Skocz do zawartości
Gość Matmaxalez

Gorzej niż w Polsce?

Polecane posty

Gość Pokuć

To były moje pierwsze wybory prezydenckie, szkoda że przedterminowe ale mimo tego chciałem wziąć w nich udział i spełnić swój patriotyczny obowiązek. Teraz widzę (bo też kupiłem bajkę o Jarosławie I Dobrotliwym) że było nie zaznaczać żadnego. Głosowanie ,,przeciw" jest o kant dupy potłuc ale przyznaje się że zarówno w prezydenckich jak i w parlamentarnych do sejmu sam to zastosowałem (Bo UPR na liście nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

slasar twierdzisz, wierzysz w to, że rząd chce dobrze? Wiesz ile jest grup lobbystycznych, jak wszystko zostało dogadane w 89tym, jak poustawiane... Ty myślisz, że rządy chcą dobrze?

Wiesz, nie potrzeba tu szejków, by było dobrze. Wystarczy cofnąć 22 lata zaniedbań, rozsprzedawania, machlojów i łapówkarstwa, totalnego burdelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paweł_15

Nie zauważyłeś jeszcze, że "patriotyczny obowiązek" to indoktrynacja wciskana ludziom od dzieciństwa w celu manipulacji? ;p

Żeby ludzie, którzy sami z siebie by nie poszli na wybory (bo się tym nie interesują, nie znają itd.), pobiegli zagłosować na to, co im w telewizji podpowiedzą (i nie piszę tu o twoim akurat przypadku, tylko o większości). Większą to szkodę potem krajowi przynosi niż pożytek.

Edytowano przez Chani (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuniści z PRL byli o tyle lepsi od tych z PO i PiS, że przynajmniej się nie kryli z tym, że odbierają wolność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nowa ustawa bronka o zgomadzeniach ma być asekuracją na zadymy, które im naród zorganizuje w przyszłym roku. I widać, że sie boją, ale ciekawe kiedy trafi to do pustych łbów narodu polskiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytałem, że nie będzie można publicznie twarzy zasłaniać... nieźle, jak na początek... ciekawe co dalej wymyślą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzą, że pokojowa manifestacja jest niebezpieczna i już nie zaprotestujesz przeciwko rządowi donka. Przezorni są i już sie ubezpieczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jak w Belgii zakazali zasłaniać twarze, to tylko marokanki, i ich mężowie protestowali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mordy na manifestacjach tylko tchórze i bandyci zasłaniają. Chcesz wyrazić publicznie opinię, to rób to publicznie, a nie w kominiarce na gębie. Jestem politycznym przeciwnikiem PO, Donka, Bronka i całego tego tałatajstwa, ale zgadzam się z postulatem dotyczącym zasłaniania twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem, wybory również powinny być jawne, a wyniki ogłoszone na zasadzie: imię nazwisko, imię ojca i na kogo oddał głos. Wtedy nie będzie fałszowania i będzie można dać w gębe sąsiadowi, jak komuś kogo wybrał przyjdzie nas okradać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc za ciosem, wybory również powinny być jawne, a wyniki ogłoszone na zasadzie: imię nazwisko, imię ojca i na kogo oddał głos. Wtedy nie będzie fałszowania i będzie można dać w gębe sąsiadowi, jak komuś kogo wybrał przyjdzie nas okradać smile.png

Jakoś normalnym uczestnikom pokojowych demonstracji nie przeszkadza widok własnych twarzy. Więc nie porównuj tych dwóch spraw, bo uprawiasz tanią i niecelną demagogię. Na manifestacjach w kominiarkach ZAWSZE są tylko i wyłącznie ci, którzy szukają "dymu". Gdyby mieli pokazać swoje twarze, to nie mieliby odwagi rzucać płytkami chodnikowymi w policjantów czy podpalać cudzego mienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja nie napisałem, że to źle że nie będzie można zakrywać twarzy. Sam sens manifestacji jest dla mnie bez sensu, bo od manifestacji są wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolność wypowiedzi i manifestowania swoich poglądów a demokratyczne wybory to zupełnie inna bajka. Wolność zgromadzeń i wyrażania opinii mamy po to, żeby wybrani w wyborach mieli pojęcie o potrzebach (a czasami tylko zwykłych frustracjach) społeczeństwa z pierwszej ręki. Poza tym w trakcie manifestacji mogą wyrazić swoją opinię ci, którzy głosowali na inną linię polityczną od tej, która dzierży władzę. Na tym polega demokracja - każdy ma prawo do wyrażania opinii, zawsze i wszędzie. Ze względu na "poprawność polityczną" i wiele innych czynników (m.in. dbanie o bezpieczeństwo publiczne oraz bezpieczeństwo jednostki) prawo to i tak mamy nieco ograniczone, ale nie zmienia to faktu, że jest to jeden z podstawowych przywilejów demokracji. Sam byłbym przeciwnikiem zakazu zakrywania twarzy, gdyby nie to, że to właśnie osoby zakrywające twarze na manifestacjach są w olbrzymiej większości tymi, którzy występują przeciwko demokracji. Może i ten zakaz w pewnym stopniu narusza zasadę wolności, ale w celu ochrony bezpieczeństwa jednostek i bezpieczeństwa publicznego, nie łamiąc jednocześnie prawa do zgromadzeń i wypowiedzi. Noszenie kominiarki w trakcie zadymy nie jest przejawem wolności, jest przejawem tchórzostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

d.v niestety, tak pięknie nie jest, jeśli pomyślisz jakie prawa są w ten sposób łamane... nie można eliminować gwałtów obcinając fiuty przy porodzie... zaraz będzie, że nie można krzyczeć, nie można pisać negatywnych teksów na transparentach itd. itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nie będzie można publicznie twarzy zasłaniać... nieźle, jak na początek... ciekawe co dalej wymyślą...

Jakis czas temu natknęłam się w internecie na to:

Bronisław Komorowski skierował do Sejmu projekt ustawy umożliwiającej ograniczenie wolności i praw z powodu „działań w cyberprzestrzeni”.

W świetle ustawy o stanie wyjątkowym cele tej nowelizacji to:

  1. wyłączenie sieci internetowej lub jej zakłócenie emisją sygnałów,
  2. wprowadzenie cenzury prewencyjnej oraz kontroli wszystkich przekazów informacji,
  3. uniemożliwienie dostępu do informacji publicznej,
  4. wkroczenie sił bezpieczeństwa publicznego na teren szkół wyższych wbrew woli rektorów,
  5. zakazanie przeprowadzania zgromadzeń publicznych,
  6. zakazanie akcji protestacyjnych studentów organizowanych przez samorządy studenckie i stowarzyszenia,
  7. zakazanie zrzeszenia się w formie ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
  8. zakazanie działania ruchów obywatelskich i stowarzyszeń,
  9. zamknięcie osób w wieku ponad 17 lat na podstawie decyzji wojewody w ośrodkach odosobnienia,
  10. uniemożliwienie przemieszczanie się i zmianę miejsca zamieszkania.

źródło: http://ruchwig.pl/in...nosci-internetu

W związku z tym, jako laik, mam pytanie:

Czy naprawdę istnieje możliwość by wyłączyć dostęp do internetu w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak się uprą i zaprą na max to wyłączą. Swoją drogą nieźle muszą się bać skoro takie ustawy przewidują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będą zakłócać światłowody, może policjańci będą świecić latarkami w kabel ;)

A tak poważnie, to wystarczy wiadomość do ISP i po internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzą stan wojenny, ciach i netu ni ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×