Skocz do zawartości
NetMat

Oszustwa - oferta tanich serwerów dedykowanych

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym tutaj ostrzec osoby które czekają na tanie, dobre serwery dedykowane.

Nie dawno napisałem posta na forum ovh, że szukam serwera dedykowanego, po 10-15 minutach dostałem odpowiedz na gadu od numeru 4089921. Ta oto osoba zaproponowała mi serwer w ofercie kimsufi 2G z procesorem Intel Pentium E5800 (3.20GHz) była to bardzo dobra oferta bo serwer był opłacony do 9.11.2011 i chciał tylko 100 zł, Zależało mu na szybkiej wpłacie po przez bluecash.pl, po przesłaniu należności kontakt się urwał, osoba nic nie odpisuje, więc domyślam się że to była ściema.

 

Jak wiadomo 100 zł to nie jakiś duży pieniądź, ale pewnie na tym on nie skończy !

 

Dane na które zostały przelane pieniądze :

Daniel Grzesiak

73 1240 4559 1111 0010 3744 2579

Konto w PEKAO S.A

email : daniel191-1991@o2.pl

IP które podaje jako dowód serwera 188.165.18.39

 

Oczywiście jutro jadę to zgłosić na policje, przed tym jeszcze zadzwonie do znajomego prawnika aby dowiedzieć się co mogę zrobić aby policja zainteresowała się tą osobą,

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Miłosz
zmiana tematu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musisz podawać jego danych osobowych, bo to Ty możesz mieć problemy.

Wszystko ładnie opowiedziałeś, ale co My jako forum mamy zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musisz podawać jego danych osobowych, bo to Ty możesz mieć problemy.

Wszystko ładnie opowiedziałeś, ale co My jako forum mamy zrobić?

 

Dane podałem aby następnym razem jak ta osoba będzie chciała kogoś oszukać, to może ktoś sobie wygoogluje jego dane i znajdzie tego posta... Poza tym z tego co widziałem na jego profilu w ovh - to ja nie jestem jedyny.

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Dziwi mnie twoje dzialanie.

Sam piszesz, ze poczytales, ze to oszust, to dlaczego nie zrobiles tego przed dokonaniem transakcji?

 

Naprawde niewiele trzeba, żeby to sprawdzić. Nawet moje posty masz w jego tematach i wpis w profilu.

 

Tyle w ramach poznęcania się.

 

Tu masz coś co ci się przyda: http://forum.imetin.pl/index.php?/user/191-pinki/page__tab__topics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym tutaj ostrzec osoby które czekają na tanie, dobre serwery dedykowane.

 

 

 

To jest jakaś plaga naiwniaków w internecie jak widzę na forum ovh robienie interesów kupna sprzedażny na gg jakaś zgroza

dlaczego wy ludzie nie zaczniecie używać przynajmniej minimalnych środków bezpieczeństwa do robienia zdalnych transakcji np allegro płatność program ochrony kupujących karta kredytowa chargeback + dużo więcej śladów itd

 

Ale sile uparli na gg a potem trzeba sie nalatać wszędzie za ta 100 bo dzieciak chciał dorobić bo naiwni kupują prze gg!!!

jak sie uda to dojedzie sie takiego dzieciaka i skończy sie na pasie na du.. i wstydzie dla rodziców i zas.. papierami

 

Proszę nie ostrzegaj innych przed swoja naiwnością bo to sie naprawdę nie ma czym chwalić bo chyba duży chłop jesteś

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym tutaj ostrzec osoby które czekają na tanie, dobre serwery dedykowane.

Wiele osób się nacięło na różne tanie oferty, potem płaczą na forum, że zostali oszukani.

 

Panowie cennik na rynku jest ustalony w pewnych granicach, jedne firmy mają drożej, inne firmy ścinają ceny dość nisko. Jest jednak pewna granica, której nie da się przekroczyć, więc jeśli ktoś Ci oferuje tani serwer to się 10x zastanów, skąd on go może mieć.

 

Taki post na forum i tak niczego nie zmieni, bo łakomstwo na tanie serwery będzie zawsze, potem pozostanie tylko płacz.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To może dorobić punkt w regulaminie:

 

"Zakazuje się pisania postów dotyczących frajerstwa i skąpstwa użytkowników"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację jakiś czas temu.

Ofertę znalazłem na wht, napisałem do gościa, rozmawialiśmy dość długo, natomiast po przelaniu $$ na paypal gość stwierdził, że wcale nie ma tego serwera. Później twierdził, że jest z USA i nasza policja nic nie zrobi.

