Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ftt000

Monitory 3D ? ktoś ma ? korzystał ?

Polecane posty

Witam

Jak w temacie.

Czy warto kupić monitor 3D ? czy ktoś może ma lub używał kiedyś ?

Sam nie wiem czy kupić jakiś monitor 3d 23-24 cale czy lepiej zwykły ledowy 27 cali.

Będę wdzięczny za opinie ;)

 

Ach i kwestia zestawu nVidia 3d Vision , czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym produktem ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zalecałbym zmiany monitora na 3D, jest to bardzo szkodliwe dla oczu. Nie jest to naturalne oglądanie takich obrazów 3d i może powodować komplikacje chorobowe oczu przy dłuższym korzystaniu z takiego monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś , akurat takiej wypowiedzi się nie spodziewałem.

Zweryfikuję to sobie ofc. , nie mam tu na myśli pracy w 3d non stop , bo to by było bez sensu.

Hmhm może faktycznie lepiej zakupić jakiś zwykły ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując monitor 3D, raczej nie będzie używał dwóch, jednego do gierek drugiego do pracy codziennej na komputerze. Monitory 3D to nowe zabawki, bardzo fajna rzecz, ale moim zdaniem warto poczekać aż technologia pójdzie do przodu w tym przypadku. Pamiętaj że to są jedne z pierwszych monitorów na rynku, jeszcze nie dopracowane, nie całkiem przetestowane pod względem szkodliwości dla wzroku.

 

Ja po kilkunastu godzinach pracy przy zwykłym monitorze czuje się jak w Matrixie, a co dopiero po kilku godzinach pracy na monitorze 3 D i jeszcze w gierce ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Nie dawno jak 3 Dni temu miałem okazję grać na swoim PC w grę Crysis2. Monitor jaki posiadam to LG Flatron E2240, grafika NVidia GeForce GTX 460 + okularki 3D i grało się o niebo lepiej niż u znajomego na monitorze 3D.

 

Szczerze od siebie nie polecam, lepiej jest zainwestować w okularki i dobrą grafikę + monitor. Troszkę większy wydatek albo porównywalny (nie orientuję się teraz w cenach) ale grywalność (o ile chodzi o gry) jest o niebo lepsza. Poza tym np film avatar w 3D też się super oglądało, ale w kinie. Nie oszukujmy się nie można mieć sprzętu który jest wszystko mający. A jest taka zasada: "Co jest do wszystkiego to jest do niczego" i mi się to nie raz sprawdziło dlatego stawiam na prostotę i jeszcze raz polecam rozwiązanie o którym napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Poczekaj na rozwój technologii... Obecne strasznie oczy męcza. Mi po kilkunastu minutach zaczynają łzawić (mam trochę wrażliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek poruszył bardzo ważny aspekt 3D. Zacznijmy od tego, że dzieci do 6 roku życia mają permanentny zakaz oglądania obrazu 3D. Mózgowie u takiego dziecka jest jeszcze w ciągłym rozwoju i wciąż dostosowuje się do coraz to lepszej interpretacji bodźców. Dlatego u tak młodych osób mogą nastąpić nieodwracalne zaburzenia interpretacji bodźców wzrokowych.

U dorosłych również nie jest też tak kolorowo. Przed ekranem 3D nie powinniśmy spędzać dłużej niż godzinę, półtorej. Obraz 3D wymusza na naszym ośrodku wzrokowym inny sposób interpretacji obrazu niż ten, który nasz mózg "stosuje" na codzień. Po takiej zmianie sposobu percepcji potrzebujemy trochę czasu, żeby wrócić to prawidłowego widzenia "normalnych" przedmiotów. Przez pewien czas występują pewne zaburzenia w interpretacji wielkości przedmiotów, ich odległości, trochę może nam wariować też akomodacja oka. Stąd też dłuższe oglądanie 3D może powodować (a u mnie np. powoduje) ból oczu i głowy. Nasze mózgowie ma to do siebie, że potrafi się uczyć; w momencie gdy zaczniemy częściej dostarczać mu obraz 3D istnieje pewne ryzyko trwałych zaburzeń widzenia.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×