Skocz do zawartości
Vivaldi

konto hostingowe czy VPS?

Polecane posty

witam,

poszukuję dostawcy dla usługi pod sklep i stronę firmy.

Mam już doświadczenia m.in. z AZ i WEBD.

Zastanawiam się czy konto hostingowe czy jakiś nieduży VPS?

Na początek będzie to strona firmowa oparta na Joomla lub WP. Sklep internetowy najprawdopodobniej oparty na PrestaShop lub Magento. Zastanawiam się jeszcze nad wyborem. Podobno Magento potrzebuje kombajnu :-) W sklepie kilkanaście(kilkadziesiąt) produktów.

 

Szacuję dziennie około 200-300 odwiedzin sklepu i strony. Nie wiem jaki transfer wygeneruje sklep ale pewnie 10 GB wystarczy czyli z górką 20GB.

Chodzi mi przede wszystkim o to żeby strony się szybko ładowały. To priorytet. Wiem, od znajomych co mają sklepy, że klienci często narzekają że strony się długo ładują. Ma to śmigać i tyle.

Nie korzystałem dotychczas z VPS. Z linuxa korzystałem ale w temacie administracji stroną preferuje raczej gotowca z panelem.

Dotychczasowy serwis który mam w webd i inne mniejsze strony chciałbym przenieś docelowo też gdzieś indziej. Nie chciałbym żeby wszystko stało na jednym IP.

Obecnie w WEBD mam najmniejsze konto. Za konto hostingowe nie zapłacę więcej niż 10 zł. Za VPS mogę więcej. Nie będzie to serwer z grami tylko strony www oparte na popularnych CMSach.

Nie wiem czy VPS da mi więcej od konta u dobrego dostawcy. Tutaj kwestia jest otwarta.

Popatrzyłbym na demo VPS jeśli ktoś udostępnia. Co polecilibyście w moim przypadku?

 

Pozdrawiam

V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrzyłbym na demo VPS jeśli ktoś udostępnia. Co polecilibyście w moim przypadku?

 

Jakie demo? VPS to usługa a'la serwer dedykowany gdzie sam wszystko instalujesz i konfigurujesz.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za VPS mogę więcej. Nie będzie to serwer z grami tylko strony www oparte na popularnych CMSach.

Podaj konkretny budżet, bo uruchomienie VPS bez znajomości tematu może Ciebie trochę kosztować.

 

Z tego co wnioskuję nie masz pojęcia o administracji czy nawet instalacji składników serwera www, będziesz miał pełno problemów ze zwykłym VPS root, chyba że stać Ciebie na serwer zarządzany.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za konto hostingowe nie zapłacę więcej niż 10 zł.

Za 10zł chcesz szybkie konto pod sklep internetowy? Chyba sobie żartujesz w tym momencie. A gdzie SSL? Wątpię, by ktoś Ci udostępnił własny adres IP w kwocie 10zł.. nie mówiąc o szybkim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretny budżet, bo uruchomienie VPS bez znajomości tematu może Ciebie trochę kosztować.

 

Z tego co wnioskuję nie masz pojęcia o administracji czy nawet instalacji składników serwera www, będziesz miał pełno problemów ze zwykłym VPS root, chyba że stać Ciebie na serwer zarządzany.

Tak jak napisalem wcześniej nie chcę sam zarządzać. NIe mam wystarczającej wiedzy a przede wszystkim czasu.

Jakie są średnie ceny rynkowe takiego rozwiązania? Polecacie bardziej konto hostingowe czy VPS ale zarządzany (dodam).

 

Do ZooMpl: może nie jasno się wyraziłem. Chodziło mi o konto o porównywalnych parametrach.

Spokojnie. Jeśli napiszecie o usłudze o satysfakcjonujących parametrach to w kwestii ceny zawsze można negocjować.

Edytowano przez Vivaldi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie wiadomo co Ci doradzić, bo nie wiadomo ile możesz na to przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie demo? VPS to usługa a'la serwer dedykowany gdzie sam wszystko instalujesz i konfigurujesz.. ;-)

Serwer VPS zarządzany u nas w najtańszej wersji od 105 złotych, ceny w innych firmach są podobne.

Ale do tego pod sklep potrzebowałbyś też Certyfikat SSL, to już wyjdzie Ci drożej.