Ciągnąłem rozmowę tak długo, jak się dało, zdobyłem jego ip, adres mailowy, adres, na który zarejestrował się na forum (na ten sam adres miał konto na facebooku - 16 lat!) i z całym zapisem rozmowy, potwierdzeniem z paypala i z mojego banku, adresami ip i wszystkimi innymi logami udałem się na policję.

O dziwo, około tygodnia temu, dostałem informację o przekazaniu sprawy przez policję do prokuratury.

Najprawdopodobniej gość został już namierzony, więc niedługo będzie miał utarty nosek.

Warto walczyć o swoje, żeby takie dzieciaki nie czuły się bezkarnie.

Nawet, jeśli kwota była śmiesznie niska, jak w moim wypadku - 50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W porządnym kraju dzieciak by musiał nosić deskę na klacie i plecach, ze sznurkiem na szyi a na desce wielki napis: Jestem ch.. i złodziejem :D Taka kara by wielu odstraszała bo to wstyd na max iść z takim czymś na miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, myślę, że bardziej go zaboli, jeśli jego rodzice będą musieli wpłacić np. 1000zł na wybrany dom dziecka (bardzo spodobał mi się ten pomysł - zainspirował mnie niebezpiecznik ;) ).

Wtedy nie będzie miał kieszonkowego i pewnie po tyłku też oberwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, chciał bym przeprosić wszystkich że to pisze ale nie wytrzymałem biggrin.png

 

Od niedawna trafiłem na to forum wyraziłem tylko jedną opinie, czasem spoglądam tutaj ponieważ poszukuje serwera do innego projektu.

 

Czytam Państwa i nie wierze w to co czytam, prowadzą Państwo firmę, w większości osób z tego co widzę a wybaczcie mi za te słowa, zachowujecie się jak niespełna rozumu. Człowiek który prowadzi jakąkolwiek działalność gospodarczą, zwłaszcza hostingową która wymaga cierpliwości, precyzji, kultury oraz rzetelności bo wiele się słucha o oszustwach i innych problemach, to śliska sprawa.

 

A Panowie nie mają bladego pojęcia że tutaj jest złamane prawo kilkukrotnie.

 

Pozwólcie Państwo że przytoczę kilka linków:

 

http://prawo.wieszja...-internecie.htm

http://prawo.gazetap...zytkownika.html

http://www.prawnik.p...Internecie.html

 

Pisze wyraźnie...

 

Ten o kim piszecie w tym temacie może:

 

Cytuje adwokata P. Łukasza Nysztal

 

Jedyna możliwość to pociągnięcie sprawcy tego zachowania do odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych. Do takiego zachowania nie mają bowiem zastosowania przepisy karne ustawy o ochronie danych osobowych.

 

Więc trochę powściągliwości bo to co tu się dzieje to kwestia czasu kiedy to forum zostanie zamknięte a prezesi firm za kratami za głupote i niewiedzę.

 

Pozdrawiam i przepraszam najmocniej za te słowa ale normalnie nie wytrzymałem.

 

A pro po korzystając z tego co piszę, proszę o ofertę PW jakiejś firmy która może zaoferować mi Serwer VPS do maksymalnie 300 zł miesięcznie w raz z pomocą techniczną i dobrym kontaktem.

 

Dziękuję!

 

 

*Tresc tej wiadomosci jest poufna i objeta jest zakazem ujawniania. Informuje, ze jej rozpowszechnianie, kopiowanie lub rozprowadzanie jest prawnie zabronione i moze być karalne. Dziękuje.

Edytowano przez RozmowyPrawne.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Tresc tej wiadomosci jest poufna i objeta jest zakazem ujawniania. Informuje, ze jej rozpowszechnianie, kopiowanie lub rozprowadzanie jest prawnie zabronione i moze być karalne. Dziękuje.

Lol? Chyba coś Ci się w główce pomieszało panie prafniku.

Kolejne znaki na niebie i Internecie mówią, że być może jest to kolejny wymysł K.L. Bo on jest znawcą prawa. Kodeksy ma wydziobane na tiptop, przez co zastrasza ludzi rzucając im garść paragrafów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Tresc tej wiadomosci jest poufna i objeta jest zakazem ujawniania. Informuje, ze jej rozpowszechnianie, kopiowanie lub rozprowadzanie jest prawnie zabronione i moze być karalne. Dziękuje.

 

Niby z jakiej racji? :)

 

* Treść tej wiadomości jest ściśle tajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

*Tresc tej wiadomosci jest poufna i objeta jest zakazem ujawniania. Informuje, ze jej rozpowszechnianie, kopiowanie lub rozprowadzanie jest prawnie zabronione i moze być karalne. Dziękuje.

