Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
IceBeast

Laptop się nie uruchamia

Polecane posty

Cześć

 

Po raz pierwszy (od czasu kupna laptopa czyli 4 lat) pojawił się problem z moim asusem... Otóż chciałem go uruchomić, ale po wciśnięciu przycisku zasilania nic się nie działo. Ani na kablu, ani na samej baterii, ani bateria+kabel. Zacząłem obdzwaniać wszystkich znajomych, ale po paru minutach wziąłem go w ręce, odwróciłem do góry nogami z zamiarem rozkręcenia i ku mojemu zdziwieniu po ponownym odwróceniu (nawet nie odkręciłem pokrywy) laptop normalnie się uruchomił...

 

Co może być tego przyczyną? Martwić się czy jednorazowy przypadek? Bo nie wiem czy mam już szukać dobrego serwisu, a boję się sprawdzać jeszcze raz czy wystartuje, potrzebuję go dzisiaj do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się obluzował jakiś wtyk? Często się zdarza, że gniazdo zasilania trafia szlag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś się poluźniło, jeśli problem będzie występować ponownie rozkręć i zobacz czy płyta nie ma gdzieś zwarcia z obudową, sprawdź też złącze do zasilacza bardzo często sie poluźnia.

Wprawdzie to może być wiele innych rzeczy, warto jednak od tego zacząć.

 

Upewnij się, że bateria jest dobra zarówna ta od BIOS jak i główna zasilająca lapka.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bateria BIOS to raczej nie jest bo powinien i tak się uruchomić...

 

może płytka z przełącznikiem zasilania szwankuje lub co najbardziej prawdopodobne to to co już koledzy powiedzieli czyli poluzowanie się złącza zasilania.

 

Poruszaj złączem zasilania i sprawdź czy ładuje baterię lub najlepiej wyjmij ją i zobacz czy ruszając tym złączem laptop się nie wyłączy...

możesz też sprawdzić czy przy pracy na laptopie okolice złącza nie nagrzewają się

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×