Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Wybór procesora

Polecane posty

Cześć. W najbliższej przyszłości mam zamiar kupić komputer, złożony w całości. Prawdopodobnie przez allegro lub poza allegro ale od jakiejś prywatnej firmy, na pewno nie od sieciówki.

 

Tylko nie wiem jaki procesor najlepiej wybrać. Komputer będzie używany praktycznie do wszystkiego (gry, czasem jako serwer, przechowywanie plików, praca itd.). Waham się między intelem i3 a amd quadem core. Intel niby nowszy, ale tylko 2x3.0 ghz, a amd 4x3 ghz...

 

Nie znam się zbytnio na procesorach, wiem tylko że znaczenie ma cache i zegar procesora. Z resztą parametrów sobie poradzę, tylko nie wiem co z procesorem.

 

Który byście wybrali na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciężko wyczuć, a jaka grafika i reszta podzespołów?

Na i5 pewnie nie ma w tym już funduszy. Linia AMD jest bardziej ekonomiczna, jak sam zauważyłeś. Musisz sam wybrać : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy :( jeżeli będziesz miał 4 rdzenie po ~1.6 gHz to nie odczujesz lepszej wydajności w aplikacjach , które nie wykorzystują 4 rdzeni za to w przypadku 2 mocnych 3.0 gHz będziesz miał lepszą wydajność.

 

W sumie lepiej zaczekać gdyż teraz ceny podzespołów poszybowały w górę o 20-200% :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sprzęt do grania (tak jak napisałeś) to ekonomicznie AMD Phenom II 960T BE 4x3GHz (4 rdzenie) lub coś o wiele wydajniejszego i z ogromnym zapasem mocy Inte I5-2500K 4x3.3GHz (4 rdzenie/4 wątki)

 

Do tego karta graficzna:

Radeon HD6870

GeForce GTX460

 

Płyta główna: Asus P8Z68-V Z68

 

RAM: 4GB Kingston DDR3 HyperX (z czasem możesz kupić dodatkową kość)

 

Zasilacz: OCZ SXS2 STEALTHXSTREAM 2 600W

 

resztę dobierz sam

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam jednak i3. Zwłaszcza jeśli komputer ma służyć do gier. Niemal żadna z obecnych gier nie jest w stanie ubsługiwać więcej niż 2 rdzeni. Pamiętaj też że i3 jest 4wątkowy, dzięki czemu jego walka z 4rdzeniowym amd jest jeszcze bardziej wyrównana.

Jesli jednak dużo obrabiasz grafiki, posiadasz kartę radeona, a grami się nie interesujesz, to amd może dać lepsza moc (jednak większe zużycie prądu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×