Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sony

Czy można być resellerem bez działalności gospodarczej?

Polecane posty

Witam

 

Czy jeśli będę chciał świadczyć usługi hostingowe, oparte na tym, że kupie konto resellerskie i będę innym świadczył hosting na komercyjnej stronie, to czy muszę najpierw zarejestrować firmę?

Wolałbym zrobić tak: świadczyć te usługi jako osoba fizyczna, nie prowadząca działalności, a zarejestrować firmę, kiedy będę miał pewność zysku (kiedy zdobędę pierwszych kliku-klikunastu klientów). Jak to jest z prawem? Czy jeśli np. będę na tym zarabiał 100 zł miesięcznie, to czy wówczas już muszę i tak rejestować działalność? Czy nie ma takiej granicy kwotowej, że np. jeśli zarabiam tylko 1500 zł rocznie, a klienta zdobywam co jakiś czas, to czy konieczna jest działalność gospodarcza?

 

I jeszcze jedno: czy nie ma takich przypadków, że firmy hostingowe kłamią, a "krzaki" nie mają zarejestrowanej działalności? Czy to łatwo wykryć? Nie pytam, bo chcę oszukiwać, tylko sam korzytałem z różnych tanich "firm". Chodzi mi jednak o to, by nie wpakować się w koszty rejestracji firmy itp., jeśli okaże się, że nic na tym nie zarobię:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy jeśli będę chciał świadczyć usługi hostingowe, oparte na tym, że kupie konto resellerskie i będę innym świadczył hosting na komercyjnej stronie, to czy muszę najpierw zarejestrować firmę?

Wolałbym zrobić tak: świadczyć te usługi jako osoba fizyczna, nie prowadząca działalności, a zarejestrować firmę, kiedy będę miał pewność zysku (kiedy zdobędę pierwszych kliku-klikunastu klientów).(

Zapytaj naczelnika swojego Urzędu Skarbowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli będę chciał świadczyć usługi hostingowe, oparte na tym, że kupie konto resellerskie i będę innym świadczył hosting na komercyjnej stronie, to czy muszę najpierw zarejestrować firmę?

Wolałbym zrobić tak: świadczyć te usługi jako osoba fizyczna, nie prowadząca działalności, a zarejestrować firmę, kiedy będę miał pewność zysku (kiedy zdobędę pierwszych kliku-klikunastu klientów). Jak to jest z prawem? Czy jeśli np. będę na tym zarabiał 100 zł miesięcznie, to czy wówczas już muszę i tak rejestować działalność? Czy nie ma takiej granicy kwotowej, że np. jeśli zarabiam tylko 1500 zł rocznie, a klienta zdobywam co jakiś czas, to czy konieczna jest działalność gospodarcza?

Nie ma znaczenia ile zarabiasz, jeśli będziesz miał stronę, ofertę, będziesz świadczył usługi w sposób zorganizowany, to nie możesz tego robić tak po prostu. DG nie potrzebowałbyś, gdybyś np. kupił konto resellerskie na swój serwis, a niepotrzebną część zasobów odsprzedał trzem znajomym. Czujesz różnicę?

 

I jeszcze jedno: czy nie ma takich przypadków, że firmy hostingowe kłamią, a "krzaki" nie mają zarejestrowanej działalności? Czy to łatwo wykryć? Nie pytam, bo chcę oszukiwać, tylko sam korzytałem z różnych tanich "firm". Chodzi mi jednak o to, by nie wpakować się w koszty rejestracji firmy itp., jeśli okaże się, że nic na tym nie zarobię:P

Istnieje obowiązek podania danych firmy, jeśli dany usługodawca nie publikuje ich na swojej stronie, to nalezy podchodzić do niego z dużą rezerwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma znaczenia ile zarabiasz, jeśli będziesz miał stronę, ofertę, będziesz świadczył usługi w sposób zorganizowany, to nie możesz tego robić tak po prostu. DG nie potrzebowałbyś, gdybyś np. kupił konto resellerskie na swój serwis, a niepotrzebną część zasobów odsprzedał trzem znajomym. Czujesz różnicę?

