Skocz do zawartości
marcel30

Co bardziej mi się opłaca

Polecane posty

Co bardziej mi się opłaca zakładając ,ze nie mam czasu na zarządzanie VPS-em , ani tez zbyt dużej wiedzy w tym temacie ,a więc =

1. Kupić VPS z zarządzaniem za 240 zł brutto miesiecznie

2. Kupić vps bez zarządzania ,ale dodatkowo kupić za 240 zł 5 godzin pracy administratora .

Pytanie kieruje do ludzi którzy maja własne dedyki lub vps i mają jakiś przegląd sytuacji jak często trzeba prosić o interwencje administratora .

Pytanie zadaje dlatego ,ze wiadomo roczny koszt administracji to ponad 2950 PLN (roczna cena VPS tylko 1300 ),a jeżeli interwencja administratora miałaby być raz na 3 miesiące , to szkoda tych pieniędzy .

Obciążenie strony jest raczej spore , bo to strona z grami online na której w weekendy przebywa nawet po 700 osób online (ok. 60 000 wyświetleń dziennie )

Pytanie z innej beczki :

Czy VPS 4 http://vipower.pl/Serwery-VPS-OpenVZ , pod stronę z grami online ,to dobry pomysł ? Czy lepiej może dedyka już brac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sprawdź naszą ofertę serwerów zarządzanych http://castpol.pl/oferta/zarzadzaneserweryvps

W Twoim przypadku kupno serwera zarządzanego jest dobrym pomysłem, nie warto ryzykować włamania bądź niestabilnego działania usług przez niewiedzę ;) Administrator zadba o Twoje bezpieczeństwo i będzie pilnować Twojego serwera, nie będzie działać tylko gdy coś się stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że u was przy VPS Managed cały czas ktoś czuwa nad vpsami klientów(ich zawartością wewnętrzną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym , żebyści mi uczciwie powiedzieli jak w rzeczywistości wygląda ta cała administracja .

Dla mnie nie jest problemem zapłacic te 2950 rocznie , tylko po co jak w rzeczywistości usterki będa usuwane dopiero po moim zgłoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam iż administrator nadzoruje newralgiczne usługi i pingi czy to własnymi skryptami czy innymi, ale nikt nie będzie siedział u ciebie na ssh non stop, przynajmniej w cenie ok 200-300 zł miesięcznie jak średnio za 1 h bierze się min 50 zł .

Ale dzięki iż masz administratora pod ręką czy to Ty sam czy on jak zauważycie usterkę zaraz będzie starał się usunąć, a Ty nie będziesz szukać dopiero pomocy gdzieś na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że u was przy VPS Managed cały czas ktoś czuwa nad vpsami klientów(ich zawartością wewnętrzną)?

 

Trudno aby ktoś ręcznie monitorował kilkadziesiąt/kilkaset maszyn jednocześnie, od tego jest specjalne oprogramowanie do profesjonalnych zastosowań. Dla serwerów zarządzanych monitoruje się stan serwera, nie zaś to czy dana strona działa poprawnie.

 

Chyba najlepszą opcją jest administracja wraz z serwerem, administrator wtedy wie co się dzieje na bieżąco, osobie z "innej grupy" może to zabrać więcej czasu.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że u was przy VPS Managed cały czas ktoś czuwa nad vpsami klientów(ich zawartością wewnętrzną)?

Koledzy wyżej już Ci wytłumaczyli na czym polega taka administracja.

Administrator pilnuje aby serwer działał sprawnie i wydajnie. Jest to zysk nie tylko dla nas, ale też dla Klienta.

Nie grzebiemy w plikach Klientów.

 

Dlatego chciałbym , żebyści mi uczciwie powiedzieli jak w rzeczywistości wygląda ta cała administracja .

Dla mnie nie jest problemem zapłacic te 2950 rocznie , tylko po co jak w rzeczywistości usterki będa usuwane dopiero po moim zgłoszeniu

Serwery, którymi zarządzamy, podpinamy do oprogramowania Zabbix. Więc ciągle mamy podgląd na działanie serwera i usług jakie na nim działaja. Jeśli występuje jakaś anomalia w działaniu usługi, usługa padnie, itp, to dostajemy smsem informację, że na takim a takim serwerze leży np mysql. Możemy naprawić awarię szybciej niż Klient zauważy i sam zgłosi usterkę.

Jednak administracja serwerem nie ogranicza się tylko do naprawiania awarii. Mając serwer zarządzany można zlecać administratorowi instalację dodatkowego oprogramowania czy rekonfigurację usług.

Jeśli nie jesteś pewny czy VPS czy serwer dedykowany, to porozmawiaj z administratorem w firmie, w której zamierzasz wykupić usługi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×