Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o jor.pl

 

Witam

 

Chciałbym prośić osoby, które miały styczność z firmą jor.pl o podzielenie się opiniami.

Poszukuję możliwie taniego konta (do max 100zł/rok) o stosunkowo niewielkiej pojemności (do max 500MB), ale bez limitu kont e-mail i ftp.

Oferta firmy jor.pl wydała mi się najbardziej atrakcyjna ze wszystkich, które przeglądałem, niestety nie wiem nic o poziomie świadczonych przez nich usług.

 

Będę wdzieczny za wszelką pomoc i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem zadnych opinii o hostingu jor.pl, ma ktoś może z nimi jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno z ciekawosci skorzystalem z konta testowego. Hosting wydaje sie bardzo dobry. Ponadto z tego co slyszalem nie jest trudno o pomoc administratora. Najlepiej poczytac ich forum - tam mamy bezpośrednie wypowiedzi userów, z tego co widać 99% pozytywnych :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, najlepiej zamówić konto testowe:)

Ja sam trzymam sporo stron na jor.pl i jestem bardzo zadowolony.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tej firmy!!!

 

Przez 2 tyg wykorzystałem 3 GB transferu - bardzo to dziwne, bo aż tak dużo wejść na strone nie miałem!!! (obecnie strone mam postawioną na nazwa.pl i tam przez 1 m-c wykorzystałem ledwo 1 GB, a wejść mam o wiele więcej!!

 

Po drugie częste awarie.

 

Plusem jest tylko kontakt z adminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogliśmy sobie tak po prostu "nabić" transferu - każdy admin Panu to powie.

Uptime na ten miesiac wynosi 99,35% - nie jest on może rewelacyjny, ale myśle, że na poziomie. Poza tym właśnie zmieniamy serwer, aby podwyższyc jakość usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogliśmy sobie tak po prostu "nabić" transferu - każdy admin Panu to powie.

Uptime na ten miesiac wynosi 99,35% - nie jest on może rewelacyjny, ale myśle, że na poziomie. Poza tym właśnie zmieniamy serwer, aby podwyższyc jakość usług.

Przenosicie się do nc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowym DC jor.pl będzie to coś co daje NCGroup, to niestety, ale po problemach, które mieli z niemieckim DC jest to sytuacja z gatunku "z deszczu pod rynnę"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniłem z tym użytkownikiem, tą sprawę - chodziło o problemy w... lutym.

Co do zmiany serwerowni to wiemy co robimy, a z niemiecką serwerownią też większych problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jor.pl: Zaufaj mi, że jeśli jeszcze nie okazało się 30 razy, że nie ma jakieś części, ale będzie lada dzień, bo "dostawa jedzie", partycja z home ma 2 GB, a /var 100 GB, serwer ma zaalokowane 128 MB RAMu na onboardowa grafikę, no i człowiek, który coś z Tobą ustalał właśnie jest na obiedzie to się to jeszcze przydarzy - niestety. Poczytaj opinie o nich na tym forum. Ale coż, to Twój biznes ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jednak pytałem wielu osób, które wypowiadały sie na tym i innym forum zarówno pozytywnie jak i negatywnie opinie i teraz jest już wszystko ok. Jedna osoba z firmy ma tam prywatnie jeden serwer od jakiegoś czasu i nigdy nie było z nim jakichkolwiek problemów, jednak jak będzie zobaczymy, w razie czego mamy jeszcze inne możliwości.

Ps: w razie czego w tej sprawie proszę pisać na pw, bo rozpoaczął się off-topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiec
powiedz.

Miałem, aczkolwiek od początku uprzedzano mnie, ze RAM może być później. Poza tym jak na razie jestem bardzo zadowolony z kontaktu - np. o 1:30 w nocy. dostałem od ręki dodatkowy numer ip, o który poprosiłem - za darmo.

Na dodatek serwer juz mam, a abonement będzie liczony dopiero od momentu wsadzenia ostatniej kości RAM (aktualnie jest 3 GB).

Za jakieś 2 tygodnie opiszę dotychczasową wspólpracę w ncgroup w ODPOWIEDNIM temacie.

 

Edit:

tak GTS jest, zresztą odpowiedz poszła na pw - nie zaśmiecajmy tematu... zresztą:

W tym dziale prosimy o wypowidzi tylko obecnych/bylych klientow danej firmy.
- cytat z regulaminu tego działu.