 

Haha, widząc ostatnie ślady na facebooku to jest K.L. - nowa odsłona.

Bardzo się stęsknił.

 

Przepraszam za offtop, ale nie wytrzymałem.

 

Ta wiadomość jest tak tajna, że nikt jej nie widzi, więc nie można jej nawet zmoderować. Aby ją zobaczyć należy oblać monitor wiadrem soku ze świeżych cytryn i kiszonych ogórków.

Edytowano przez zderki (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arida

Pisze wyraźnie...

 

Ten o kim piszecie w tym temacie może:

 

Cytuje adwokata P. Łukasza Nysztal

Jedyna możliwość to pociągnięcie sprawcy tego zachowania do odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych. Do takiego zachowania nie mają bowiem zastosowania przepisy karne ustawy o ochronie danych osobowych.

 

Więc trochę powściągliwości bo to co tu się dzieje to kwestia czasu kiedy to forum zostanie zamknięte a prezesi firm za kratami za głupote i niewiedzę.

 

 

Ostatnie zdanie pozostawie bez komentarza.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuje poprzednich wypowiedzi, każdy kto się zaloguje na forum lub da swoją opinie na jakiś temat jest Kamilem L ? tzn każdemu od początku dajecie taką metkę, bo nie rozumiem.

 

Dlatego wstrzymam się od wszelkich komentarzy, chciałem być kulturalny i napisać coś, cokolwiek. A zostałem zmieszany z błotem. Kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem być kulturalny i napisać coś, cokolwiek. A zostałem zmieszany z błotem. Kpina

 

Witamy w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skomentuje poprzednich wypowiedzi, każdy kto się zaloguje na forum lub da swoją opinie na jakiś temat jest Kamilem L ? tzn każdemu od początku dajecie taką metkę, bo nie rozumiem.

 

Dlatego wstrzymam się od wszelkich komentarzy, chciałem być kulturalny i napisać coś, cokolwiek. A zostałem zmieszany z błotem. Kpina

 

Kpina to robienie z siebie kij wie kogo czy pisanie bzdur - byle coś napisać.

Wystarczy rzucić okiem na stronę rozmowyprawne.pl - ciekawe czy Ministerstwo Sprawiedliwości wie o tym, że znajduje się w stopce takiej szacownej witryny. Teksty na stronie głównej są tak przekonujące, że bałbym się podać prawdziwe dane osobowe - taaaaki profesjonalizm.

 

zacytuję jedno:

Oferujemy również pomoc i opiekę z zakresu prawa, firmą jak i osobom indywidualnym, również portalom internetowym, których nie jest stać na prawnika, a chcą zacząć działać legalnie i zgodnie z Polskim prawem, na bardzo korzystnych warunkach. Wystarczy do Nas napisać i przystąpić do negocjacji korzystnych warunków dla obojga stron. Współpraca daje takie możliwości iż, każdy z naszych doradców jest dostępny do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Aby dowiedzieć się jeszcze więcej wystarczy napisać, czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien przekroczyć 1h.

 

Człowieku - 15-sto latek napisał by tekst bardziej sensowny i bezbłędny.

Jestem nadal pewien, że jesteś Kamilem L., zaś takimi postami tylko mnie w tym upewniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpina to robienie z siebie kij wie kogo czy pisanie bzdur - byle coś napisać.

Wystarczy rzucić okiem na stronę rozmowyprawne.pl - ciekawe czy Ministerstwo Sprawiedliwości wie o tym, że znajduje się w stopce takiej szacownej witryny. Teksty na stronie głównej są tak przekonujące, że bałbym się podać prawdziwe dane osobowe - taaaaki profesjonalizm.

 

zacytuję jedno:

 

 

Człowieku - 15-sto latek napisał by tekst bardziej sensowny i bezbłędny.

Jestem nadal pewien, że jesteś Kamilem L., zaś takimi postami tylko mnie w tym upewniasz.

 

Mów do dupy to cię osra :D

 

Ludzie wy w jakiejś sekcie jesteście czy jak ?

 

Czytając o tym gościu co tu narobił jakiegoś Gów** to chyba był by idiotą żeby tu wracać i pisać, a wy chyba jeszcze większymi że w to wierzycie :)

 

W dodatku oskarżając mnie i naklejając mi łatkę, to już po prostu szczyt, ale z tego co czytałem nie tylko ja tak miałem wiele osób pisało to i ja powtórzę.

 

Proszę mnie nie porównywać z wyżej wymienionym Panem Kamilem L, nie znam, nie chce znać i nie mam nic z nim wspólnego.

Proszę nie robić z siebie i ze mnie głupka bo to staje się irytujące!

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×