Skocz do zawartości
Laki

Hosting pod portal (1k-5k osób online)

Polecane posty

Witam

 

Przeglądałem różne artykuły ale niektóre już dość stare inne bez konkretnej odpowiedzi.

Chodzi mi o jakiś dość dobry hosting na portal dla 1-5tyś. osób online, wiem że tego się nie da przewidzieć ale wole napisać trochę więcej niż w odwrotną stronę, jeśli będzie się rozwijać i ten poziom 1tys. będzie osiągnięty będe chciał jak najszybciej wskoczyć na coś droższego i lepszego ale raczej bez sensu kupować dedyka nie wiedząc czy strona będzie miałą oglądalność.

System CMS to Joomla, chyba że nie jest dobrym rozwiązaniem na portal dla takiej ilości online i lepiej skorzystać z np. Drupala lub innego.

Strona będzie raczej prosta, trochę artykułów, linków, grafika raczej bez bajerów, reklam (przynajmniej na początku), charakter informacyjny.

Więc konkrety

- Hosting dla 1-5k. osób online

- System CMS - Joomla!

- Zależy mi na szybkości działania strony

- Stabilność

 

Więc jeśli znacie dobry hosting to proszę o poleceni i ew. jakieś wskazówki względem doboru transferu itp. Pojemność mnie nie interesuje bo strona nie będzie wiele zajmować, nie zamierzam robić możliwości rejestracji użytkowników.

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopiero tworzysz portal to nie widze sensu byś sie pakowal w vps-y/dedyki.

 

Kup zwykły serwer wirtualny za ok 100 zl rocznie i twórz go na tym.

Jak Ci zacznie brakować transferu czy nie wyrobisz sie z limitami to albo upgrade pakietu albo przejście na VPS/dedyk.

Praktycznie każda lepsza firma z łatwością Cię przeniesie oczko wyżej, no i oszczędzisz sobie kosztów na start.

 

1k online to dosyc dużo, dodatkowo jak będzie to ciężki skrypt to faktycznie tylko VPS. Ale zawsze zanim dojdzie do takich wyników minie troche czasu, więc przemyśl to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi... Jeśli będzie 1000online to nie będzie problemu z dedykiem/vps`em. Obecnie korzystam z linuxpl ale tam transfer miesięczny nie jest duży i łatwo go przekroczyć więc bardziej ciekawe oferty które znalazłem to prohost, kei..

Co myślicie o ofercie z ProHost platinium Biznes (300zł rocznie)

Co do CMS to joomla się nadaje czy lepiej jakiś inny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

na pewno chodzi o "ONLINE"? luserzy często to mylą, mają na myśli uniki per doba. Bo jeżeli to NIE jest pomyłka to ŻADEN hosting nie da rady na 1500 userów na raz online ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To inaczej... Jak myślicie ile w stanie jest udźwignąć Plan Platinium Biznes z ProHost?? Chodzi mi głównie o osoby online (aktualnie przebywające na stronie) nie wiem od czego to zależy itp. dlatego tu pisze:)

Nie problem jest postawić strone na tanim hostingu i potem właśnie pada ze względu online. Chce tego uniknąć i widzieć na co moge być przygotowany.

Edytowano przez Laki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od n zmiennych - może uciagnac i 100, ale i przy 1 się wyłożyć.

 

Ten pan ze spluwą nad tobą (cool.png ) kiedyś ładnie opisał jak wykładał sie u niego serwer przy wordpressie z 1 osobą online .

