Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ryben

Jednorazowa opłata?

Polecane posty

Witam, kiedys błądziłem po wielu darmowych hostingach (polskich i zagranicznych) mie które były dobre, później brakowało pieniędzy itp i niektóre serwisy np. dhost.info wprowadziły czasowo jednorazową opłate za założenie darmowego konta :( . Teraz sam być może otworze darmowy hosting aby się dokształcić i zrobić sobie badanie rynku nie robiąc przy tym płatnego krzaka i zastanawiam się jak to się ma do sprawy legalności. Wiadomo sprzedaje hosting, mam stałą oferte to wypadało by miec dg i płacić podatki, ale gdy np czasowo wprowadze symboliczne opłaty za założenie konta nie będzie mnie nikt ścigał? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mysle ze jesli to nawet beda dobrowolne datki, to do pewnej kwoty (nie wiem ile) mozesz je przyjac omijajac koniecznosc placenia za to podatku. Jednak od pewnej kwoty zgodznie z prawem powinienes odprowadzic podatek, ale mysle ze tak czy siak bedzie to zebyt wysoka kwota zeby dotyczyla wlasnie Ciebie. Zatem otworz darmowy hosting, i zbieraj kase od userow, argumentujac to brakiem reklam itp :-) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, mysle ze jesli to nawet beda dobrowolne datki, to do pewnej kwoty (nie wiem ile) mozesz je przyjac omijajac koniecznosc placenia za to podatku. Jednak od pewnej kwoty zgodznie z prawem powinienes odprowadzic podatek, ale mysle ze tak czy siak bedzie to zebyt wysoka kwota zeby dotyczyla wlasnie Ciebie. Zatem otworz darmowy hosting, i zbieraj kase od userow, argumentujac to brakiem reklam itp :-)

Nie myl. Istnienie i wysokość kwoty wolnej od podatku nie ma nic wspólnego z koniecznością zarejestrowania DG (lub jej brakiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewem jak to jest . Chodzi mi poprostu o to ze jak zacznie mi brakować chwilowo kasy na opłaty to na jakiś czas dam jednorazową opłate za założenie konta które jet za darmo :( z rzędu kilku złotych 5, 8zł ale to czasowo... mam nadzieje ze nikt za to mnie ścigał nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W swietle prawa moze byc to srednio legalne. Jednak skoro nikt nie sciga nawet zbiorek prowadzonych przez serwisy torrentowe, gdzie zbieraja nawet po pare tys zl na serwery, to wiesz... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W sumie to jak nie ma umowy kupna/sprzedaży to nie ma transakcji... tylko, że automatycznie nie ma regulaminów, umów, zasad, gwarancji... ja bym osobiście za takie coś nie zapłacił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówie to o cały czas płatnym-darmowym hoscie Tylko coś na zasadzie właśnie teog co doopy napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×