Skocz do zawartości
Miłosz

PlusGSM sprzedany

Polecane posty

Transakcja sprzedaży Plusa dobiegła końca :)

http://gielda.onet.pl/grupa-solorza-zaka-sfinalizowala-przejecie-polkomt,18726,4902912,1,news-detal

 

Oczywiście nie mogło obejść się bez mieszania w to UOKiK, zachowują się jakby tylko Plus był na polskim rynku. Lepiej wzieli by się za faktyczną ochronę konsumentów.

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3021&news_page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na "prorodzinne" reklamy Plusa, takie "słodziuchne" jak ma Cyfrowy Polsat.

Już mi się rzygać zachciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Ja za to uciekam z T-mobile, nie wiem co Ciebie tam tak ciągnie :)

A co do plusa to i tak pewnie się w tej materii nic nie zmieni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co Cię od T odciąga? heh

Wiesz, szczerze, to po prostu reszta jest denna, a nie T super rewelacja. No, może trochę mam nadzieję na europejski charakter sieci. Z tego właśnie powodu do tej pory 10 czy 11 lat siedziałem w Plusie - bo reszta sieci to albo żabojady, które za łapówy zabrały tepsę, albo do niedawna skłóceni udziałowcy (era) albo jakiś twór nie wiadomo skąd z dziadowskim zasięgiem (play). W Plusie zaczęły mnie też wkurzać coraz bardziej prymitywne reklamy (od momentu, gdy zatrudnili ten kabaret - żenada), no i nic z tego bycia przez 11 lat w sieci praktycznie nie mam (wiem, mam kartę, no ale i tak) - jakieś promocje, że muszę doładowywać co jakiś czas za ileś tam, bo tracę "bonus" (ale mi bonus...phh) 10 procent z doładowania - i koniec końców jestem jak nowy użytkownik (a podejrzewam, że nowi mają lepiej jak przechodzą, pewnie jakieś bonusy, czy coś). No i Plus jest teraz w brudnych rękach...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

No właśnie i tu jest kwintesencja :) w erze teraz T jestem od 8 lat i też nic z tego nie mam, żadnych ulg, żadnych specjalnych promocji, no chyba, ze te "specjalne dla mnie" że mogę kupić kolejny abonament za i telefon za 1zł :) Co do plusa to racja reklamy są strasznie denne a kabaret mnie nigdy nie śmieszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie uciekam z T. Od kilku miesięcy pojawiają się same problemy. To, że Internet 'po 3G' działa gorzej niż modem 56.6 zrozumiałem, przeciążone BTSy i rwanie rozmów mnie już irytuje, a obsługa klienta (biznesowego, od 8 lat) to w ostatnim czasie żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja za to nie polecam Orange - prymitywy i kłamcy, nie dają żadnych ciekawych ofert dla stałych klientów, jak wspominałem na BOK potrafią tylko kłamać (4 niezależnych doradców kłamało na temat propozycji dla mnie), reklamacja na ofertę (włączyli inną niż oferowanej przez tych doradców) trwa już 3-ci miesiąc, po reklamacji reklamacji niby się zgodzili na pokojowe załatwienie sprawy jako bonus mieli mi dorzucić pakiet sms do oferty...napisali że włączą...ale włączają już ponad 1,5 miesiąca...w salonie sami mówią że mogą mniej niż BOK, wiec napisana i wysłana reklamacja reklamacji reklamacji...zobaczymy.

 

T-mobile - żenada jeśli chodzi o "windykację" - kiedyś (za czasów ery jeszcze) spóźniłem się o 3 dni z rachunkiem - zostałem wpisany na czarną listę!! - nie mogę teraz u nich wziąć żadnego abonamentu bo im system wywala że jestem niewiarygodny. Wszystko w terminie płacone, jeden rachunek o 3 dni się spóźniłem i takie jaja...proponowali mi w salonie wyjaśnienie sprawy - żebym na BOK dzwonił z salonu to może mnie "wypiszą" ale...nie chcą mnie to nie będę się pchał, podziękowałem i wyszedłem.

 

Plus - nie ja ale moja luba - miała problem z ilością doładowań w mixie - jednego nie naliczyli - reklamacja uwzględniona w 14 dni, bez problemu - chciałem do nich przejść...ale skoro już wykupieni...szkoda...

 

Play - korzystam w pracy...prawdopodobnie moja następna sieć...jak tylko skończy się umowa z Orange...może tu będzie normalniej...

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale Play pada zasięg... do tego mam modem Huawei z Vectry i oni jadą na Playu to co 5 minut na 10 minut mnie rozłącza, żenada...

Też bym wziął Playa, bo skoro "wielka trójca" go tak nie lubi, to chyba są w porządku..

