Skocz do zawartości
Grafer

VPS pod duże forum. Która oferta lepsza?

Polecane posty

Witam.

Ostatnio mój hostingodawca napisał, że dłużej nie może mnie utrzymywać na swojej maszynie i muszę się przenieść na VPS. Moje forum to HolyShit.pl, z ponad 26k userami, 50k postami i ruchem ponad 1000 uq dziennie. Trochę poszperałem w internecie i znalazłem 2 oferty z różnych firm, lecz od tego samego właściciela.

 

1 oferta to VPS-2 z firmy ViHost.pl, a druga to VPS-2 z ViPower.pl .

 

Który wybór będzie lepszy i uciągnie moje forum?

 

EDIT:

 

Dostałem również ofertę od Biznes-host.pl i tu pakiet VPS 2 również wydaję mi się ciekawy, więc dołączam go do stawki.

Edytowano przez Grafer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze zainteresuje Cie oferta http://ultimahost.pl/vps

 

Pakiety ovz.2048MB oraz ovz.4096MB zakładane są na serwerach z dyskami SSD, co powinno dać olbrzymiego kopa wydajnosciowego przy utrzymaniu dużego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego czy weźmiesz ViPower czy ViHost to będziesz zadowolony. Jednakże jeżeli nie wymagasz hostingu w Polsce, wybierz ViHost - większe parametry za ten sam pieniądz, a uptime jest na bdb poziomie - sam posiadam tam VPS i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja serwera VPS ma duży wpływ na wydajność forum? Czy są to raczej różnice niezauważalne dla zwykłego użytkownika forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja serwera VPS ma duży wpływ na wydajność forum? Czy są to raczej różnice niezauważalne dla zwykłego użytkownika forum?

 

Zależy gdzie leży serwer, ale jeśli chodzi o ViHost są to różnice raczej nie zauważalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja serwera VPS ma duży wpływ na wydajność forum? Czy są to raczej różnice niezauważalne dla zwykłego użytkownika forum?

 

Nie ma większego znaczenia jeśli serwer jest w Europie, większość firm oferuje serwery VPS w Polsce lub Niemczech, więc o czas odpowiedzi od/z serwera nie musisz się martwić w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja w przypadku www ma znaczenie marginalne, o ile nie jest to jakieś małe DC ze słabymi łączami w jakiejś Indonezji. W Europie nie zauważysz najczęściej większej różnicy między Polską, Niemcami, Francją czy Anglią. Ja ze swojej strony mogę polecić z czystym sumieniem Ultimahost.pl - serwery są naprawdę rewelacyjne, support szybki i kompetentny a ceny jak na tę jakość i lokalizację w centrum Polski są bardzo przystępne. Mam u nich VPSa na dysku SSD i jest genialnie wydajny. VPSy od Mzone (w Niemczech, w serwerowni Hetznera) też są bardzo solidne, korzystałem i byłem zadowolony,

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję wszystkim za rady oraz firmom za oferty. Ostatecznie wybrałem ofertę VPS 2 z ViPower.pl, ponieważ VPS 2 na ViHost.pl był niedostępny. Mam nadzieję, że ogarnę teraz serwer wirtualny i będzie mi się miło współpracowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×