Skocz do zawartości
Tomiz

[kupię] Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD502HJ)

Polecane posty

Tak jak w temacie, kupię dysk

Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala (HD502HJ)

do 180zł, nowy, najlepiej na gwarancji. Kontakt na pw : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ostatnio ceny dysków? Nikt Ci za takie pieniądze tego raczej nie sprzeda, na Allegro te dyski są od 300 blach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w morele była promocja ostatnio na te 500. Bodajże po 190 zeta sztuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, były. Z Samsungów zostały im tylko 1TB 32MB cache za 499 zika. Najtańszy dysk na morelach to 160GB Caviar ATA za 299 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena raczej niewiele spadnie z uwagi na nadchodzące święta.

Jak budowali fabryki, to napewno wiedzieli, że może przytrafić się tam taka powódź, że zaleje wszystko, a teraz mają problem. Polska myśl technologiczna działa podobnie. I kto wie czy polskie inżyniery tego tam nie budowali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi się tam, gdzie tanio. Myślę, że i tak taniej im wyjdzie odbudować fabryki w tym samym miejscu i ryzykować kolejne powodzie niż przenieść się w bezpieczniejsze rejony świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kumpel mi powiedział o tych dyskach, od razu pobiegłem do Euro kupić WD Passport 320GB na USB, który miałem w planie kupić... biegnę, biegnę, wbiegam, a tam nowa cena - ze 159zł na 259zł... plus karteczka "nowość" (za to powinni karę dostać od UOKiK!). Na szczęście w Kerfurze mają w nosie jakieś tam aktualne ceny i kupiłem Toshibę Touro 500GB za 199zł (wspomniany Passport 320GB za 149zł był, hehe, ale już ktoś kupił, sprawdzałem parę dni potem)... jest jeszcze kilka A-Data 500GB po 219zł : )

 

Ogólnie ciekawa sprawa, może świat przejdzie na SSD... jak będzie 120GB za ~400zł to może i bym kupił SSD-ka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w agito.pl zrobili taki myk, że na jednym zamówieniu może być tylko jeden dysk, większa ilość po kontakcie z nimi.

 

Ceny jeszcze trochę urosną.

 

dv. W polsce też tanio się robi np autostrady. Tzn sama autostrada kosztuje kupe kasy, ale materiały i wykonanie już nie. Bo taniej jest naprawić niż zrobić taką, która poleży 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupię chyba w agito bo ceny zanim spadną to min. 6 miesięcy.

 

ceny podnieśli sami producenci aby pokryć straty.

 

w hurtowniach ceny są o 100zł niższe.

 

a jak to wygląda w data center? Oni chyba muszą mieć zapasy dysków? Może by mi sprzedali jeden dysk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny podnieśli sami producenci aby pokryć straty.

 

Ograniczyli tylko podaż, ceny "się podniosły same" i to głównie u pośredników, którzy chcą na tym zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×