Skocz do zawartości
marek123

Wybór serwera dedykowanego, zmiana obecnego

Polecane posty

Witam Was serdecznie,

 

na forum jest wielu wyjadaczy, postanowiłem się Was poradzić.

 

Posiadam od prawie roku serwer kimisufi q1, kosztował bodajże ok. 2600zł ? (z licencja directadmin okolo 3000). W lutym kończy mi się jego ważność i mam możliwość przedłużenia w tej samej cenie (tych serwerów juz w ofercie nie ma), rozumiem że głupotą będzie przedłużanie tejże maszyny? gdyż za te pieniądze można mieć coś kilka razy lepszego? Nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc i opinie Was.

Martwi mnie tylko fakt że na nowej maszynie trzeba by było wszystko od zera konfigurować i przenosić (będę wdzięczny za informacje ile takie coś kosztuje.

Do przeniesienia było by z 6 stron www i teamspeak. Obecnie serwer stoi na nginx (direct admin za ktorego zaplacilem wogole nie jest wykorzsystywany od ponad pol roku, podobno tu działać nie będzie).

 

Proszę o wszelkie opinie rady porady, kazda wskazowka jest dla mnie cenna.

 

Parametry obecnej maszyny

- procesor: Intel Quad Core Q6600 (2.40+ GHz)

- ram: 4 GB ECC DDR2

- dostępna powierzchnia – 1 TB

- Limit transferu – 3 TB - przepustowość – 100 Mbps

 

Miesięczny abonament tej maszyny to 169,99 złotych

 

mam nadzieję że to właściwy dział, jeśli nie to przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie.

 

Przy zakupie nowej maszyny chciałbym wydać maksymalnie 2000-2500 zł.

 

co do obciążenia w menadzerze :

 

http://screenshooter...694/nedtfwv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większego Kimsufi już w tej cenie nie dostaniesz. Za prawie 200 brutto masz kimsufi z i5.

W Polsce miałbym dla Ciebie serwer z Intel C2D za 140 zł netto (więcej informacji na castpol.pl, przeniesienie danych w promocyjnej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 149 PLN zapraszamy do DataHouse VPS

 

http://www.datahouse...-vps-cloud.aspx

 

Bez limitu transferu. 100 Mbit/s, bez męczenia się z konfiguracją sprzętu, z backupami automatycznymi i z licencją DA.

 

Zapraszamy.

Edytowano przez Miłosz
Nie trzeba cytować całego postu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większego Kimsufi już w tej cenie nie dostaniesz. Za prawie 200 brutto masz kimsufi z i5.

W Polsce miałbym dla Ciebie serwer z Intel C2D za 140 zł netto (więcej informacji na castpol.pl, przeniesienie danych w promocyjnej cenie).

 

no to ten i5 mieści się w tym przedziale 200x 12=2400

ramu ma 3x wiecej niz teraz mam, pozostale parametry rowniez znacznie lepsze http://www.kimsufi.pl/

 

Znalazłem jeszcze te : http://www.kimsufi.p..._cena/index.xml

 

tylko boje się że przy migracji napotkam jakieś problemy, ile by przeciętnie kosztowało przeniesienie serwera, (na serwerze są wyłącznie strony/fora i serwer teamspeak)?

 

Proszę również o opinie czy warto w ogóle się przenosić gdziekolwiek czy lepiej pozostać na obecnej maszynie która jest porządnie skonfigurowana.

Edytowano przez marek123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pare stówek możesz liczyć na przeniesienie.

W nowej serii kimsufi zmieniło się trochę rzeczy, m.in. z supportem. Czy warto zostać to musisz sobie sam odpowiedzieć :) W podobnych pieniądzach masz nowszy i wydajniejszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś perspektywy rozwoju tych stron i będziesz potrzebował więcej mocy na serwerze? Sprawdź też w jakim stanie jest twój dysk w tym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj się do rad które dostałeś na innym forum. Nie wiem po co tutaj piszesz skoro tam wszystko doszczętnie się dowiedziałeś. Nie chce się powtarzać, więc zastosuj się lepiej do tamtych rad z forum ovh. Tam dostałeś informacje od osób fizycznych i życzliwych, tutaj każdy będzie Ci próbował wcisnąć swoje usługi.

