Skocz do zawartości
Juszczyk

Konto w mBanku czy w Inteligo dla freelancera?

Polecane posty

Od wielu lat korzystam z mBanku i polecam. Wcześniej całkowicie darmowe, teraz też darmowe, jeśli atywujesz darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów (5 pln miesięcznie) lub zapłacisz kartą w miesiącu za minimum 100 pln (z tego, co pamiętam), jeśli nie, to 2 pln miesięcznie za prowadzenie konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie konta jest w większości cywilizowanych banków darmowe, płacisz co najwyżej za obsługę karty (od 2 do kilkunastu złotych w zależności od banku), co jest niezależne od banku, po prostu operatorzy kart narzucili wyższe koszty, które banki przerzuciły na klientów.

Całkowicie darmowe konto mam tylko w Idea Banku, ze wszystkimi darmowymi bankomatami w kraju, darmową obsługą kart (Mastercard) oraz darmowymi przelewami.

Minusem darmowych kont jest brak oprocentowania środków, ale zazwyczaj możesz założyć do takiego konta dodatkowe połączone konto oszczędnościowe lub lokatę krótkoterminową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v : na czymś muszą zarobić - nie ma zysku z operacji, to jest z obrotu pieniędzmi klienta.

 

Sam mam konto w mbanku, płace te 2 złote miesięcznie za karte.

Ojca namówiłem na konto, to teraz jak wprowadzili oplate za karte zadzwonił do nich. wyłączyli mu karte i ma w pełni darmowe. Raz na 3 miechy przerzuca kase ze swojego konta w miejscowym banku (niestety musi mieć tu konto), a później opłaca rachunki, zakupy z allegro itp smile.png

Taka mała uwaga: opłata za karte w mbanku jest pobierana nawet jak owa karta nie jest aktywowana - wystarczy że ją zamówiłeś i ci przysłali. Trzeba wtedy zrobić tak jak wyżej pisałem.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Alior Banku ;)

 

Ja tam mam konto już od prawie roku, wszystko mam za darmo - przelewów możesz setki dziennie robić bez żadnych opłat i nie trzeba się bawić w jakieś karty kodów itp. jak to niektóre banki mają.

Jedynym minusem ale jak to w wielu bankach jest opłata za kartę, mnie to kosztuje 9 zł miesięcznie. Plusem a Aliorze jest to że możesz sobie zamówić kartę i jej nie aktywować przez co nie będzie naliczana opłata za nią ;) dopiero aktywujesz gdy wiesz że będziesz jej potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w mBanku od 10 lat (ponad?) i to co mi w nim pasuje to prosty interface który działa na wszystkich przeglądarkach, nie potrzebuje Javy ani żadnych wtyczek. Korzystałem z różnych innych banków (PKO BP, Kredyt Bank, Millenium, Multibank, BGŻ, Bank Spółdzielczy), ale ten jest najlepszy w użytkowaniu. Przez smartphone'a też da radę korzystać.

Wadą jest to że jak potrzebujesz coś szybko załatwić np. zaświadczenie o wysokości środków na rachunku to nie ma gdzie tego zrobić, bo trzeba czekać aż prześlą pocztą. W tych mKioskach i niby placówkach nic nie idzie załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to 2 pln miesięcznie za prowadzenie konta

To 2zł/m-c nie jest za prowadzenie konta, a za kartę debetową. Konto w mbanku jest darmowe.

 

IMO bierz mbank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Miałem konto w wielu bankach i najbardziej się opłaca Bank Zachodni WBK dodatkowo jak jesteś studentem to możesz sobie wsiąść konto studenckie - dla młodych "Konto <30" i masz przez pierwszy Rok wszystko za 0zł a po roku opłata jest 2zł więc uważam że nie ma tragedii. Dodatkowo jeśli będziesz miał dobry obrót na koncie możesz liczyć na wysunięcie propozycji odnośnie karty kredytowej z limitem 500 - 1500zł dla studentów (wymagany ukończony pierwszy semestr studiów) i wyżej w przypadku kont normalnych.

 

Odradzam Inteligo ze względu chociażby na to jaki mają system autoryzacji - jak dla mnie tragedia. Miałem problem ze zmianą kodu pocztowego bo się zmieniła poczta u mnie w miejscowości i zrobili mi aferę na połowę Europy, to zrezygnowałem ze wszystkiego i jest tam konto bo jest. Ale i tak je zamykam do końca grudnia, podobnie jest z ING Bankiem, nie warto się ładować bo 7zł za utrzymanie karty dodatkowo często mają zmiany w opłatach i prowizjach za prowadzenie konta i przez rok z 2zł zrobiło się 7zł także bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×