 

W roli podsumowania:

Decyzja nie była podejmowana z dnia na dzień, znamy dokładnie opinie klientów tej serwerowni i sytuacje jakie występowały w przeszłości, oraz stan rzeczy na chwilę obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie dziwi dlaczego wybrałeś NC.

 

A jak z łączami GTSu, dostałeś?

Czy może POLPAKa?

 

No zobaczymy, czy uptime wzrosnie w NC. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem klintem jor - wczoraj dostalem email, ze beda sie odbywac prace na serwerze (mzmiana OSa, optymalizacja)

 

Sam mam kilka stron u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie oferta Jor.pl, więc z ciekawości przyjrzałem się stronom ich klientów. Ku swojemu zaskoczeniu odkryłem, że wiele z nich jest utrzymywanych na serwerach rozlokowanych w różnych krajach (nie tylko w Polsce) i na oko należących do innych firm. Kilka przykładów:

 

Bankrucik.com - server202113.rev.netart.pl
Bestfoto.net -  s7.tivi.net.pl
Cgd.pl -  msrv1a.2hosts.pl
Dev4.pl - ferajna.org
Egsm.com.pl - kf.nazwa.pl
K700.pl - server208058.rev.netart.pl
Opis-gg.info - thor.vel.pl

 

Jak to wytłumaczyć? Czyżby firma utrzymywała tyle serwerów u innych dostawców? Może zapomnieli usunąć z listy klientów, którzy zrezygnowali z ich usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zapomnieli usunąć z listy klientów, którzy zrezygnowali z ich usług?

 

Zasadniczo można to tak ująć.

Niestety wiele domen i serwisów często zmeinia właścicieli, którzy mają własne konta i przenoszą serwisy do siebie, ciężko nam kontrolować wszystko, jednak w okolicach piątkowego wieczoru strona będzie zaktualizowana - usuniemy domeny, które nie są już na naszym serwerze a dodamy inne przykłady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jor.pl: Zaufaj mi, że jeśli jeszcze nie okazało się 30 razy, że nie ma jakieś części, ale będzie lada dzień, bo "dostawa jedzie", partycja z home ma 2 GB, a /var 100 GB, serwer ma zaalokowane 128 MB RAMu na onboardowa grafikę, no i człowiek, który coś z Tobą ustalał właśnie jest na obiedzie to się to jeszcze przydarzy - niestety. Poczytaj opinie o nich na tym forum. Ale coż, to Twój biznes :).

 

Albo coś takiego - środek dnia, ciężka praca dla klienta i siup, nie ma dostępu.

 

-Host								Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
07. r2-pol-lt-3-2-0-8.atman.pl		0.0%   242	9.5  12.5   9.1  26.7   3.0
08. r3-isp-at-0-0-0-513.atman.pl	  0.0%   242   11.9  14.8   9.4  85.0  11.3
09. unused-217017033075.atman.pl	  0.0%   242   17.3  16.1  12.0  36.3   3.0
10. pc-55045.zdnet.com.pl			39.8%   242  136.9 124.5  14.1 140.5  15.5
11. pc-03050.zdnet.com.pl			85.9%   242  1799. 1606. 1394. 1866. 126.0
12. moj.cudny.serwer				 93.4%   242  1755. 1594. 1341. 1851. 145.7

I po robocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przerwa w dostępie została już usunięta. Był to atak ddos ale problem został rozwiązany. Przerwa wynosiła około 20 min.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat naszego serwera ten problem nie dotyczył. Poza tym to nie temat o serwerowni. W tym miesiącu przerwy w wyświetlaniu stron łącznie wynosiły około 1,5 minuty, więc może niech klienci osądzą czy my,o raz serwerownia spełnia swoje zadanie, czy nie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety wiele domen i serwisów często zmeinia właścicieli, którzy mają własne konta i przenoszą serwisy do siebie, ciężko nam kontrolować wszystko, jednak w okolicach piątkowego wieczoru strona będzie zaktualizowana - usuniemy domeny, które nie są już na naszym serwerze a dodamy inne przykłady.

 

Po dwóch tygodniach lista jak była nieaktualna tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×