 

Link do naszej oferty: http://www.mzone-net...hp?d=vpsmanaged

To na teraz ta cena dla mnie za duża. Później jak już będzie się kręcić wszystko to będę w stanie bardziej określić zapotrzebowanie. W takim razie będę się kierował w kierunku konta hostingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku, póki masz mało produktów i mało klientów nie zastanawiaj się nawet nad VPSem, zwykły shared + dedykowane IP + najtańszy certyfikat wystarczą. Ze wszystkim możesz nawet zmieścić się w 300-400 złotych rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie takie coś trochę śmieszy, "firma" nie ma 30 zł miesięcznie na hosting, czy tam 50, a nie chodzi o jakąś wizytówke firmy tylko o SKLEP,

czyli coś co ma zarabiać.

to trochę tak jakby w gazecie przeczytać ogłoszenie:

"prężna firma wynajmie lokal jak największy w centrum miasta, czynsz do 100 zł. miesięcznie".

nie chodzi mi o to czy to jest dużo czy mało, ale uważam że to śmieszne jak firma rozpytuje na forach w celu zaoszczędzenia browara na miesiąc, nawet jak to jest nowo startująca firma to bez jaj.

 

a strony to się będą prawie wszędzie szybko ładowały jak nie na wstawiasz różnych śmieci

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie takie coś trochę śmieszy, "firma" nie ma 30 zł miesięcznie na hosting, czy tam 50, a nie chodzi o jakąś wizytówke firmy tylko o SKLEP,

czyli coś co ma zarabiać.

to trochę tak jakby w gazecie przeczytać ogłoszenie:

"prężna firma wynajmie lokal jak największy w centrum miasta, czynsz do 100 zł. miesięcznie".

nie chodzi mi o to czy to jest dużo czy mało, ale uważam że to śmieszne jak firma rozpytuje na forach w celu zaoszczędzenia browara na miesiąc, nawet jak to jest nowo startująca firma to bez jaj.

 

a strony to się będą prawie wszędzie szybko ładowały jak nie na wstawiasz różnych śmieci

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś pytania.

Zauważ, że rozpiętość w cenach kont hostingowych jest dosyć duża. Zamiast pisać co Cię śmieszy napisz konkretnie, które konto za 20 czy 30 zł miesięcznie jest godne polecenia. Rozumiem, że czytanie for nie jest dla każdego. Na kilku z nich przeczytałem, że Magento muli na wielu serwerach. Napisz proszę na których będzie działało bez problemów.

A poza tym inni już bardzo mi pomogli za co dziękuję

V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałem śmieszy, bo wcześniej już przeczytałem że 100 zł. miesięcznie to za dużo, no więc bez jaj,

co to za firma która ma tak dokładnie biznesplan wyliczony z dokładnością do złotówek miesięcznie ?

 

magento po prostu je dużo serwera, więc najlepiej pytaj konkretnie o szczegóły każdego kto Ci zaoferuje hostowanie, aby się później nie okazało, że masz fajne konto, zapłaciłeś, ale jednak coś tam coś tam, za dużo cpu czy coś i blok, wyprowadzka, niespodziewana dopłata.

Zwłaszcza że z założenia powinno się to rozwijać, tzn. potrzebować coraz więcej więc i migracje pewnie trzeba zakładać w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważ, że rozpiętość w cenach kont hostingowych jest dosyć duża.

Rozpiętość cen zależy od wielu czynników, przede wszystkim od jakości usług jaka dana firma oferuje.

To tak samo jak kupisz wieżę HiFi na rynku. Kupisz made in China i masz połowę taniej, ale za 3 miesiące musisz kupić nową, podobnie jest z hostingiem. wink.png

Tak na prawdę to nie wiesz co chcesz, za 30 złotych możesz mieć co najwyżej budżetowego VPS na składakach, tak więc dużego wyboru i tak nie masz, o ile nie zwiększysz środków na zakup serwera.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpiętość cen zależy od wielu czynników, przede wszystkim od jakości usług jaka dana firma oferuje.

To tak samo jak kupisz wieżę HiFi na rynku. Kupisz made in China i masz połowę taniej, ale za 3 miesiące musisz kupić nową, podobnie jest z hostingiem. wink.png

Tak na prawdę to nie wiesz co chcesz, za 30 złotych możesz mieć co najwyżej budżetowego VPS na składakach, tak więc dużego wyboru i tak nie masz, o ile nie zwiększysz środków na zakup serwera.

Widzę, że lubicie bić pianę. W jednym z kolejnych postów napisałem, że "W takim razie będę się kierował w kierunku konta hostingowego." Co chyba świadczy, że wcześniejsze sugestie i uwagi zrozumiałem. No ale nie dla wszystkich.

