Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
internecik

Seria HG z OVH czy własna kolokacja?

Polecane posty

Witam,

 

Co myślicie o serii HG z oferty OVH? Czy warto nad tym zastanawiać się, czy może ze względu na wysoki koszt instalacji wybrać własną kolokację?

 

Oferta OVH (serwer - instalacja - abonament - HDD)

XL - 8 518 PLN - 1 474 PLN - 12 x 3 TB

XXL - 16 035 PLN - 2 211 PLN - 24 x 3 TB HDD

XXXL - 22 549 PLN - 2 948 PLN - 36 x 3 TB HDD

 

Szybki rachunek i za koszt instalacji serwera XXL (16 035 PLN) mogę kupić sobie na własność około 16 dysków jak w tym serwerze.

 

Po opłaceniu instalacji klient płaci w OVH miesięczny abonament 2 211 PLN (serwer XXL) za łącze 10 Gbps i 4,76 PLN za każdy TB transferu. Czy za podobne pieniądze można znaleźć kolokację o podobnych parametrach? Oczywiście Europa, bo Polska to wiadomo, że nieosiągalne.

Edytowano przez internecik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po opłaceniu instalacji klient płaci w OVH miesięczny abonament 2 211 PLN (serwer XXL) za łącze 10 Gbps i 4,76 PLN za każdy TB transferu

Czy za podobne pieniądze można znaleźć kolokację o podobnych parametrach?

 

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech co do dostępności takiej usługi wypowiedzą się inni, ale pamiętaj, że jak coś padnie w serwerze to musisz to sam wymienić i kupić. Jak wynajmujesz maszynkę, masz to w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Szybki rachunek i za koszt instalacji serwera XXL (16 035 PLN) mogę kupić sobie na własność około 16 dysków jak w tym serwerze.

Nie 16, a 24.

Policz samą cene 24 x 3TB dysk wink.png

Już nie mówiąc o 2xcpu, płycie, kontrolerze i koszcie transferu.

Ba sieci 10Gb/s !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie 16, a 24.

Policz samą cene 24 x 3TB dysk wink.png

Już nie mówiąc o 2xcpu, płycie, kontrolerze i koszcie transferu.

Ba sieci 10Gb/s !

 

Chodziło mi o to, że za dość wysoki koszt instalacji mogę kupić sobie 16 dysków 3 TB do własnej maszyny, która nie przepada po zakończeniu korzystania z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

A czego oprócz nich potrzebujesz ?

Bo jeżeli cpu może być i7,12GB ram i trochę łącza to faktycznie może lepiej to trzymać w kolokacji.

 

Ale gdy maszyna może wysycać 1Gb/s, potrzebny jest tani transfer spora moc przeliczeniowa i trochę ramu do cache to raczej opcja jest prosta wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie liczyłem, to OVH mi wychodziło taniej... dałem sobie spokój z kolokacją póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I szczerze mówiąc, prawidłowo, kolokacja obecnie się opłaca tylko w wyjątkowych sytuacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie liczyłem, to OVH mi wychodziło taniej... dałem sobie spokój z kolokacją póki co.

A jak liczyłeś (jeśli można wiedzieć)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chciałem kupić np. jakiegoś Xeona E3 16 GB z >100GB SSD x2, to by było jakoś koło 2500 funtów u Dell z tego co pamiętam - to jest 208 funtów na miesiąc za sam serwer.

Po roku taki serwer się zmienia jeśli strona się naturalnie rozwija - bo wychodzi coś nowego tańszego co obsłuży userów co w międzyczasie przyszli, potem dochodzi strata czasu na sprzedaż takiego złomu itd. albo się zostawia na serwowanie plików...

No w każdym razie podobny serwer OVH oferuje dwa razy taniej, wraz z łączem 1gbps i miejscem w serwerowni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to czy ktoś z użytkowników wht.pl ma serwer z oferty HG i mógłby podzielić się opinią na temat jego działania? Tzn. jak w praktyce wygląda ta przepustowość gwarantowana 10 Gbps? Czy często zdarzają się awarie sprzętu wymagające wyłączenie całej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem długo serwer w OVH jeszcze zanim powstały te serie sp, eg itd. Miałem 2 awarie - wymiana dysku licząc od momentu awarii trwała godzinę. Za drugim razem był problem z płytą co trwała około 3 godzin. To miało miejsce jeszcze w starej lokalizacji, jeśli chodzi o nową serwerownie słyszałem dużo pochlebnych opinii - szybszy czas reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×