Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

pytanie odnośnie windykacji

Polecane posty

witam

Czy na tym forum zna ktoś się na windykacji i kosztach z nimi związanymi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro znasz forum prawnicze i wnioskuje że tam Ci nikt ni pomógł to może lepiej iść do radcy prawnego ?

Ewentualnie napisz w czym problem bo wróżek na pewno tu nie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poki co nie dostałem odpowiedzi wiec piszę tutaj.

mam pytanie odnośnie spłaty pożyczki zawartej w jednym z serwisów SL.

 

Umowa pożyczki (pomiędzy osobami fizycznymi)

 

W dniu 30 października 2011 w serwis.pl pomiędzy XX a ZZ

Pożyczkodawca udziela Pożyczkobiorcy pożyczki w wysokości 100 PLN (słownie sto złotych 00/100) na okres od 30 października 2011 do 28 listopada 2011.

 

Pożyczkobiorca zapłaci odsetki od zaciągniętej pożyczki w wysokości 14% w stosunku rocznym, co stanowi łącznie 1,15 PLN (słownie jeden złotych 15/100).

Pożyczkobiorca wyżej wymienioną pożyczkę przyjmuje i potwierdza odbiór całej kwoty w gotówce.

§3

 

Pożyczkobiorca oświadcza, iż zwróci ww. kwotę wraz z odsetkami w następnym dniu po upływie terminu określonego w §1.

§4

 

Pożyczkobiorca ponosi wszelkie koszty zawarcia niniejszej umowy.

§5

 

Strony oświadczają, iż termin spłaty pożyczki może zostać przedłużony za pisemną zgodą obydwu Stron.

§6

 

Podatek od czynności cywilno - prawnych opłaci Pożyczkobiorca.

§7

 

W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

 

Wyżej podałem część umowy, pozyczka dotyczy kwoty 100zł z data spłaty na 28.11.2011.

 

Windykacja przez pocztę email podała mi że mam do spłaty ok 170zł.

Jak to wygląda w świetle prawa, muszę zapłacić koszty 70zł ?

A jesli nie to jak mam z nimi rozmawiać, są jakieś przepisy prawne na które moge się powołać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glanpolnet jesli nie masz pojęcia to nie pisz w tym temacie.

 

podobno nie muszę ponosić kosztów windykacji ale chce się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź bezpośrednio do pożyczkobiorcy z prośbą o anulowanie wezwania, zapłać co żąda i będziesz miał załatwione.

A firmie windykacyjnej podziękuj bardzo grzecznie, potrafią być bardzo natarczywi, czasami baseball się przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolego mam pojęcie więc jak jesteś mądrzejszy to rób to co uważasz, po co się pytasz ?

Portale Social Lending mają umowy z wierzycielami (zazwyczaj firmy tego samego właściciela) , i w wypadku braku spłaty zobowiązania automatycznie dają to do tej windykacji i ich druga spółka zarabia na Tobie. W tym wypadku są niechętni na jakiekolwiek ustępstwa.

Skoro jesteś taki rokrzyczany to idź do pracy i zarób 200 zł to nie jest suma nieosiągalna dla przeciętnego "Kowalskiego".

 

 

Przykład: Kokos jako SL i firma Cross jako windykator ...

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozyczka została spłacona z odsetkami .

dostałem natomiast na maila informację o cesji wierzytelności firmie XXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dług nie może być sprzedany skoro został opłacony , dziwna sytuacja , kontaktuj się z tym co pożyczał aby on powiadomił windykatora , że zostało spłacone.

Chyba, że jakąś umowę on podpisał to wtedy wątpię abyś coś ugrał na korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem informacje o windykacji na maila to spłaciłem pozyczkę . pieniążki beda pewnie w poniedziałek na koncie gdyż mamy weekend.

chwile potem dostałem informację o cesji zawartej w dniu 15.12 równiez na maila ( skan )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem. pieniążki beda na koncie w poniedziałek ( przelew mbank - alior )

 

co z kosztami ? musze pokrywać 70zł kosztów windykacji ? Czy od 15 12 do 19.12 windykacja wogole działała w jakiś sposób by mówić o kosztach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się liczy data cesji , niestety bardzo pechowo trafiłeś i jeżeli windykator powie , że nie no to nic nie zdziałasz.

Kontaktuj się z wierzycielem i spróbuj szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego znaczenie ze nie dostałem informacje o windykacji poczta ani zadnych informacji o spłacie w tym dane do przelewu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od firmy ... więc musisz dzwonić i pytać , nie ma przepisów regulujących od górnie.

W końcu to jest zarobek firmy więc nie licz na wiele ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawą do wynagrodzenie dla wierzyciela może być sam fakt , że sprawa trafiła do windykacji.

Jedyną obroną dla Ciebie może być fakt , że zleciłeś przelew zanim dostałeś pismo o cesji ... jeżeli zrobiłeś to po tym piśmie , to nie masz szans podpierać się tym tekstem do którego podałeś link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zleciłem przelew moze pol godziny po otrzymaniu skanu na pocztę email :) nie wiem czy to ma znaczenie a ten skan cesji dostałem od pozyczkodawcy.

 

Czyli w zasadzie jesli windykacja ustali sobie 150zł kosztów windykacji kwoty 100zł to muszę to pokryć ?

Link podałem dlatego gdyz szukam informacji na temat płatnosci za koszty windykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie oceniam ale skoro to było 30 minut po czasie to windykator może sobie pomyśleć , że się przestraszyłeś czy coś i nawet w sądzie nie udowodnisz , że chciałeś zapłacić tego dnia i po prostu pecha miałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie pozostaje mi nic innego jak pokryć koszty ustalone przez windykację na co pododno prawo nie zezwala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ma znaczenie różne daty na cesji długu ?

umowa cesji zawarta 15.12 , data na górze jest 17.12 a ja ją dostałem na pocztę email 18.12.

 

w cesji jest mowa o 100zł + odsetki wiec tyle musze zapłacić , zero informacji o kosztach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×