Gdybym znał dokładnie rynek co kto oferuję i jaką jakość to nie pytałbym. Proste. Skąd mam wiedzieć, że firma X czy Y ma zamulone serwery? Nie zakładajcie, że zaraz strona będzie źle zrobiona i będą na niej śmieci. Zajmuję się zupełnie czymś innym... i nie wiem które hostingi maja obecnie dobre parametry.

Także dzięki wielkie komu chciało się pomóc.

Popatrzę co firmy mają w ofertach.

 

 

Pozdrawiam

V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź hosting na 3 miechy i zobaczysz... ale tez nie taki, że dasz 50zł na te 3 miechy...

 

A Edarta popieram... sklep stawiać, firmę super hiper i nie mieć stówy na hosting miesięcznie? No come on...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej teraz nie wezmę VPS'a. Trudno mi ocenić obciążenie.

Bo jeśli już VPS to trzebby dobrać optymalną konfigurację.

Zobaczę na, którymś z hostingów jak to będzie działać i jaki ruch będzie generować.

 

 

 

Z VPSów do decyzji na później te mnie zainteresowały.

 

http://ultimahost.pl/hosting/dedykowany

http://www.vmline.pl/hosting_dedykowany

http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vpsmanaged

 

A do specjalistów od marketingu mam pytanie. Myślałem np. o koncie np. MZ TWO+ CP ale no kosztuje tylko 12 zł za miesiąc. Większe mi chyba nie jest potrzebne. I co mam zrobić?

dry.png

Czy ono jest za tanie czy za słabe pod sklepik i cms'a? W sklepie produktów będzie max 20-30. Hmmm .. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZ TWO będzie odpowiedni pod Twój sklep, w każdym momencie możesz zmienić pakiet na wyższy lub chociażby dokupić tylko transfer (którego pewnie i tak nie zużyjesz).

 

Na naszych serwerach działa wiele sklepów i ten pakiet spokojnie wystarczy nawet na 500 produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą hostingu dedykowanego w Hekko.pl.

 

Jeśli limity na hostingu WWW są dla Ciebie za małe a nie znasz się na zarządzaniu serwerem VPS, hosting dedykowany jest właśnie dla Ciebie! Łączy on zalety serwera VPS oraz zwykłego hostingu WWW: dużą moc, możliwości konfiguracji oraz niską cenę i łatwe zarządzanie.

 

Dzięki zarządzaniu serwerem które oferujemy w cenie pakietu, nie musisz się znać na administracji serwerem VPS. Otrzymasz dostęp do konta administratora DirectAdmin. Serwer posiada wszystkie usługi i opcje, takie jak przy naszym hostingu WWW i jest na bieżąco aktualizowany. Hosting dedykowany jest monitorowany poprzez nasze systemy, dzięki czemu w przypadku problemów możemy bardzo szybko zareagować.

 

Według przedstawionych wymagań, wstępnie proponuję pakiet EasyHD.

 

W cenie 55,35zł z VAT za miesięcznie oferujemy 10GB powierzchni dyskowej oraz 100GB transferu miesięcznego oparte o serwer VPS (XEN) z 50% rdzenia procesora Intel Xeon E5620 (1200MHz) i 512MB RAM. Dla tego pakietu możliwe są również płatności kwartalne, półroczne oraz roczne. Roczną płatność obowiązuje zniżka.

 

Przedstawiony hosting oferuje podstawowe nielimitowane parametry takie jak: konta FTP, skrzynki e-mail, bazy danych, subdomeny, domeny, wskaźniki domen, dostęp SSH dla użytkowników.

 

Wszystkie konta utrzymujemy na własnych, markowych serwerach w serwerowni znajdującej się w Gdańsku (NEPHAX).

 

Nasze cechy i atuty:

  • stabilna firma, ponad 4 lata na rynku,
  • zarejestrowani w GIODO,
  • własna infrastruktura sprzętowa,
  • codzienne backupy danych,
  • dodatki: domeny, certyfikaty SSL,
  • skarbonka – wirtualny portfel,
  • program partnerski – 15% wiecznej prowizji za poleconą usługę hostingową,
  • szybkie płatności on-line a także PayPal i SMS,
  • eFaktury,
  • pełna obsługa IPv6.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu poprzez prywatną wiadomość na forum lub ogólny kontakt do firmy: biuro@hekko.pl lub telefon 58 732 71 94.

Nasze biuro obsługi klienta nie jest wirtualne, pracujemy zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 22:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00.

 

Szczegółowa oferta na naszej stronie internetowej www.hekko.pl

Edytowano przez Hekko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×