Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zomo

[Zlecę] Optymalizacja portalu

Polecane posty

Zlecę optymalizację portalu - cena do 30 zł więcej informacji na gg:5485206 (możliwa dłusza współpraca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co to za portal - CMS własny, czy coś "gotowego"?

 

Tak z ciekawości - optymalizujecie za 30zł? :)

Jeśli tak, to ja chętnie będę wam outsourcował zlecenia, czas zaoszczędzę na wylegiwanie się na słońcu, a pieniążków trochę na czysto wpadnie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zlecenia to zwyczajne psucie rynku a osoby znające się na optymalizacji i nie tylko tracą na laikach którzy odwalają fuszerkę z poradników dostępnych na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zlecenia to zwyczajne psucie rynku a osoby znające się na optymalizacji i nie tylko tracą na laikach którzy odwalają fuszerkę z poradników dostępnych na necie.

 

Stąd moja ironiczna wypowiedź - przeciętnie, za nieduże zlecenie (2-4 godzin pracy), dla zagranicznego klienta biorę od 150 do 350$ (w zależności, czego oczekuję po stronie serwera). Jakby kolega ZooMpl robił to samo za 30zł, to ja bardzo chętnie bym go na stałe oddelegował do tego typu zleceń - w kieszeni zostaje od 400 do 1000zł :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - optymalizujecie za 30zł? smile.png

Jeśli tak, to ja chętnie będę wam outsourcował zlecenia, czas zaoszczędzę na wylegiwanie się na słońcu, a pieniążków trochę na czysto wpadnie. ;-)

Nie robię tego za takie pieniądze ani prywatnie ani firmowo, przykro mi wink.png Ciekawi mnie tylko cóż to za dzieło

Skoro autor podał taką cenę, może jest to po prostu kilka małych prostych skryptów?

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spojrzeć ze strony klienta :)

Jeśli za portal na jakiejś joomli zapłacił np 100 zł to koszt optymalizacji wynosi aż 30% całego budżetu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hmm... Jaka płaca taka praca... Chcesz mogę ci to zrobić za 30zł ale zajmę się tym hmmm... max 15 minut? Bo na tyle cię stać :)

 

Oczywiście efekt będzie prawie zerowy ale odhaczysz sobie na liście optymalizację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Własnie straciliście 30 zł na pisaniu głupot na forum zamiast popracować nad jakimś zleceniem. A teraz 5 zł na przeczytaniu tego zdania. Nie czytaj dalej bo stracisz kolejne 5 zł... No i czego czytasz?

Długo będziecie jeszcze pisać co wy byście nie zrobili za 30 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo będziecie jeszcze pisać co wy byście nie zrobili za 30 zł?

 

Oczywiście.

 

https://www.freelancer.com/projects/PHP-Website-Design/Social-Engine-Website-Problem.html

https://www.freelancer.com/projects/PHP-Software-Architecture/MySQL-PHP-Optimization.html

https://www.freelancer.com/projects/PHP-MySQL/Database-code-optimization-Fix-loading.html

https://www.freelancer.com/projects/Linux-MySQL/Linux-MySQL-Issues.html

https://www.freelancer.com/projects/PHP-MySQL/Optimize-phpfox-database.html

https://www.freelancer.com/projects/PHP-MySQL/MySQL-Script-Optimization-Reduce-CPU.html

 

Wolę zlecenia optymalizacji baz danych i skryptówza takie stawki, jak te powyżej (jak widać wszystkie realizowałem samodzielnie), które zajmują czasowo niewiele więcej, niż te za 30zł. I zamiast zarobić te śmieszne 30zł, które obraża moje doświadczenie zawodowe, wolę ponarzekać tutaj na to, że jest tyle osób w tym kraju, które psują rynek, dla marnych paru groszy, które ledwie starczy na pizzę i piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e jest tyle osób w tym kraju, które psują rynek, dla marnych paru groszy, które ledwie starczy na pizzę i piwo.
A jest ich coraz więcej... mnie cieszy jedno - że obecnie wykonuje zlecenia na takim poziomie, gdzie nie ma konkurencji "za grosze" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest ich coraz więcej... mnie cieszy jedno - że obecnie wykonuje zlecenia na takim poziomie, gdzie nie ma konkurencji "za grosze" wink.png

 

Ja najczęściej poprawiam błędy po hinduskich developerach, którzy np. nigdy nie słyszeli o tym, że MySQL ma funkcję count(*) i przesyłają do PHP kilkaset tysięcy wierszy, tylko po to by je tam policzyć. Ale klient był wcześniej zadowolony, bo skasowali za skrypt 50$ zamiast 500. Tylko potem miesiącami bulił za mocny serwer, bo poprzedni siadał przy 20+ użytkownikach, a potem płaci mi za to, że zacznie do działać po ludzku.

 

Ot, pozorne oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie słyszeli o tym, że MySQL ma funkcję count(*)
No cóż, a Ty nie słyszałeś o czymś takim jak
SQL_CALC_FOUND_ROWS

które jest sporo szybsze od przytoczonego count ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytanie czegoś więcej na ten temat niż pierwszego wyniku z googla na tą frazę. W większości przypadków SQL_CALC_FOUND_ROWS jest szybsze - nie mówię, że count do niczego nie służy, bo wszystko zależy od typu bazy.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No i widzisz ;) Ty zastosowałeś ogólnik, ja ogólnikiem zripostowałem. Jesteśmy dobrzy w tym co robimy; nie ma sensu przejmować się ludźmi, którzy psują rynek, a co dopiero wytykać sobie jakichś drobnostek. Panowie, róbmy swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, a Ty nie słyszałeś o czymś takim jak

SQL_CALC_FOUND_ROWS

które jest sporo szybsze od przytoczonego count wink.png

 

No właśnie nie jest. Zdarzają się wypadki, gdy będzie szybszy, natomiast nie widzę możliwości wykorzystania go w mocno obciążonych serwisach. W przeciwieństwie do count() nie używa query cache, a co za tym idzie, za każdym razem liczy na nowo.

 

Co to oznacza, chyba nie muszę tłumaczyć?

Edytowano przez LANcaster (kotkowicz.pl) (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×