Skocz do zawartości
HaPe

Internet mobilny na kartę-co polecacie?

Polecane posty

Witam,

 

Jaką ofertę na kartę polecacie z Internetu mobilnego?

Mam laptopa od paru dni i czasami jest potrzeba skorzystać, z Aero2 nie chcę się bawić, bo jest za dużo zachodu-zakup modemu i limity prędkości, które czasami są potrzebne jak przegląda się jakąś www.

 

Dziś robiłem test na Huawei E220 (po wgraniu nowszego firmware) na HSDPA Plus wyciągnąłem 300kB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy zasięg powinien dać ci iPlus, korzystam czasem z niego i powodu do narzekania nie mam.

Trochę niskawy ten transfer wyciągnąłeś :P No ale zależy jeszcze gdzie i kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam ostatnio starego szajsunga SGH-F480 jako modem z kartą w plusie i git, co prawda rurka 5kbps ale bez limitu transferu więc można wytrzymać, w nocy przyspieszył mi do 30-50kbps nie wiem nawet, ale chyba jakieś nocne promocje są w plusie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play z tego co doczytałem to daje limit do 1Mb/s, więc za większy limit trzeba płacić. W iPlus simdata za 100zł mam 100zł do wykorzystania+ok.6Gb transferu i to ważnego przez 6 miesięcy.

Play ładnie kusi, ale wezmę raczej tego iPlus. Albo wpierw PLay dla modemu, a potem włożę kartę Plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Play Online i jestem zadowolony wink.png Dobre stawki. Używam go co prawda sporadycznie - tylko podczas roboty dziennikarskiej poza domem (ok. 3 godziny ciągle kilka razy w miesiącu) i daje rade. Modem - Hauwei E220.

Edytowano przez Dawid Sz. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki transfer udało Ci się na nim wyciągnąć max? Taki sam modem służy mi do powiadomień jak padnie mi któreś z urządzeń w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki pomyliłem się. Modem to E173. Transferu teraz Ci nie podam bo nie mam środków na koncie i przedtem po prostu nie zwracałem zbytnio na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak play to pewnie i tak max to 1Mb/s :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam play na kartę, wychodzi najtaniej . Mam go w nokii booklet 3G i zużywam średnio ok 2-3 GB miesięcznie , ok 3 -4 h dziennie na www i ssh , reszta czasu pracuje na cyfrowym polsacie.

Moje porównanie do polsatu to takie iż play nie zrywa połączeń jak nie używasz modemu w polsacie za każdym razem np po 5 min musiałem restartowac modem ( tak miałem w nokii ), ale na modemie zewnętrznym było oki.

 

W play za opłata możesz mieć darmowe noce ( nie limitowanie pobieranie ) ok 2-3 Mbit leci jak masz włączoną opcje zwiększenie przepustowości ( max do 4 Mbit ).

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze zapytać, czy orientujecie się czym w windows 7 podczas połączenia przez modem zezwalać na dostęp do sieci tylko przeglądarce www? Konfiguracja firewall systemowego nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Zapraszam do kontaktu w celu skorzystania z usług TPSA i Orange. Obecnie tam gdzie nie można podłączyć Internetu na linii TP a zasięg jest dobry zawsze można skorzystać z technologii CDMA. Gwarancja zasięgu w 95% obszarach Polski. Za 49 zł Brutto jest 3GB, za 79zł Brutto 10GB a za 119zł Brutto 25GB jest też możliwość wzięcia Internetu na Firmę i "wrzucania" sobie w koszty. Jedynie cena aktywacji jest większa dla osoby fizycznej to 19zł Brutto doliczane do 1 rachunku za internet a w przypadku Firm za 69zł płatne przy odbiorze przesyłki od kuriera. Dodatkowo dostaje się router bezprzewodowy (4 porty Enthernet + Wifi), cena to 39zł przy umowie na 36 miesięcy a 89zł przy umowie na 24 miesiące.

 

Edit: Gwarantowana prędkość Internetu to 1Mb/s można uzyskać do 3,2 Mb/s.

