Skocz do zawartości
nvu

Dziwna sprawa z WiFi

Polecane posty

Cześć,

 

od jakiś 2 tygodni mam problem z WiFi kiedyś nawet na jednej-dwóch kreskach ściagało cały transfer z routera (10mbit) obecnie jak mam 2 kreski ledwo leci 10-15 kb/s a przy samym routerze ok 300 kb/s

W ustawieniach nic nie zmieniałem, kanał jest auto, tryb też jest ok i nie mam zbytnio pomysłu. Używam na lapku i na kompie bitdefendera na komputerze kablem jest ok na lapku niestety nie.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

 

Teraz np ściąga 300 kb/s na 3 kreski.. dziwna sprawa, i to non stop badam z kilku serwerów i różne wyniki są.

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo wifi w okolicy ? Może za dużo na tym samym kanale ? Może sąsiad sobie np. kupił baby monitor bezprzewodowy (takie tanie potrafią zabić całe wifi w domu) ? Albo jakiś innego rodzaju monitoring?... różne mogą być przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamery wifi robią też syf w eterze. Taki drastyczny spadek wydajności może być też spowodowany padniętym radiem w access poincie. Sprawdzałeś jak pingi lecą do AP? Ile masz strat? Wyślij z 1000 małych i z 1400 bajtowych. Sprawdź w różnych odległościach od AP. Jeśli te kreski są z windowsowego zarządzania wifi, to nie ma co się nimi sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×