Szkoda, że nie ma u nas nawet w tym przemyśle normalności, że 30-50 sieci (i nie mówię o VOIPach) i by była bajka... a tak się dorwali, podzielili i żydzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Od lat korzystam z Orange i nigdy nie miałem z Nimi żadnych problemów.

Warunki bardzo przejrzyste, regulaminy też (no chyba, że nie umie się ich czytać to wtedy jest pretensja).

 

Miałem styczność z Play ale to tylko podczas testowania ich badziewnego smartfona z Androidem. Do samego Andka nie mam nic ale żeby pchać go na tak żałosny niby smartfon z dość "dobrym" prockiem to kompletna porażka. Zraziłem się do tego Huawei'a i do Androida że się tak na Nim mulił. Ostatnio udało mi się zakwalifikować do programu Orange z HTC Mozart i zobaczymy czy ten telefon udzwignie Windows Phone 7.5 przy moich testach. Ale to już mniejsza o większość, nie korzystałem z Plusa i jakoś nigdy mnie do niego nie ciągnęło. Stanowczo zostaję przy Orange bo generalnie dla mnie jest to najlepsza sieć w Polsce. Dla innych nie musi być. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem okazję porównać oferty abonamentów dla firm wszystkich operatorów. Brałem pod uwagę głównie dwie rzeczy: ilość minut w pakiecie oraz ceny telefonów (wszędzie patrzyłem na podobne oferty, nie porównywałem abo za 30 w T-Mobile z abo za 200 w Plusie i telefonu wartego 500 z telefonem za 2000 czy coś w tym stylu). Oto mój prywatny ranking... Ostatnie miejsce: Play - w pakiecie nieduża ilość minut, telefony cholernie drogie (najdroższe ze wszystkich ofert), do tego irytujące jest niestety to, że połączenia do nich są drogie. Przedostatnie miejsce: T-Mobile - oferta w zasadzie podobna do Play, z tym, że połączenia do tej sieci są tańsze. Poza tym większość moich znajomych będących klientami Ery i obecnie T-Mobile jest sfrustrowana jakością obsługi w tej sieci. Drugie miejsce: Plus - oferta już całkiem przyzwoita, telefony w normalniejszych cenach, ilość minut w pakiecie też całkiem znośna. Wygrał Orange - najwięcej minut, ekstra pakiet minut za grosze, śmiesznie tanie telefony, do tego zamawiając na ich stronie we wtorek wieczorem wpisałem tylko dane w formularz a w czwartek rano kurier przywiózł telefon i umowę do podpisania, tak szybkiej obsługi się nie spodziewałem.

 

Ale największy szok spotkał mnie kilka dni temu (miesiąc po tym jak wziąłem abonament z tel. w Orange), kiedy rozglądałem się za drugim aparatem w Plusie (potrzebuję do taniego kontaktu z osobami w tej sieci). W ciągu zaledwie 4 tygodni ceny telefonów zmieniły się radykalnie. Telefon, który w październiku w najniższym abonamencie był za jednego złotego + VAT obecnie kosztuje prawie dwie stówki. Pomyślałem, że Solorza chyba pogięło, ale po przejrzeniu ofert innych sieci okazało się, że wszyscy zrobili to samo - podnieśli ceny aparatów o dość znaczne kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grand...ale jeśli przez 4 dni dzwonią do Ciebie z propozycją, za każdym razem inny konsultant, powtarza to samo a później wychodzi że kłamali (do czego później potwierdził BOK w reklamacji), to czytanie regulaminów czy czegokolwiek i tak Ci nic nie da, jednego się nauczyłem - dzięki androidowi i wgranej prostej aplikacji teraz nagrywam każdą rozmowę - a każdą reklamacje wysyłam listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - jak wielkie zdziwienie jest na BOK jak im się puści nagraną rozmowę albo powie że ma się potwierdzenie odbioru...zazwyczaj aż nie wiedzą co powiedzieć z wrażenia...a tak poza "tematem" żeby nikt źle nie zrozumiał moich słów:

 

Orange - jako sieć jest OK, ale NIE MOŻNA UFAĆ NIKOMU Z BOK...wszystko trzeba załatwiać w salonie...z resztą - sami konsultanci w salonach mówią że w BOK pracują "ludzie z łapanki" i wszystko co chcą zaproponować przez telefon można mieć też przez salon więc trzeba przywyknąć że jak ktoś dzwoni z bok = "dziękuje, jak będę miał ochotę to pójdę do salonu" i się rozłączyć inaczej będą wkręcać że oferta specjalnie dla Ciebie i tylko przez telefon itp. co jest "gówno prawdą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v

 

 

