Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ryzio

[vps] pod radio

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

mam zamiar założyć radio internetowe swojej miejscowości.

 

Ilość słuchaczy na początek do około 50, zaś maksymalna ilość nie przekroczy 200.

 

Znalazłem taki VPS:

http://www.ionic.pl/vps_xen.php

 

Chodzi o opcję "XEN 1", czy jest ona wystarczająca do obsługi streamu oraz postawienia strony radia?

 

Jeżeli ktoś ma inna propozycje to oczekuję na oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapoznaj się z ofertą ultimahost z mojego podpisu, za te same pieniążki dostaniesz 2x więcej ramu i 50gb więcej transferu, a przy płatności rocznej preferencyjny rabat. Wtedy spokojnie takie radyjko może sobie tam hulać, naturalnie z autopilotem, bo zasobów powinno wystarczyć.

 

Korzystam z ich serwerów VPS prywatnie i służbowo i są rewelacyjne.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym Ci VPSa w Vihost.pl http://vihost.pl/serwery-vps.php (VPS 1) - powinien wystarczyć loco Niemcy

Ewentualnie vipower.pl - VPS 1 (lub VPS2) - loco polska Gdańsk

 

lub Biznes-host.pl - bez ograniczenia transferu 5mbit/s. - Poznań

 

Xen moim zdaniem przy radiu jest zbędny na początek OpenVZ wystarczy.

Jeśli chodzi o stawianie strony i radia na vpsie to lepiej kup sobie hosting WWW w Unixstorm.org bądz Vihost.pl a vpsa w powyższych firmach.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli postawisz stronę na jakimś koncie WWW to wyjdzie cenowo lepiej bo będziesz mógł tańszego VPSa kupić (zapoznaj się z budgetvps.pl) i w rozliczeniu rocznym wyjdzie taniej...

 

Strona 40-50zł rocznie

VPS 150zł rocznie +/-

 

A w przypadku awarii jednej usługi to druga będzie działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze - myślisz, że na 128MB ram pojedzie serwer shoutcast na 200 slotów i sie nie przypcha, a ponadto będize mógł sobie tam uruchomić usługi typu e-rds czy jakieś inne autopiloty? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta XEN1 jest w zupełności wystarczająca na Twoje potrzeby, pytanie jednak co z odpowiedniem softem pod program emisyjny, obsługą shoutcastu i autopilota? Jeśli sygnał emisyjny ma być realizowany 24/h bez oskryptowania sie nie obejdzie, może więc lepiej skorzystać z oferty firmy hostingowej oferującej serwery shoutcast? Tam znajdziesz odpowiedni soft, wraz z możliwoscią transkodowania sygnału itd..

 

Posiadam obecnie na jednej ze swoich maszyn wolne łącze do zagospodarowania, więc jeśli byłbys zainteresowany mogę bez problemu uruchomić Ci tam shoutcasta. Serwer jest przystosowany pod streaming, posiada zaawansowane panele obsługi shoutcast oraz autopilota, bez limitów transferu, czyli wszystko to na co najprawdopodobniej musiałbyś wydać dodatkową kapuchę za licencje użytkownika.

 

link do przykładowego strumienia: http://muzyczni.fm:9002

 

Jeżeli jesteś zainteresowany, zapraszam na pm

 

 

 

 

 

@Kamikadze - myślisz, że na 128MB ram pojedzie serwer shoutcast na 200 slotów i sie nie przypcha, a ponadto będize mógł sobie tam uruchomić usługi typu e-rds czy jakieś inne autopiloty? ;-)

 

ze słuchaczami nie miałby problemu bo przecież to jedynie alokacja łącza, gorzej rzeczywiście z uruchomieniem dodatkowych aplikacji na czymś takim.. rolleyes.gif

Edytowano przez IMSgroup (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież istnieje taka opcja jak upgrade serwera (możesz przejść na wyższy pakiety czy dokupić RAMu)

 

Po drugie nie napisał co chce do tego radia... Napisał o samym radiu więc w czym macie problem?

 

 

Edit

 

 

Myślisz że pierwszego dnia zaraz po uruchomieniu radia będzie miał te 200 słuchaczy? Moim zdaniem jak w ciągu 3-4 miesiące radia uzbiera w jednym momencie 100 słuchaczy to maks...

 

Poza tym nie wiem co ma ram do ilości słuchaczy radia... Przecież to zwiększa się zapotrzebowanie na łącze a nie na pamięć...

 

 

 

 

Może najlepiej niech weźmie sobie dedyka 32 rdzenie i 96GB ram bo zacznie uruchamiać zaraz kilkaset rozgłośni radiowych na miliardy słuchaczy :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze: Prawda jest taka, że jeśli miałby stawiać SAM serwer radiowy to najbardziej się opłaca kupić gotowca u jednej z firm która sprzedaje serwery na konkretną ilość slotów. Skoro mu to nie wystarcza to pewnie właśnie dlatego szuka rozwiązania ciekawszego, by zaoszczędzić na dopłatach wynikających z autopilota i innych osób, aczkolwiek mogę się mylić.

 

Druga sprawa.. Nie znam się za bardzo na tym jak się ma wydajność shoutcasta do ilości dostępnego RAMu na serwerze, ale w przypadku teamspeaka przy małej ilości ramu, występowały wyraźne problemy przy większej ilości klientów jednocześnie.

Natomiast ironizować nie musisz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź naszą ofertę serwerów VPS - proponuję pakiet V30G. Za kwotę 35,67 zł brutto otrzymujesz procesor 2x 1.2 GHz lub 1x 2.2 GHz(do wyboru), gwarantowane 1 GB ram, 30 GB powierzchni HDD oraz 300 GB transferu miesięcznego. Myślę, że ten pakiet spokojnie wystarczy na Twoje potrzeby.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu na bok@castpol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Kamikadze: Prawda jest taka, że jeśli miałby stawiać SAM serwer radiowy to najbardziej się opłaca kupić gotowca u jednej z firm która sprzedaje serwery na konkretną ilość slotów. Skoro mu to nie wystarcza to pewnie właśnie dlatego szuka rozwiązania ciekawszego, by zaoszczędzić na dopłatach wynikających z autopilota i innych osób, aczkolwiek mogę się mylić.

 

Druga sprawa.. Nie znam się za bardzo na tym jak się ma wydajność shoutcasta do ilości dostępnego RAMu na serwerze, ale w przypadku teamspeaka przy małej ilości ramu, występowały wyraźne problemy przy większej ilości klientów jednocześnie.

Natomiast ironizować nie musisz ;-)

 

No nie wiem czy bardziej mu się opłaca... Przy lepszej jakości ceny już nie są takie niskie...

 

Licząc by miał 50gr za slot, 50 slotów = 25zł miesięcznie, 300zł rocznie... Chyba taniej wyjdzie VPS :)

Cena za najniższą == najgorszą jakość (pierwsza lepsza firma z google)

 

ceny od 50gr do 2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc i doradzenie.

 

Zdecyduje się jednak na VPS-a niż na zakupienie slotów.

 

Nie chcę wydać więcej nić 60-80 zł na vps-a miesięcznie na początku.

 

CO do rozważań to oczywiście ERDS + autopilot jak najbardziej będą uruchomione.

 

Teraz poszukuję osoby która chciała by się zająć postawieniem tego wszystkiego na VPS-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odezwij się do mnie.

Co prawda pisałem Ci już o tym na pw, ale nie odpisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×