Istnieje obowiązek podania danych firmy, jeśli dany usługodawca nie publikuje ich na swojej stronie, to nalezy podchodzić do niego z dużą rezerwą.

 

A czy niezgodne z prawem jest, coś co robi wielu młodych webmasterów: świadczenie usługi tworzenia stron WWW, jest stała oferta itd. a osoba nie ma działalności gosp. tylko robi to na umowę o dzieło. Czy to już też niezgodne z prawem? Znam wiele takich stron, bo to zwykle studenci dorabiają na takich usługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest różnica między wykonaniem czegoś na umowę o dzieło (np. strony internetowej), a prowadzeniem usług non stop, tak na "dzikusa"... umowa o dzieło to w końcu uprawomocnienie pracy, więc właściwie nie wiem dlaczego podajesz taki przykład.. to tak, jakby spytać "czy jak kupuję gry z komisu, ale oryginalne to czy to jest to samo jak kupuję pirata na giełdzie?"

 

Musisz znaleźć JAKIŚ sposób na płacenie choćby najmniejszej opcji podatku.. bo to właśnie w tym kraju jest najważniejsze... nie wiem, czy da radę np. prowadzić hosting "na umowę o dzieło".. że niby tytułem "rocznego utrzymania"? nie wiem gdzie tu jakieś "dzieło" :P

 

idź do kancelarii jakiejś i spytaj... (wydasz z 5 dych na poradę pewnie, może więcej, ale powinni to jakoś pisemnie ładnie rozpisać z podaniem paragrafów)

 

oczywiście nie wspominam tego, co powinno tu zostać napisane, że "nie pchaj się w to" itd.. bo to jest logiczne.. no i skoro zarejestrowanie działalności i podatki to dla Ciebie aż taki problem, to o czym my tu mówimy? To normalne, że trzeba najpierw zainwestować, by potem nawet mieć możliwość czerpania jakichkolwiek zysków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie prowadziles nigdy dzialalnosci gospodarczej, to teraz RP troche idzie na reke, i nie tak jak kiedys placisz 800 zl miesiecznie ZUS'u, tylko stawka ta przez 4 lata wynosi 200 zł, a to spora różnica. Myśle że 200 zł miesięcznie można zaryzykować, chcąc wejść na rynek hostingowy. Do tego polecał bym start z nawet niewielkiego dedyka, i dobrego admina - niestety, bez wstępnych inwestycji nie idzie osiągnąć sukcesu, prawda ? :-)

 

Jeśli chodzi o webmasterów, świadczących usługi o umowe o dzieło - skoro spisują taką umowe, to wszystko odbywa sie jak najbardziej legalnie, bo później rozliczają się podatkowo, czyli US nie ma o co sie przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj inne tematy z cyklu "wlasnie poszedlem do gimnazjum i chce sprzedawac hosting".

Jesli Twoja inwestycja ma sie opierac na kwotach ledwo co 3-cyfrowych, to jest to co najmniej niepowazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy niezgodne z prawem jest, coś co robi wielu młodych webmasterów: świadczenie usługi tworzenia stron WWW, jest stała oferta itd. a osoba nie ma działalności gosp. tylko robi to na umowę o dzieło. Czy to już też niezgodne z prawem? Znam wiele takich stron, bo to zwykle studenci dorabiają na takich usługach.

Nie sądzę, żeby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chodzi mi jednak o to, by nie wpakować się w koszty rejestracji firmy itp., jeśli okaże się, że nic na tym nie zarobię:)

 

Każdy interes polega w życiu na pewnym ryzyku, badaniach marketingowych etc.. Nie ryzykujesz nie zarabiasz. Gdyby to było możliwe, żeby pierwsze sprawdzić, a potem ewentualnie zarejestrować firme, każdy by tak robił.

 

Po drugie, żadna (poważna) firma nie wykupi hostingu u ciebie jeśli im nie dasz umowy i faktury vat wiec możesz pozakładać konta dla znajomych raczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×