Nie zgodzę się z Tobą. Nie wiem na które oferty patrzyłeś, ale biorąc pod uwagę atrakcyjność ofert to:

 

4 miejsce: Orange

3 miesjce: PLUS

2 miejsce: T-mobile

1 miejsce: PLAY

 

Nie patrz na cenę telefonów bo po cholerę... Ci telefon za 2 tysiace jak będziesz miał 30 minut za 40zł msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

pietrovek masz rację, sam osobiście wolę przejść się do salonu niż słuchać ich wypocin przez telefon w dodatku podawać dane z dowodu. Kompletna głupota, jednak każda myszka swój ogonek chwali tak to już w Polsce jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Mam t-mobile(era) już kilka lat i od jakiegoś drugi telefon w play'u. Play ma zdecydowanie najlepszą ofertę dla mnie - zwłaszcza połączenia w sieci za darmo. Cały team WHT używa telefonów jak skype'a smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale w tym roku minimalnie brakło aby Play'a przejeło Orange :(

W przyszłym roku bankowo Play'a wchłonie Orange :/

Fakty potwierdzone poczytajcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ftt000

 

 

Skąd masz takie rewelacje? To zbytnio nie możliwe biorąc pod uwagę to, że PLAY'owi sypie się na potęgę ostatnio system bilingowy i sieć nie wyrabia. Teraz będzie następować psucie oferty. Inni operatorzy mają o wiele więcej częstotliwości i są w każdej chwili wstanie przebić ofertę PLAY'owską...

 

Edit:

 

Kolejna kwestia jest taka, że regulator nie da zgody na przejęcie tego operatora z wiadomych względów.

Edytowano przez webh.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telefonu za 2000 nie potrzebuję, w Orange wziąłem SE Hazel (ceny na Allegro w okolicach 500 zł), który wtedy nawet w najniższym abonamencie można było dostać za zydla w Plusie i Orange, w Play był za ponad 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem w takim razie jak Orange zajął pierwsze miejsce pod względem OFERTY. Przecież oni mają ofertę dla firm teraz jedną z najgorszych na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a dla mnie była najlepsza. Co człowiek to opinia.

A poza tym mam w swojej okolicy genialny zasięg HSDPA 7,2 Mbit w Orange :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

To, że play się nie utrzyma rzeczywiście "wiadomo" jak to będzie w praktyce tego nie wiem.

 

Natomiast fakt połączeń po 70gr/min do playa trochę zrobił zamieszania.

 

U mnie to prosto wyglądało

 

Telefon w erze, pakiet złotowy 120zł netto

Miesięczne rachunki - 400 do 500zł

 

Dołożyłem telefon w play

rachunek era - 120 netto

rachunek play - 50 netto

 

Razem = 50% taniej :)

 

Orange nigdy nie miałem, może czas na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przez wiele lat byłem klientem Plusa (nadal mam u nich SimPlusa), ale Orange po prostu w ramach moich skromnych potrzeb zaoferował najwięcej za najmniejsze pieniądze. Nie mam wielkiej korporacji, tylko mały biznesik, nie potrzebuję dziesiątków tysięcy minut w abonamencie, wystarczy mi kilkaset, nie chcę wydawać miesięcznie kilkuset złotych, kilkadziesiąt to dość. Plus ma świetną ofertę dla większych firm, negocjować można naprawdę genialne warunki, ale ja nie potrzebuję 50 czy 100 telefonów, potrzebuję jednego. Play jak dla mnie jest nieco niepewny, już tyle było różnych pogłosek o nich (spodziewane bankructwo, przejęcie przez innego operatora, kłopoty z zarządem i cholera wie jeszcze jakie plotki krążyły i nadal krążą), że mnie to zwyczajnie odstrasza. A Era/T-Mobile mnie zniechęciła opiniami znajomych oraz latami najgłupszych reklam, jakie w życiu widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(spodziewane bankructwo, przejęcie przez innego operatora, kłopoty z zarządem i cholera wie jeszcze jakie plotki krążyły i nadal krążą),
I wciąż słaby zasięg - zapomniałeś dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat zasięg mnie bardzo nie martwi, bo szczególnej "mobilności" nie wymagam, ważne, żeby dobre parametry połączenia z siecią były w mojej okolicy, a to akurat w Playu działa. Tyle, że w zasadzie to działa praktycznie w każdej sieci, bo mam szczęście mieszkać kilkaset metrów od wielkiej wieży telekomunikacyjnej z masą nadajników wszystkich operatorów. Choć jak jestem w lesie poza miastem na spacerze z psem to HSDPA mam tylko z Orange i Plusa, widocznie poza wieżą inni olali porządne nadajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×