Skocz do zawartości
NetMat

[opinie] Hostowisko.pl

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o usługach hostowisko.pl

 

Korzystałem kiedyś z ich usług i muszę przyznać że byłem bardzo zadowolony, odpowiedzi od administratora otrzymywałem tego samego dnia, miła obsługa wszystko działało szybko i bez zarzutów.

 

Z tego co się dowiedziałem, od nie dawna zmienili formę płatności za usługi, od teraz należność wpłaca się do "Portfela" który jest dostępny w ich autorskim panelu i za serwer płaci się dziennie.Serwer stoi w serwerowni Atman.

 

Cennik :

1 GB HDD 0.005 zł netto / dzień

1 MB RAM 0.001 zł netto / dzień

1 IP 0.010 zł netto / dzień

1 GB Transferu 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle legalna firma, przecież tam nie widać żadnych danych firmy na stronie i w dziale kontakt.

 

Tak, hosting jest własnością firmy NRI

Dane firmy :

NIP: 9661704843

REGON: 200125652

 

W stopce masz linka do strony właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma jest jak najbardziej legalna.

Działamy od 2009 r.

 

NRI.pl

NIP: 9661704843

REGON: 200125652

 

Mamy sporą pulę adresów IPv4 od ATM oraz tranzyty do nich, dlatego ten konkretny IP tak pokazuje.

Edytowano przez NRI (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy cennik:

1 GB HDD 0.005 zł netto / dzień

1 MB RAM 0.001 zł netto / dzień

1 GB NET 0.6 zł netto

 

Już niedługo w ofercie VPS z nieograniczonym transferem danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwa większa przepustowość?

20Mb to troszkę mało

 

Tak. Możemy dla wybranego VPS zwiększyć przepustowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawde cena za miesiąc: 4.05 zł ?

Noo, chyba tak :D Na stronie jest napisane "Super tani vps od 3zł miesięcznie!" - biore i stawiam minecrafta i cs'a :D

Toż to samobójstwo, ale wolny rynek także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Właśnie widzę,100 ramu mniej niż w moim smartphonie biggrin.png ciekawe czy na tym by serwer php + mysql by dzialal

 

Szczerze co to ma do rzeczy? Postaw na nim serwer to pogadamy hehe :)

 

W wolnej chwili kupie na testy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niektórzy potrzebują na jakąś stronkę w phapie lub jakieś niewielkie testy do zabawy i 3zł mc oczywiście jeśli to stabilne jest na tyle by to używać to wcale nie jest złe. Poza tym po co komuś brać VPS za 100zł jak będzie na takim serwerze siedziała jedna lub dwie stronki?

Cena dobra a jakość będzie widać po czasie...:). Poza tym posiłkowanie się takimi serwerami pod serwery CS to procentuje płaczem i zgrzytem między firmą a laikiem który myśli że może weźmie i se postawi.....

 

.... klocka

 

Celem tanich ofert jak myślę nie jest złapanie laików a ludzi którzy wiedzą co biorą i w jakim celu, choć późniejszy płacz ma się do tego jak do wiedzy o budowie kręgosłupa i cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poza tym posiłkowanie się takimi serwerami pod serwery CS to procentuje płaczem i zgrzytem między firmą a laikiem który myśli że może weźmie i se postawi....."

 

Nasza firma nie ma żadnych problemów z hostowisaniem serwerów CS.

Aktualnie mamy kilkanaście VPS tylko do obsługi CS.

Są też VPS tylko do TS3.

Chętnie wspieramy również resellerów. Jeśli ktoś zna się na administracji i umie zainstalować, skonfigurować serwer PHP, MySQL itp.. to dlaczego nie miałby kupić jednego VPS'u u nas, postawić na nim serwer LAMP i to sprzedawać dalej. Lub sprzedawać sloty TS3.

 

Zwracam tylko uwagę, że obecna oferta nie zawiera w cenie żadnego pakietu transferu danych.

Jest on rozliczany za każdy wykorzystany MB. 1 GB NET 0.6 zł netto.

Więc do tej ceny 3 lub 4 zł / mc należy doliczyć koszt wykorzystanego transferu.

 

Niedługo rozszerzymy ofertę o super tani transfer.

