Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oski225

BezPremium - serwis umożliwiający pobieranie plików

Polecane posty

Witam,

wielu z was czasami musi pobrać plik z serwisów typu FileSonic, czy Wupload, jednakże serwisy umożliwiające pobieranie z tych serwisów są drogie.

 

Przedstawiam Wam sposób, jak można pobierać pliki z serwisów:

- FileSonic

- Wupload

- RapidShare

 

Jeśli projekt znajdzie zainteresowanie, wkrótce dojdą nowe serwisy!

 

http://www.bezpremium.hmhost.pl/

 

Strona jest w wersji BETA, więc mogą występować problemy, które proszę zgłaszać na e-maila:

oski225[at]gmail.com

 

lub GG:

4398272

 

Na razie platforma jest zupełnie darmowa, jak się potoczą jej losy zależy od zainteresowania! Z tego powodu proszę o komentowanie i polecanie strony innym!

 

Z racji tego, że projekt jest darmowy,. póki co stoi na bardzo tanim serwerze, więc żeby wyciągnąć pełną prędkość łącza trzeba użyć menedżera pobierania(np. DownThemAll). Jak uda się rozwinąć stronę, na pewno przejdziemy na nowy, szybki serwer(jest już wypatrzony, nie ma tylko na niego środków wink.png

 

Dodatkowo powstaje program przygotowany do pobierania plików z naszego serwisu(działający jak Internet Download Manager - dzielenie pobieranego pliku w celu przyspieszenia pobierania).

 

Jak on już będzie gotowy planuje napisać dodatek do firefoxa, dzięki któremu będzie można pobrać plik za pomocą naszego serwisu bez włączania programu.

 

 

Instrukcja:

http://www.bezpremium.hmhost.pl/instrukcja/1.jpg

 

http://www.bezpremium.hmhost.pl/instrukcja/2.jpg

 

http://www.bezpremium.hmhost.pl/instrukcja/3.jpg

 

http://www.bezpremium.hmhost.pl/instrukcja/4.jpg

 

 

Co sądzicie o stronie i czy natrafiliście na jakieś błędy?

 

Pozdrawiam smile.png

Edytowano przez oski225 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz utrzymać serwis ? Serwer 1 Gbps to minimum, żeby kilkanaście-kilkadziesiąt osób mogło pobierać jednocześnie bez problemów, a koszt takiego serwera to kilkaset pln, więc darmowy projekt to możesz znajomym niestety udostępniać. Prowadzę podobny serwis (link w stopce), i jest ciężko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz utrzymać serwis ? Serwer 1 Gbps to minimum, żeby kilkanaście-kilkadziesiąt osób mogło pobierać jednocześnie bez problemów, a koszt takiego serwera to kilkaset pln, więc darmowy projekt to możesz znajomym niestety udostępniać. Prowadzę podobny serwis (link w stopce), i jest ciężko ;-)

 

Jak na razie chcę przygotować platformę do stabilnego działania. Chcę zebrać jak największą ilość użytkowników, żebym mógł analizować statystyki i optymalizować serwer oraz skrypty do jak najlepszej pracy.

Jak już wszystko będzie w 100% stabilne, mam zamiar przebudować serwis i nastawić się na bardziej komercyjną działalność, wtedy też zakupię serwer z dużo lepszymi parametrami. Ale zanim to nastąpi muszę jeszcze trochę popracować(między innymi nad programem do pobierania) oraz załatwić sprawy formalne i płatnościowe...

 

Wiem, że utrzymanie takiego projektu nie jest tanie, ale jestem na to przygotowany i mam nadzieje, że uda mi się ruszyć pełną parą za jakiś czas :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz utrzymać serwis ? Serwer 1 Gbps to minimum, żeby kilkanaście-kilkadziesiąt osób mogło pobierać jednocześnie bez problemów, a koszt takiego serwera to kilkaset pln, więc darmowy projekt to możesz znajomym niestety udostępniać. Prowadzę podobny serwis (link w stopce), i jest ciężko ;-)

 

Nie koniecznie musi to być serwer z rurką 1 Gbps, posiadałem kiedyś serwis podobny do demotywatorów gdzie było masę wyświetleń i łącze nie dawało rady co spowalniało strasznie stronę... wystarczyło że postawiłem serwis na dwóch serwerach dedykowanych :D od razu odżył.

 

A co do serwisu bezpremium to bardzo mi się podoba, jednakże nic nie mogę pobrać, nie wiem czym to jest spowodowane ale za każdym razem kiedy wrzucę jakiś plik i chcę go pobrać wyrzuca mi plik darmowe.php (0 kb). I tak jeszcze dla estetyki strony naprawił bym te krzaczki w tekście w górnym menu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz utrzymać serwis ? Serwer 1 Gbps to minimum, żeby kilkanaście-kilkadziesiąt osób mogło pobierać jednocześnie bez problemów, a koszt takiego serwera to kilkaset pln, więc darmowy projekt to możesz znajomym niestety udostępniać. Prowadzę podobny serwis (link w stopce), i jest ciężko ;-)

 

Prowadzenie tego typu serwisu nie jest ciężką sprawą. Tylko przed stworzeniem trzeba sobie zadać pytanie, czy faktycznie jestem w stanie zainwestować odpowiednią ilość pieniędzy w serwery aby jakością usług utrzymać klientów.

