Skocz do zawartości
reci@n

Certyfikat SSL EV w firmie hostingowej

  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o certyfikacie SSL EV na stronie firmy hostingowej

    • zauważam, że firma posiada taki certyfikat i zwiększa to jej wiarygodność w moich oczach
      10
    • zauważam, lecz nie ma to dla mnie znaczenia, gdyż ufam w wiarygodność tej firmy
      3
    • nie ma to dla mnie znaczenia (czyt. mam to gdzieś)
      2


Polecane posty

Witam,

 

ostatnio natknąłem się w sieci na kilka artykułów odnośnie certyfikatów SSL EV (z zielonym paskiem) w firmach hostingowych. Wynika z nich, że posiadanie przez firmę hostingową tego certyfikatu zwiększa wiarygodność tejże firmy.

 

Postanowiłem zapytać się forumowiczów WHT co o tym sądzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest to jeden z czynników który powoduje że taka firma na starcie ma lepsze notowania i że raczej nie jest to krzak albo jakiś badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie troszke:

A jeśli chodzi o te certyfikaty - to czym sie one różnia?? BO jest ich mnóstwo, od paru groszy do duzych kwot.

I czemu mimo iż jest certyfikat pojawia się komunikat "Niezaufane polączenie" i prośba o dodanie wyjątku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie przesadzajmy, nie jest to w końcu bankowość internetowa. Jasne, że wiarygodność takiej firmy jest w pewien sposób potwierdzona, ale są i inne sprawy - po pierwsze koszt, który idzie w ceny, po drugie nie każda firma z takim certyfikatem musi od razu być w pełni uczciwa i rzetelna, ten certyfikat nie świadczy o tym, jakie praktyki biznesowe stosuje dany podmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I czemu mimo iż jest certyfikat pojawia się komunikat "Niezaufane polączenie" i prośba o dodanie wyjątku??

na ogół wygasł albo jest niepoprawnie zainstalowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Jest to jeden z czynników który powoduje że taka firma na starcie ma lepsze notowania i że raczej nie jest to krzak albo jakiś badziew.

nie przeceniałbym tych ssli. typowy klient nawet nie wie co to jest. świadomośc jest niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zorientowani w temacie wyrabiają sobie opinię o danej firmie nie na podstawie tego jaki ma certyfikat SSL zainstalowany na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mała firma nie będzie wyrabiać sobie opinii za pomocą certyfikatu, który kosztuje 800-1000 netto. To już są spore koszta jak za znaczek w pasku adresu. IMO wystarczy zwykły, prosty RapidSSL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×