 

"Celem tanich ofert jak myślę nie jest złapanie laików a ludzi którzy wiedzą co biorą i w jakim celu"

Osobiście uważam, że nie powinno się kupować czegokolwiek, jeśli nie wiadomo co się kupuje i w jakim celu :]

Naszym atutem jest możliwość dopasowania zasobów do potrzeb, czyli rezygnacja z pakietów. Chcesz 185 MB ram, to tyle dostajesz i tylko za tyle płacisz.

Edytowano przez NRI (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma dostęp do procesora 2.3GHz? Cały rdzeń i 100MB ramu? Jaki to ma sens?

 

http://www.hostowisko.pl/pomoc/vps/procesor

"...Każdy VPS ma do dyspozycji jeden rdzeń gwarantowany. Na jednej maszynie nie uruchamiamy więcej niż 16 VPS. W przypadku, gdy inne VPS na tej samej maszynie nie wykorzystują CPU jest on współdzielony..."

 

 

 

Jeśli chodzi o pamięć, to nie rozumiem pytania ? Jeśli ktoś wykupi VPS ze 100 MB RAMu, to tyle ma, jeśli kupi 200 MB, to tyle dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 VPS- słaba maszyna mała ilość VPS - a overbooking spory i myślę że te gwarancje przy tych parametrach są delikatnie naciągane. Biorąc pod uwagę to iż za każde 10Gb transferu trzeba zapłacić 6zł to nie wychodzi tak różowo z dodatkowymi np 40zł za konto. Czyli cena do parametrów patrząc na suwaki nie wychodzi tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to iż za każde 10Gb transferu trzeba zapłacić 6zł to nie wychodzi tak różowo z dodatkowymi np 40zł za konto. Czyli cena do parametrów patrząc na suwaki nie wychodzi tak tanio.

 

Zgadza się. Dlatego o tym napisałem.

Ale bardzo duża część naszych klientów ma średni transfer 10 MB / dzień.

Jakaś stronka www, która ma małą oglądalność.

Dla osób potrzebujących dużego transferu szykujemy nową ofertę (jak napisałem wcześniej).

Edytowano przez NRI (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług hostowisko.pl

PRZED wpłatą na ich konto poinformowano mnie, że nie mam wystarczająco środków aby wykupić serwer. PO wpłacie okazuje się, że brakuje wolnych zasobów aby wykonać usługę!! Dlaczego informują o tym dopiero PO wpłacie?!

"Może jutro" <-- taki otrzymałem komunikat!

 

I teraz firma obraca moimi środkami, a ja nie mam ani pieniążków ani VPS. Jestem po prostu wściekły i czuję się zwyczajnie oszukany.

 

Będę odradzał każdemu hostowisko.pl i napiszę to jeszcze na kilkunastu forach, chyba że firma zwróci mi moje pieniążki - już nawet odliczam podatek.

Pozdrawiam nieserdecznie.

Edytowano przez hostowisko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę odradzał każdemu hostowisko.pl i napiszę to jeszcze na kilkunastu forach, chyba że firma zwróci mi moje pieniążki - już nawet odliczam podatek.

A tak wszystko w porządku z Tobą?

Nie zapomnij napisać do kancelarii premiera i gazety wyborczej.

 

A poza tym, to dlaczego masz domenę firmy w nazwie wyświetlanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wszystko w porządku z Tobą?

Nie zapomnij napisać do kancelarii premiera i gazety wyborczej.

 

A poza tym, to dlaczego masz domenę firmy w nazwie wyświetlanej?

 

A Ty byś się nie poirytował, gdyby ktoś Cię oszukał? Kit z tym, że to tylko parę zł jest, chodzi o zasadę i uczciwość. Ja nie toleruję cwaniactwa w żadnym stopniu, stąd ta zdecydowana reakcja.

 

Ponieważ założyłem konto tylko po to, aby się udzielić w tym temacie.

Edytowano przez hostowisko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz firma obraca moimi środkami, a ja nie mam ani pieniążków ani VPS. Jestem po prostu wściekły i czuję się zwyczajnie oszukany.

Licz odsetki ustawowe, co się będą dorabiać na Tobie!

Zakładając, że wydałeś 100 (a pewnie mniej), a odsetki ustawowe niech wynoszą 13%, to jest 13 zł rocznie/365 dni to jest 0.035 dziennie, czyli po tygodniu zarobią na Tobie 25 groszy!