 

Zapraszam do kontaktu na email: grandbb@o2.pl w celu poznania szczegółów i sprawdzenia możliwości technicznych w wybranej lokalizacji.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

Edytowano przez GrandBB (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze zapytać, czy orientujecie się czym w windows 7 podczas połączenia przez modem zezwalać na dostęp do sieci tylko przeglądarce www? Konfiguracja firewall systemowego nie wchodzi w grę.

 

Ogólnie w win7 podczas korzystania do łącza ( modemu ) ma dostęp przeglądarka i system aktualizacji ( nie proszą o potwierdzenie ),

ale jak już odpalisz np winscp czy putty otrzymasz komunikat czy zezwolić na dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu w celu skorzystania z usług TPSA i Orange. Obecnie tam gdzie nie można podłączyć Internetu na linii TP a zasięg jest dobry zawsze można skorzystać z technologii CDMA. Gwarancja zasięgu w 95% obszarach Polski. Za 49 zł Brutto jest 3GB, za 79zł Brutto 10GB a za 119zł Brutto 25GB jest też możliwość wzięcia Internetu na Firmę i "wrzucania" sobie w koszty. Jedynie cena aktywacji jest większa dla osoby fizycznej to 19zł Brutto doliczane do 1 rachunku za internet a w przypadku Firm za 69zł płatne przy odbiorze przesyłki od kuriera. Dodatkowo dostaje się router bezprzewodowy (4 porty Enthernet + Wifi), cena to 39zł przy umowie na 36 miesięcy a 89zł przy umowie na 24 miesiące.

 

Edit: Gwarantowana prędkość Internetu to 1Mb/s można uzyskać do 3,2 Mb/s.

 

Zapraszam do kontaktu na email: grandbb@o2.pl w celu poznania szczegółów i sprawdzenia możliwości technicznych w wybranej lokalizacji.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej Wywrocki

 

Dziękuję, wiem że z tego masz profity, lecz nie chcę nikogo z rodziny ciągać, aby podpisał umowę-wolę mieć coś na kartę, nawet jeśli wychodzi to drożej.

 

Sshd, dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz Play-a. Ja przez rok w pracy korzystałem codziennie i byłem zadowolony. Podobno dobrze mi chodził bo był blisko nadajnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u mnie to będzie działało jak będzie chciało :) Ma leżeć w torbie na laptopa i być, gdy zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej polecam Play. Tanio i dobrze. Zapewne będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W playu jak dla mnie problemem jest tylko ważność konta. Owszem, gdy jest potrzeba, wyciągam modem, ale musiałbym też doładowywać konto w playu. Ostatnio zakupiłem sobie kartę Orange z 6GB transferu i 2 latami ważności konta, na allegro. Trafiłem na jakąś promocję, dodatkowe 4GB transferu gratis, tak więc łącznie otrzymałem 10GB. Korzystam i jestem zadowolony, bo nie muszę się martwić dodatkowymi opłatami, gdy raz na jakiś czas jest potrzeba skorzystania z internetu mobilnego.

Edytowano przez Uriel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze zapytać, czy orientujecie się czym w windows 7 podczas połączenia przez modem zezwalać na dostęp do sieci tylko przeglądarce www? Konfiguracja firewall systemowego nie wchodzi w grę.

Ja mam jak pisałem wyżej szajsunga na USA jako mode i normalnie korzystam bez konfigurowania niczego z sFTP, FTP, SSH, http i wszystkich aplikacji łączących się z netem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Dziękuję, wiem że z tego masz profity, lecz nie chcę nikogo z rodziny ciągać, aby podpisał umowę-wolę mieć coś na kartę, nawet jeśli wychodzi to drożej.

 

No niestety tak dobrze nie ma, ale już nie będę każdemu z osobna tłumaczył jak to wygląda ;) Ale okej, nie ma problemu. ;)

 

Chodzić nigdzie nie trzeba bo kurier wszystko przywozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie jestem pełnoletni i nie mogę spisać umowy, a po drugie nie potrzebuję stałego dostępu do Internetu mobilnego, wystarczy mi zwykły na kartę. Wziąłem Play z modemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×