 

Nigdy nie oszacujesz ile osób pociągnie dany serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Powiem tak: jak byliśmy na stronie głównej gazeta.pl (link w artykule) to trafiało do nas jakieś 100-300 online (przedział zliczania około 5minutowy). Oczywiście były to wejścia z dużym "bounce rate" i niskim czasem przebywania (to oczywiste w takim wypadku) ale to pokazuje jak dużo jeszcze trzeba aby to było 1500 jednocześnie wink.png

 

@Marek607: do dzisiaj żałuje, że nie zapisałem co to był za skin z WP i nie zgrałem jego kopii. wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chm...:) Na joomli akurat planowałem to robić na JA Purity II. A takie pytanie z innej beczki, lepiej stawiać taki portal na CMS czy np. HTML+PHP+CSS?? akurat tutaj nie chodzi o częste artykuły itp. A wszystkie zmiany i aktualności jestem w stanie zrobić w kodzie. Jeśli chodzi o grafikę szablonu to myślę że dość prosta coś a`la facebook, sporo treści, grafika tylko dla ładnego wyglądu, brak flasha zdjęć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaję, że w szczególności w początkowej fazie serwisu dobrze by wszystko działało szybko i sprawnie... można szybko zrazić pierwszych użytkowników i kto wie czy by nie przeszli do konkurencji (jeśli taka jest...)... Według mnie lepiej od razu zacząć od VPS-a, dzięki temu można wszystko lepiej zoptymalizować pod konkretną stronę.

Te 1000 online powinien VPS uciągnąć, tylko dobrze sprawdzić na jakiej maszynie stoi... procesor procesorowi nie równy, tak samo jak dyski.

Jeśli chodzi o polski hosting, dobry są vps-y z ultimahost.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam oferte ultimahost i jestem naprawdę zaskoczony! Za ok 350zł/rok można mieć już VPS, powiem szczerze rewelacja, Teraz zastanawiam się czy opcja ovz.512(SAS) czy ovz.2048(SSD). Z opinie co wyczytałem na forum też wypadają przyzwoicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja swego czasu przy stronce klubu pilkarskiego - mialem raz 1100 osob online na hostingu z nazwa.pl - serwer jeszcze wydalal i wszystko smigalo - ale po takiej akcji na ponad tydzien czasu przycieli mi strasznie lacze do mojego konta - innym razme mialem tez spory ruch jednego dnia z rekordem okolo 600 osob online - i tez zrobili mi tak samo wiec przenioslem sie do home.pl i tutaj nie mam takich akcji.

 

Ja osobiscie jestem zdania ze jak nie trzeba to nie korzystajmy z takich gotowych cmsow jak Joomla itp - bo sa to zamulacze - lepiej samemu sobie napisac prosciutki systemik w php dopasowany do potrzeb danej strony.

Wtedy bedzie nam to smigac jak rakieta - ponadto zawsze jeszcze mozemy sobie automatcznie generowac statyczne strony - dzieki czemus takiemu pociagniemy spokojnie kilkadziesiat razy wiecej osob online - tutaj sprawa troszke sie komplikuje jak mamy logowanie na stronie - ale zawsze mozemy uzyc Ajaxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam portali (niestety) na joomli ... około 2 k osób online jest zawsze w godzinach 19-22 dochodzi do 3-3,5 k online.

Dedyka z kimsufi używam i jest ok. Ogólnie joomla tragicznie działa przy takich ilościach osób online, żałuje że nie mogę się na coś innego przenieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to przy tej ogladalnosci strony mysle ze powinienes miec z niej dobra profity - wiec moze lepiej zainwestowac w cos zrobionego pod twoje potrzeby - tylko nie gotowca ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to co się "oszczędzi" na projekcie korzystając z gotowego oprogramowania, szybko zostanie nadrobione wyższym kosztem sprzętu. Na dłuższą metę wyda się dużo więcej pieniążków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona jest prosta więc spokojnie w php postawie... Na razie na zyski się nie nastawiam, robię for fun dla własnej satysfakcji a cz wyjdzie coś fajnego z tego czy nie.. zobaczymy:)

"Pawel l" Napisałeś że przeniosłeś się z nazwa.pl, jeśli to nie tajemnica to na jaki hosting?? ja na razie rozważam ofertę VPS ultimahost i linuxpl.

Co do "Joomli" to raczej zrezygnuje, na początek napisze coś w php i stopniowo będe to rozwijał...

Edytowano przez Laki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×