Skocz do zawartości
diaraf

[Dedykowany] pod serwis statystyk Allegro

Polecane posty

Witam

 

Chciałem zapytać jaki serwer byłby do optymalny do prowadzenia serwisu który zbierałby dane odnośnie wszystkich aukcji Allegro.

 

Serwis coś jak tradewatch, wszystko oczywiście przez API Allegro zoptyamlizowane do granic możliwości:)

 

Liczba danych w bazie z jaką trzeba się "zmierzyć" to ok 10mln rekordów na miesiąc, do tego generowanie statystyk na podstawie tych danych.

 

Docelowo ilość rekordów która byłaby w bazie to ok 70-80mln ale to po okresie około pół roku.

 

Nigdy nie miałem styczności z tak dużymi bazami więc nie wiem jaki sprzęt jest do tego potrzebny, oczywiście też potrzebne jest miejsce na przechowanie takiej ilości danych.

Edytowano przez diaraf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Względnie takecloud.pl albo Amazon.

Cloud zapewni Ci także większą niezawodność.

 

PS Devil :P

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem taką opcję ale jak tak sobie patrzę na ceny to np w cenie tego co na e24cloud mam serwer w ovh z lepszymi parametrami, nie mówię że koniecznie to ma być dedyk tylko wiadomo na początku tnie się koszta a w miare rozwoju się inwestuje i można się bawić w bardziej sprawdzone rozwiązania że tak to nazwę.

 

Amazona cloud sprawdzałem ale delikatnie tam pomotana jest ta oferta i ciężko mi ją zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na zasoby aplikacji musisz przecież znać z powodu konieczności przeprowadzenia jej testów, więc zapewne wiesz co ile bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem taką opcję ale jak tak sobie patrzę na ceny to np w cenie tego co na e24cloud mam serwer w ovh z lepszymi parametrami, nie mówię że koniecznie to ma być dedyk

 

Ale zwiększasz zasoby w 1 min ( wymaga restartu ), zaczynasz np od najprostszej opcji 0,17 zł za 1h czyli ok 120 zł miesięcznie , niby drożej niż kimsufi 2G ale bierz pod uwagę iż w przypadku zwiększenia zasobów odpada ci migracja na kolejny dedyk i cała oprawa z przenoszeniem, i łącze bez limitu ( ja obecnie wykorzystuje ok 20-30 Mbps i jest ok).

No w sumie jak na warunki w polsce cena nie wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo cloud na początek to raczej dobry wybór. Na forum wypowiadał się gdzieś twórca Alledrogo co też miało taki pomysł jak zapisywanie wszystkiego - może jak popytasz to podzieli się jakaś wiedzą co stanowiło zaplecze.

 

 

 

ps. Yeah. Kolejny... ósmy już chyba serwis monitorujący Allegro. Normalnie czuje, że stworzyliśmy trend. Jeszcze nie taki jak zakupy grupowe, ale prawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cloud chyba nie jest tutaj najgorszym pomysłem, w chwili obecnej pracuję nad innym projektem i być może skusze się zakupem serwera z wyższej półki na którym zmieszczę 2 serwisy jeśli chodzi o zasoby serwera.

 

@ksy ja nie napisałem że tworzę taki serwis narazie badam teren, bo nie sztuką z czymś wejść i zaraz to zakmnąć, a co do tego że ósmy taki serwis może być nawet i 50ty skoro jest popyt trzeba korzystać, na Allegro jest tylu użytkowników że głowa mała, wielu z nich interesują tego typu statystyki, raporty porównania, skoro firma zarabia powiedzmy 100k miesięcznie to co to dla niej 100zł za możliwość monitoringu konkurencji rozłożona na czynniki pierwsze.

 

Ale u nas chyba normalne że jest pomysł, potem z 10 kopii, potem 50 mniejszych kopii z całości z 3-4 zostają reszta wegetujesmile.png coś jak z serwisami do premium downloadu.

 

A fakt faktem samo Allegro to potężne narzędzie które może być matką do wszelkiego rodzaju usług dodatkowych z nim związanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Proponuje zatem najpierw zebrać dane z 2-3 miesięcy i przeanalizować ile jest tych firm zarabiających 100k :))))) Ba! Ile jest tych firm co mają choćby obroty na takim poziomie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ksy nie napisałem że zarabiających 100k jest dużo tylko że dla takiej osoby 100zł miesięcznie to raczej nie dużosmile.png nie ważne jest to ile masz Klientów ważne to czy zarabiasz, tzn wiadomo, że im więcej tym lepiej ale wyjść na plus to już jest jakiś sukces.

 

Fakt faktem wystarczy przeliczyć ogólnodostępne statystyki np. na Waszej stronie aby zauważyć że taki serwis się BARDZO opłaca z punktu finansowego i nie powiesz mi że nietongue.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@diaraf - Szczerze. Bardzo szczerze. W każdym biznesie jest kasa, bo inaczej nie byłoby to biznesem. Jednak ta branża (e-com, nie monitoring) u nas jest raczej dość oszczędna. Co wynika nie tyle z niskich obrotów, co z niskich marży.

 

Nie mniej chyba robimy mocny OT. Więc EOT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można wybadać ofertę http://www.cloud2b.pl/

W czasie rozmów są baaaarddzzooo elastyczni. Póki co u mnie działa idealnie od 3 miesięcy (lub więcej wink.png). Storage tani mają :)

 

Największą zaletą chmurki jest fakt iż spokojnie z czasem można zwiększać zasoby wraz z rozwojem przedsięwzięcia lub potrzeb.

Edytowano przez jurdziol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×