale czy same repo (apt get to dla newbie nie oszukujmy się najlepsza droga do instalacji) już mogą się różnić, być może Twój pierwszy UNIX był inny niż Debian, a mój właśnie ten na desktopie razem z Xem, za Debianem przemawiają też bardzo duże społeczności na internecie które właściwie robią za support tego systemu tongue.png

 

Koledzy, od kiedy Debian jest UNIXem? ;)

GNU/Linux -GNU (ang. GNU's Not Unix)

 

A co do wyboru systemi, zależy czego wymagasz od systemu. Ja w sumie przychylam się do wyboru Debiana, tudzież Ubuntu w wersji serwerowej, ze względu na fanstastyczne i rozbudowane repozytorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również bym polecił Debiana... dużo tutoriali jest do niego. Ewentualnie Ubuntu Server

 

Ubuntu serwer? heh...

 

Debian z prostoty, netinstall + pakiety niezbędne. Podstawa to prostota ilość wsparcia itp.

 

Ja obsługuję jeden z serwerków na ovh dualcore k2 i 2gb ram, lata 3 fora jedno wielkie androidowe i serwer cs z 32 slotami serwer głosowy teamspeak. Hula obciążenie żadne wejść na jednym około 20tys mc, baza plików itp.. ... i nawet nie stęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu serwer? heh...

No i? Nie widziałeś wersji serwerowej? Ubuntu Server mam u kilku klientów na maszynach (www, bazy danych) i sprawdza się świetnie. Jak to napisałeś.. "nawet nie stęka" ;)

Dołączam się do opinii Malu o repozytoriach. Świeże paczki, sprawdzone. Wszystko działa bardzo stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i? Nie widziałeś wersji serwerowej? Ubuntu Server mam u kilku klientów na maszynach (www, bazy danych) i sprawdza się świetnie. Jak to napisałeś.. "nawet nie stęka" wink.png

Dołączam się do opinii Malu o repozytoriach. Świeże paczki, sprawdzone. Wszystko działa bardzo stabilnie.

 

Właśnie również postanowiłem sprawdzić Ubuntu Server na jednej z maszyn kilka miesięcy temu i działa do tej pory świetnie - co mi się podobało, to właśnie dobre nowe paczki... Na Debianie czasem musiałem samemu kompilować, bo były potrzebne nowsze wersje, a na Ubuntu już są gotowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Debian ma 3 gałęzie: stable, testing i unstable. Na serwerach używana jest wersja stable, która charakteryzuje się niezwykłą stabilnością, ale również starymi paczkami. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby użyć testinga, lub unstable (na którym bazuje Ubuntu). Możemy również wrzucić repozytoria LMDE (Linux Mint Debian Edition), które są nieco stabilniejsze od testinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×