Skocz do zawartości
Negatyf

Zagraniczne DNS

Polecane posty

Cześć,

 

znacie zagraniczne serwisy, które oferują usługę DNS za darmo?

http://xname.org - dodałem domenę dwa dni temu, w momencie zmiany dnsów na ns0.xname.org, ns1.xname.org i ns2.xname.org w panelu zarządzania domeny, wywala błąd, że SOA nie jest skonfigurowana na ns0.xname.org, mimo, że dodałem 2 dni temu. Dosyć dziwna sprawa.

 

afraid.org - też są problemy z dodaniem domeny do DNSów.

 

Za to freedns.42.pl działa bardzo dobrze, tylko szkoda, że nie jest zagranicznym serwisem. Refresh Dnsów w 42.pl jest co kwadrans, natomiast w xname.org jest co 6 godzin, w ciągu 2 dni, 8 razy przełodowywało je i niestety dalej nie ma rekordu SOA na ns0.xname.org.

 

Jakie rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pomogłeś ;)

 

Negatyf, masz źle skonfigurowaną strefe afraid.org na xname.org. Brakuje rekordów A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie zapodałeś radą :) Jednak IMO koledze chodziło o to co zrobić z xname.org.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, po dodaniu domeny przyklad - xzy.com, do xname.org, nastepnie dodaje rekord A @, www, xzy.com. na numer IP. Tak jak to zawsze robię przy innych domenach.

 

Przy freedns.42.pl po 15 minutach już SOA było dla mojej domeny (to samo robilem co na xname.org), a przy xname.org po dwoch dniach nawet nie jest SOA skonfigurowane i o co chodzi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś zawartość strefy z panelu? Logi czy poprawnie dodało i przeładowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×