Jak pamiętam to pisałeś że inwestujesz na początek 300-400 zł na serwer. Trochę mnie to zdziwiło, ale co zrobić.

Jak otworzyłeś portal to plusowałeś że nie pobierasz opłat tylko zarabiasz po tym jak ktoś wypełni ankiety. Nie wiem czy to było celowe czy jakieś błędy ( to już sam wiesz i programista który wszystko robił ;) ) że po 1 ankiecie dostępu nie było, ja przy 3 ankietach dostałem dostęp a Ty zarobiłeś już na tym więcej niż na 1 ankiecie. Jakość była okropna Twoich usług. Plik 100 mb pobierał mi się blisko 30 min, a w rapideo mi poleciał w ok. 5-6 minut.

 

Zraziłeś mnie jakością usług i wolałem zapłacić i mieć pewność niż bawić się z ankietami. Mimo tego że miałem za darmo dostęp to wole i tak zapłacić i mieć pewność jakości usługi.

Ja gdybym nie miał wiele kapitału to bym wstrzymywał projekt aż bym uzbierał odpowiednią kwotę. W OVH 2 serwery z rurką 10Gbps na każdy serwer z łącznym transferem 100TB to koszt 2.000 zł brutto miesięcznie. Przy takiej ofercie już dajesz pewną jakość przez co utrzymujesz klientów i zostają oni u Ciebie.

 

Jak czytałem to z ankiet dostaje się po 2-3 zł za 1 wypełnienie. U Ciebie jest dostęp na tydzień czyli jak stały klient wypełnia ankiety co tydzień to masz zysk ok. 8-12 zł zysku od 1 klienta. Przy dobrej jakości bez problemu utrzymasz nawet i 1.000-1.500 stałych klientów. Inwestujesz 2 tys zł, zarabiasz kilka tys miesięcznie. ;)

 

Jak od początku pokazujesz że Twoje usługi nie są dobre to ta opinia zostaje i później ciężko jest się wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MaaT: Fajnie to wyliczyłeś, szkoda tylko, że to wszystko nijak się ma do rzeczywistości. Serwis na początku współpracował z netsales i działał poprawnie, to czy ktoś dostęp otrzymywał zależało tylko i wyłącznie od netsales. Programy, w któych uczestniczyłem miały prewalidację, i jeśli wykryło już mail, który mają w bazie, albo komórkę, to lead był odrzucany = api netsales nie przepuszczało dalej, więc i mój serwis dalej nie przepuszczał. Teraz współpracujemy z inną firmą, działa to na innych zasadach, i wystarczy wypełnić ankietę raz, i dostęp zostanie na pewno odblokowany.

 

Co do 2-3 pln za ankietę - to jest w teorii. Każdy lead jest sprawdzany przez reklamodawcę, jak z 2-3 pln zostaje Ci 30gr za usera to się ciesz ;-) Ludzie wpisują "Miś Uszatek, qqqqqqqqqqqqq dupa dupa", a za to nikt nie zapłaci. Nawet jeśli dane są poprawne, a maila już telefon już mają, to też nie płacą.

 

Jeśli chodzi o serwer - to prawda, wystartowaliśmy z dedykiem, ale dosyć kiepskim. Teraz jest już dużo lepszy i stabilniejszy. Dodaliśmy też nowe serwisy i nową funkcjonalność, jeszcze jest trochę rzeczy do poprawki, nad którymi ciągle pracujemy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi to być serwer z rurką 1 Gbps, posiadałem kiedyś serwis podobny do demotywatorów gdzie było masę wyświetleń i łącze nie dawało rady co spowalniało strasznie stronę... wystarczyło że postawiłem serwis na dwóch serwerach dedykowanych biggrin.png od razu odżył.

 

A co do serwisu bezpremium to bardzo mi się podoba, jednakże nic nie mogę pobrać, nie wiem czym to jest spowodowane ale za każdym razem kiedy wrzucę jakiś plik i chcę go pobrać wyrzuca mi plik darmowe.php (0 kb). I tak jeszcze dla estetyki strony naprawił bym te krzaczki w tekście w górnym menu.

 

Pozdrawiam

 

Witam serdecznie,

na początku dziękuje za odzew :)

Mógłbyś podać mi informację z pobraniem jakiego pliku miałeś problem?

Dzisiaj szczegółowo przeanalizowałem pobieranie, i nie odnotowałem żadnego błędu, jeśli podałbyś link(najlepiej na PW), to mógłbym coś z tym zrobić :)

 

I jeszcze jedno pytanie, z jakiej przeglądarki/systemu korzystasz? Szczerze mówiąc przetestowałem stronę na kilku komputerach z różnymi systemami/przeglądarkami i problemy z krzaczkami nie występowały.

 

Czy ktoś jeszcze miał z tym problem?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×