Skocz do zawartości
multifile

[wirtualny] hosting, prywatność

Polecane posty

Poszukuję konta www pod serwis www. Serwis nie będzie kolidować z polskim prawem (żaden warez,peb.pl etc itd). Chodzi mi o konto www gdzie pracownicy danej firmy nie udzielą informacji osobom postronnym nt właściciela konta lub domeny (.pl na osobę prywatną). Czy w Polsce jest to realne? nie mówię tu oczywiście o sytuacjach ujawnienia danych na mocy prawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracownicy danej firmy nie udzielą informacji osobom postronnym

Żadna firma nie udziela takich informacji, jednie na żądanie odpowiednich władz, ale na pewno nie osobom prywatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dodam jeszcze od siebie jedną rzecz. W przypadku niektórych typów domen w bazie WHOIS będą podane dane osoby na którą jest domena zarejestrowana - informacje o abonencie domeny. W niektórych idzie to ukryć - część firm dla domen .pl robi to z miejsca - natomiast w innych takich danych ukryć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

multifile, możesz z taką firmą zawrzeć umowę o poufności (NDA). Z kilkoma klientami mam taką umowę podpisaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domena .pl chyba na osobe prywatna jest automatycznie w whois jako prywatna i dane sa ukryte? Milosz- zainteresowala mnie taka umowa- moze bym sie skusil na konto u Ciebie- te umowe jak sie spisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak rejestrujesz na osobę fizyczną, to dane są niewidoczne.

 

Sporządza się ją w wersji papierowej. Określa się w niej zasady wymiany i publikacji informacji. Wszystko zależy od tego co ona ma chronić. U mnie nie ma problemu ze sporządzeniem takiej umowy. A wtedy Klient przynajmniej śpi spkojnie i wie, że jego dane są bezpieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu ze sporządzeniem takiej umowy. A wtedy Klient przynajmniej śpi spkojnie i wie, że jego dane są bezpieczne

Troche sprecyzuje, by nie wprowadzać w bląd innych.

Większośc firm (moja i Miłosza też) spełnia wymagania GIODO, które narzucają obowiązek nieprzekazywania danych osobowych osobom nieupoważnionym.

U Nas jest dodatkowo kilka innych zabezpieczen wewnątrz firmy przed wyciekiem jakichkolwiek danych m.in, umowy o poufności danych

Jest także takie coś jak etyka, która sama z siebie nie pozwala na wydanie jakichkolwiek danych osobom zewnetrznym.

Jasne że każda szanująca się firma jest stanie bez żadnego "ale" podpisać z każdym taką umowe - wszak chodzi tu o dobro klienta.

 

Jednak prywatnie Ci powiem: jeśli sam uważasz że nie możesz mieć 200 % zaufania do firmy, to nie nawiązuj z nią współpracy - zawsze później 1 oskarżonym będzie firma, choćby nie wiadomo jak bardzo była niewinna.

 

Pozdrawiam

Marek smile.png

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka umowa jest zbędna. Takich informacji nie udziela się, poza sytuacjami na mocy prawa.

Dlaczego? Sama umowa w niczym nie zaszkodzi.

Z klientami, którzy mają podpisane NDA ze mną, współpracuje nie tylko na płaszczyźnie hostingu, ale też w innych sprawach. Gdzie mam dostęp do wszelkiej maści informacji. Więc uważam, że taka umowa nie jest zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi, masz rację Miłosz. Ale jest zbędna.. chyba, że tak jak piszesz, współpracujesz na innej płaszczyźnie, na której mogą się pojawiać sytuacje, które tego wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się, że taka umowa nie jest konieczna. Każda szanująca się firma nie pozwoliła by sobie na przekazywanie jakiś danych osobom trzecim. Jednak swoją drogą klient pewnie czuje się lepiej mając to na papierze, ale wydaje mi się, że nawet takie przekazywanie danych osobowych (nawet adresu email) było by niezgodne z GIODO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję konta www pod serwis www. Serwis nie będzie kolidować z polskim prawem (żaden warez,peb.pl etc itd). Chodzi mi o konto www gdzie pracownicy danej firmy nie udzielą informacji osobom postronnym nt właściciela konta lub domeny (.pl na osobę prywatną). Czy w Polsce jest to realne? nie mówię tu oczywiście o sytuacjach ujawnienia danych na mocy prawa..

To załóż konto u jakiegoś dużego dostawcy, najlepiej zagranicznego. Możesz zapłacić za usługę kartą kredytową prepaid i nawet jak ktoś dotrze do admina który będzie mógł w systemie billingowym wyszukać dane księgowania (co w dużej firmie raczej nie będzie możliwe) to dostanie informacje że płatnikiem jest np. fly.pl

W Polskich firmach... no cóż... W dużych typu home.pl pewnie jest położony nacisk na poufność danych klientów, w mniejszych administratorem może być jakiś małolat zatrudniony na umowę zlecenie gotowy wycisnąć z systemu wszelakie dane aby pokazać jaki z niego haxxor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@Miłosz, wiesz każda poważna firma zachowuje prywatność swoich klientów, z reguły jest to określone na umowie o świadczeniu usług.

Nie wykonuję się tego osobno bo po prostu jest to nie potrzebne, a mówiąc o hostingu współdzielonym szalone.

 

ps. szukając hostingu warto też spojrzeć na bezpieczeństwo, są firmy które mają z tym problem i wtedy całą poufność trafia wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak rejestrujesz na osobę fizyczną, to dane są niewidoczne.

 

W 1&1 można częściowo ukryć whois przy koncie firmowym. To znaczy na zagranicznych whois nie będzie tego widać. Na dns.pl będzie (mówię o domenie .pl).

 

Poszukuję konta www pod serwis www. Serwis nie będzie kolidować z polskim prawem (żaden warez,peb.pl etc itd). Chodzi mi o konto www gdzie pracownicy danej firmy nie udzielą informacji osobom postronnym nt właściciela konta lub domeny (.pl na osobę prywatną). Czy w Polsce jest to realne? nie mówię tu oczywiście o sytuacjach ujawnienia danych na mocy prawa..

 

Czyżby mirror WikiLeaks? smile.png

 

A tak serio, tak jak koledzy napisali — prawo jest prawem. Wykupienie hostingu jest tym samym powierzeniem komuś swoich danych, które MUSZĄ być chronione, także nie masz się o co martwić. Rzecz w tym, aby wybrać kogoś, kto rzeczywiście prowadzi działalność gospodarczą.

Edytowano przez mstplk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×