Edytowano przez Arkoso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zastosuj się do rad które dostałeś na innym forum. Nie wiem po co tutaj piszesz skoro tam wszystko doszczętnie się dowiedziałeś. Nie chce się powtarzać, więc zastosuj się lepiej do tamtych rad z forum ovh. Tam dostałeś informacje od osób fizycznych i życzliwych, tutaj każdy będzie Ci próbował wcisnąć swoje usługi.

 

WHT gryzie?

 

 

Masz teraz chyba jeden dysk, pewnie jest już na końcówce swoje ciężkiego życia :)

 

Proponuję zagadać z Miłoszem on ci doradzi naprawdę dobrze. Poczytaj sobie opinie o jego firmie :) Myślę że fakt iż zapłacisz swojemu a nie francuzom (dogodniejsza lokalizacja) to kolejny plus hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że są to rozwiązania budżetowe.

Support Hardware GTI 4H - 24h /24 i 7 /7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zawsze trzeba się liczyć z tym że oferty budżetowe są gorszej jakości od normalnych. Ale to chyba każdy wie i rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może inaczej, obecnie wszystko smiga, spodziewam się że jesli zmienie maszynę to od zera trzeba będzie przeprowadzić konfiguracje, zabezpieczyć ją, zainstalować (przenieść?) system, dane.

 

Swego czasu miałem problem z ddosem, obecna konfiguracja zabezpieczyła mnie przed atakami. Samemu tego nie skonfiguruje (to nie moja dziedzina) dlatego chciałbym przed zakupem nowej maszyny ocenić czy jest opłacalna zmiana usługodawcy i ile wyniesie koszt pelnej konfiguracji. Bo jesli teraz zaplace przykladowo polecanemu przez Was "polakowi" to pozniej sie na mnie wypnie i sam bede dokladal do programistow za konfiguracje gdy bedzie problem z czymkolwiek. To moje najwieksze obawy.

 

 

@Arkoso

 

arkso nie rozumiem w czym problem, tutaj jest taka sama społeczność jak tam, tyle że większa. Napisanie posta i poradzenie się innych osób nic nie kosztuje, po to jest to forum i ten serwis więc w czym tkwi problem?

A co do wciskania usług to i tu i tam są osoby które chcą mi coś wcisnąć :)

Edytowano przez marek123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem ci ofertę, pewnie już przeczytałeś. Mogę sprawdzić jaka aktualnie jest konfiguracja firewalla i przenieść Ci ją na nowy serwer. Co do dalszej współpracy/pomocy, nie byłoby najmniejszego problemu i nikt by się nie "wypiął". smile.png

 

Co do zmiany usługodawcy, sam to musisz ocenić, czy obecna maszyna nie spełnia już twoich wymagań i na ile już jest przestarzała.

Edytowano przez Biszkopcik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłem swoją ofertę na PM, jeżeli jesteś zainteresowany czekam na odpowiedź.

Przesłałem ci ofertę, pewnie już przeczytałeś.

 

No kurcze, ile można czytac to samo?? Zechce to odpisze :P

 

Osnośnie tematu:

2500 rocznie na samą maszyne to nie jest w sumie wielka kwota, u nas np. za taką kwote możesz mieć:

Procesor: 4x3.4 Phenom 960

8 GB Ram

Dysk 2x500 GB SATA

Transfer 2 TB

 

Odnośnie konfiguracji to zależy co i ile tego masz, przewaznie godzina administracji to koszt 50 zł i tu stawka jet w wielu firmach podobna.

Skoro sama maszyna jak i lokalizacja itp. ci pasuje, to może dalej poszukaj czegoś u nich?W "Dobra cena" są czasem fajne maszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×