Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Michael Xarthias

[wirtualny] Szukam hosta z dostępem przez ssh

Polecane posty

Witam.

Otóż (o dziwo) szukam hostingu. Od rana przeglądam forum i mam już mętlik w głowie.

Mam w tej chwili serwer Active nazwa.pl (w skrócie 50GB miejsca, nielimitowane bazy, poczta i ftp) i kilka domen do niego podpiętych (również w nazwie). Jest to nawet nieco za dużo niż potrzebuję, ale mniejszej oferty nie mają.

Generalnie nie narzekam, wręcz przeciwnie, praktycznie zero problemów od dobrych czterech lat.

Jednakże nie mają w ofercie kilku rzeczy, które od niedawna zaczęły być mi mocno potrzebne i dlatego szukam.

Mam na serwerze dwa spore fora (ale nie bardzo duże, poniżej 1k użytkowników), kilka stron w rozmaitych CMSach oraz kilka baz danych dla studentów do zabawy.

Wylistuję więc w skrócie, co mi jest potrzebne:

1. Cena do 300zł netto rocznie (wiadomo, im mniej tym lepiej).

2. Ceny domen zbliżone do Netartowych lub niższe.

3. Powierzchnia dyskowa 20GB+ (lub 10GB+ jeśli poczta i bazy nie są wliczane do tego limitu).

4. Skrzynki pocztowe: 10+ (najlepiej niezależne powierzchniowo od całości serwera). Możliwość przekierowywania wszystkich mail z danej domeny na wybraną skrzynkę.

5. Konta FTP - przynajmniej 10, z ustawianymi indywidualnie katalogami do których mają dostęp.

6. Bazy SQL (MySQL 5+) co najmniej 25 sztuk, najlepiej niezależnych rozmiarowo od limitu powierzchni.

7. Dostęp ssh do serwera (bardzo ważne dla mnie).

8. Możliwość edycji baz danych za pomocą zewnętrznego oprogramowania (byłoby miło).

9. PHP oczywiście, .htaccess itp itd.

10. Miła byłaby możliwość zainstalowania serwera ventrillo/teamspeaka, ale to tylko byłby dodatkowy bonusik.

11. Subdomeny i domeny zewnętrzne jak najbardziej potrzebne.

12. Możliwość przetestowania hosta i panelu administracyjnego (może być na wersji demo).

13. O stabilności chyba nie muszę wspominać? ;)

 

W zasadzie, jak na to patrzę, to Netartowi brakuje tylko ssh... Doradzicie coś, czy pozostać przy tym co mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Cena do 300zł netto rocznie (wiadomo, im mniej tym lepiej).

 

W tej kwocie za 20 GB dysku i to z dostępem do SSH raczej nie będzie łatwo znaleźć.

 

10. Miła byłaby możliwość zainstalowania serwera ventrillo/teamspeaka, ale to tylko byłby dodatkowy bonusik.

 

Zapomnij o tym na serwerze współdzielonym.

 

12. Możliwość przetestowania hosta i panelu administracyjnego (może być na wersji demo).

 

Większość firm oferuje taką możliwość.

 

Pozostałe wypisane przez Ciebie opcje to raczej podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

2. Ceny domen zbliżone do Netartowych lub niższe.

 

Co do zakupu domen to polecam masternet.pl lub ovh.pl ceny o wiele mniejsze niż w netart-cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MZone: ssh jest w kilku ofertach, m.in. w 1&1 (który, na papierze, ma bardzo atrakcyjną ofertę, ale...).

Root na współdzielonym to rzeczywiście mrzonka, z drugiej strony vpna/dedyka stawiać mi się nie bardzo uśmiecha, bo nie jestem aż tak doświadczony, żeby całością zarządzać.

A jak tak przeglądam oferty, to reszta opcji taka wcale standardowa, szczególnie jeśli chodzi o te nieszczęsne sqle.

 

@samu: brak wsparcia ftp to dla mnie poważna wada, bo z serwera będzie korzystać kilku mocno niedoświadczonych userów. No i lubię mieć wszystko w jednym (domeny, hosting itp), bo ułatwia mi to ogarnięcie rachunków potem ;) . Ale dziękuję za ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da sie przygotowac, ale budzet musialbys podniesc, ewentualnie poszukaj mniejszej firmy wtedy mozesz negocjowac cennik. W tym przypadku jednak mozesz stracic na stabilnosci serwera i pomocy technicznej.

 

Na 1&1 to lepiej popatrz 10 razy zanim sie zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×