Skocz do zawartości
inzaghi89

404 z wordpressa - logowanie do error loga zamiast access

Polecane posty

Na wstępie: proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu. Nie bardzo wiedziałem do którego bardziej pasuje - czy skrypty, czy bezpieczeństwo.

 

Ok, chodzi o logowanie błędów do error_log. Wordpress nawet jeśli jakaś strona nie istnieje to obsługuje ją "przez siebie" przez co strona istnieje, ale w access_log i tak przedstawia 404. Dla przykładu:

70.84.7.250 - - [05/Dec/2011:01:45:55 +0100] "GET /kolejny-szablon-i-tlumaczenie-wp-pagenavi.html/wp-content/plugins/wp-pagenavi/functions/scriptscache/5bbfea91de48aee143e49b4c3653b64d.php HTTP/1.1" 404 23639

 

Strona na serwerze nie istnieje. WP-pagenavi też nie ma, ale mimo wszystko zostało to zalogowane do access_log. Chciałbym by jednak błędy te lądowały w error_logu ((czy może tak ma być, że 404 lądują do access_log, zamiast error?) mam osobne access i error logi dla każdej strony). Dzięki temu prościej mi będzie (tak mi się wydaje) zarzadzać nimi, no i tak czy siak utworzyć regułę dla fail2ban. Wklejony wyżej IP dobijał się na bloga z 404 około 840 (http://wklej.org/id/641410/ - wszystko związane z wp-pagenavi) razy. Musialem dopiero ręcznie interweniować.

 

Bądź może od razu będzie lepiej/szybciej zrobić odpowiednią regułe dla fail2ban zamiast babrać się error_logami, by wyciągał te dane z access_log?

Edytowano przez inzaghi89 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To działa w ten sposób ponieważ WP poprzez plik .htaccess wymusza parsowanie wszystkiego co nie jest plikiem lub katalogiem przez plik index.php dlatego nie jest zapisywane to do error_log.

Zawsze możesz sobie przechwycić obsługę 404 tworząc plik 404.php w katalogu szablonu i wtedy wszystkie wywołania, które powinny wywołać 404 lecą przez ten plik i tam możesz sobie wyłapywać IP, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×