 

No ja nie wiem, człowiek ciężko pracuje, a tu tak bezczelnie wykorzystują jego ciężko zarobioną krwawice.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ założyłem konto tylko po to, aby się udzielić w tym temacie.

 

A to nie dało się założyć konta ze swoim imieniem lub nazwiskiem lub ew. "ksywką"??? Najlepiej podszyć się po firmę?

 

Żałosny jesteś człowieczku....

 

@ to gdzie wreszcie jest to DC?

Atman czy tylko łącza do Atmana macie?

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez TeamPlay.com.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług hostowisko.pl

PRZED wpłatą na ich konto poinformowano mnie, że nie mam wystarczająco środków aby wykupić serwer. PO wpłacie okazuje się, że brakuje wolnych zasobów aby wykonać usługę!! Dlaczego informują o tym dopiero PO wpłacie?!

"Może jutro" <-- taki otrzymałem komunikat!

 

I teraz firma obraca moimi środkami, a ja nie mam ani pieniążków ani VPS. Jestem po prostu wściekły i czuję się zwyczajnie oszukany.

 

Będę odradzał każdemu hostowisko.pl i napiszę to jeszcze na kilkunastu forach, chyba że firma zwróci mi moje pieniążki - już nawet odliczam podatek.

Pozdrawiam nieserdecznie.

 

Witam

 

Nie ma problemów by cofnąć wpłatę jeśli środki nie zostały wykorzystane.

Z tego co wiem już na e-maila otrzymał Pan odpowiedź w tej sprawię, kilka godzin temu.

Otrzyma Pan swoje 10 zł, którymi tak "obracamy" przez kilka godziny :]

Co więcej możemy oddać Panu 12 zł za wynikłe nieporozumienie.

 

"poinformowano mnie" - nikt Pana nie informował, to są automatyczne komunikaty z panelu zarządzania usługą, które nie są w stanie przewidzieć wszystkich zaistniałych sytuacji.

 

Licz odsetki ustawowe, co się będą dorabiać na Tobie!

Zakładając, że wydałeś 100 (a pewnie mniej), a odsetki ustawowe niech wynoszą 13%, to jest 13 zł rocznie/365 dni to jest 0.035 dziennie, czyli po tygodniu zarobią na Tobie 25 groszy!

 

No ja nie wiem, człowiek ciężko pracuje, a tu tak bezczelnie wykorzystują jego ciężko zarobioną krwawice.. sad.png

 

Jakie 100 zł, ledwo 10 zł i to po 1 godzinie zarządzał zwrotu. Rozumiem, żebyśmy trzymali mu 50 zł przez tydzień.

 

A Ty byś się nie poirytował, gdyby ktoś Cię oszukał? Kit z tym, że to tylko parę zł jest, chodzi o zasadę i uczciwość. Ja nie toleruję cwaniactwa w żadnym stopniu, stąd ta zdecydowana reakcja.

 

Ponieważ założyłem konto tylko po to, aby się udzielić w tym temacie.

 

Rozumiem, że Pan "nie toleruję cwaniactwa", ale bardzo nie ładnie jest oczerniać kogoś (pisanie publicznie, że nasza firma kogokolwiek "oszukała" choćby Pana jest mówienie nie prawdy) bez wysłuchania odpowiedzi drugiej strony. Nawet Pan na nią kilku godzin nie zaczekał.

 

Dlaczego mówi Pan nie prawdę:

* nigdzie nie gwarantujemy, że z chwilą złożenia zamówienia na VPS w ciągu minuty, go Pan otrzyma.

* nie obracamy pieniędzmi naszych klientów

 

Proszę się zastanowić co Pan wyprawia.

Bo jeszcze otrzyma Pan wezwanie do sądu i te 10 zł będą śmieszną kwotą przy odszkodowaniu za wypisywanie takich głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porządku, przyznaję się do błędu, że trochę mnie poniosło. smile.png . teamplay.com.pl , nie podszywałem się pod firmę, po prostu tak mi się napisało, może to też był głupi pomysł.

 

Co nie znaczy, że warto byłoby jednak zamieścić taką informację (o braku wolnych zasobów) zanim ktoś wpłaci pieniążki.

 

Przepraszam za pomówienie i pozdrawiam.

 

PS. Niestety nie mam możliwości edycji poprzednich postów, aby sprostować informację.

Edytowano przez hostowisko.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×