Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość AceDude

i7 2600k - dobór podzespołów

Polecane posty

Gość AceDude

W przyszłym tygodniu będę zamawiał sporą paczkę z upgradem PC - sercem zostanie i7 2600k.

 

Potrzebuję do tego dobrać płytę główną (celuję w ASUSy), RAM (8GB, pewnie drugie 8GB w ciągu roku będzie potrzebne, ale się zobaczy) i porządne (ciche i wydajne) chłodzenie dla procka. Na razie zestawik wygląda tak:

 

Procesor: INTEL CORE i7 2600K - 3.40 GHz BOX, VGA, s-1155 (1249 zł)

Płyta główna: ASUS P8P67 PRO R3.1 - ATX, P67-B3, 4x DDR3, 3x PCI-E 16x, RAID, S-1155 (595 zł)

Pamięć RAM: Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL8, XMP,Non-ECC, with Heatsink ( 275 zł)

Wentylator CPU: REVOLTEC BEQUIET DARK ROCK ADVANCED - 1366/1156/1155/775/AM3/AM2+/AM2/940/939/754, 25.9 dB (240 zł)

 

Macie może jakieś komentarze, doświadczenia? W sumie najmniej pewny jestem... chłodzenia procka tongue.png Fajnie, jakby ktoś z was miał trochę doświadczenia i mógłby doradzić.

Edytowano przez AceDude (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź chłodzenie procka Zalman Performa mam i5-2500k i kręci się do 4,4 GHz a w stresie ok 65 stopni. Płyta ok - chipset ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie tylko Thermaltake Contac 29 - nie ma wydajniejszego i lepszego do 200 zł. Ponad 200 nie opłaca się wydawać, chyba że chcesz ogromne OC....Płyta dobra, sam taką mam u siebie w PC.

A zasilacz, obudowa i dysk, grafika? Napisz co chcesz kupić, ew. jaki budżet to doradzę.

Edytowano przez Arkoso (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie Dark Rock jest bardzo dobre, jedyne co może być lepsze w niższej cenie to Scythe Mugen 2 rev. B, Thermaltake Contac nie będzie tak wydajny jak Mugen (Contac to okolo 7-10stopni wieksza temperatura, testowane), jedynie ewentualnie Performa jest możliwością jakąś jeszcze. Warto zmienić wentylatorek 120mm na ENERMAX UCMA12 MAGMA (głośność ponizej 20db a wydajność wyśmienita).

 

Pamięć jest OK, ale jeśli chcesz dokładać póżniej dodatkowe moduły to warto pomyśleć o wersjach Low Profile, wydajne chłodzenia procesora mogą się wadzić z Heatsinkami, przeważnie wentylator na chlodzeniu będzie problemem.

Poza tym warto pomyśleć o szerokiej obudowie jak sie chce wkładać takie giganty jak Dark Rock lub Mugen, szerokość obudowy minimum 20cm.

Na zasilaczu nie ma co oszczędzać, warto pomyśleć o czymś od BeQuiet albo Corsair.

 

Ostatnio składałem właśnie takiego i7-2600K z dołożonym Mugenem, po podkręceniu w okolice 4,5 miał temperaturke około 62stopni, ale własnie była zmiana wentyla na Magme, do tego obudowa CM Dominator II 692, 4x4gb Corsair 1600Mhz LP, grafika Radeon HD6970 plus inne dodatki... Cisza, chłodek fajny przy idle, a w stresie to jak pisałem 62stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płyta asusa ma słabą sekcję zasilania więc do oc za bardzo się nie nadaje. Lepiej weź za 360zł asrock p67 pro3.

 

najpierw napisz zastosowanie peceta i budżet bo moim zdaniem lepiej kupić i5-2500k i podkręcić go do 4.4 ghz i wtedy oszczędzasz 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@Thermaltake Contac - nie jest przypadkiem zbyt głośne? :>

@grongor - dzięki, bardzo przydatne info! Obudowa ma właśnie 20cm szerokości, także powinno na styk być. Przeanalizuję resztę info i napiszę posta, co wyszło.

@Sponsi - tja, ostatnio bardziej zażynam procka niż GPU ;/

@Tomiz - 12 faz to słaba sekcja zasilania? No proszę wink.png To asus!

 

Ogólnie rzecz biorąc muszę pokukać czy nic o siebie nie będzie wadziło i będzie gitarka.

 

Reszta zestawu - jak mówię - robię upgrade. Najpierw zmieniam procesor, karta graficzna może >troszkę< poczekać, czyli pewnie w ciągu miesiąca kupię GTXa 560 Ti albo 570kę. Obecnie mam Zotaca 260AMP^2.

 

Zasilacz: Tagan TG600-U33II

Obudowa: Chieftec gx 01b

Dyski: 2x Samsung HD502HJ

 

Zastosowanie: wszystko.

Edytowano przez AceDude (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@AceDude zwracam honor : ) miałem na myśli wersję p8p67 a nie zwróciłem uwagi na pro3. Podaj zastosowanie i budżet bo znam takich co mają komputer za 6k a nawet 50% mocy pc nie wykorzystują. Nie lepiej poczekać do 26 listopada na procki intel i7 ivy bridge? Będą też w tej samej cenie tylko, że mają tdp 77w, 6 rdzeni i 12 wątków. Jeszcze w tym roku wyjdą karty graficzne radeon 7000 w 28nm więc lepiej się wstrzymaj.

Edytowano przez Tomiz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Ha, no widzisz ;)

 

Zastosowanie: serio wszystko, RAMu na prawdę zjadał będę 8GB, a procek będzie miał sporo roboty przy moim sposobie pracy (przykładowo: odpalone IDE, program graficzny, monstrualny firefox, Company Of Heroes albo BF3, wirtualizacja.. także sprzęt będzie miał co robić).

 

Co do poczekania... no kuszące, ale jednak odpuszczę sobie. W przyszłym roku zrobiłbym upgrade, ale raczej nie będzie potrzeby. A co do karty graficznej - niestety, ale jestem fanboyem nVidii ;( Więc prędzej poczekam na GTXa 575.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Program graficzny i BF3? : )

w sumie to podejrzewam, że to każdego kompa zarżnie, taka istota Windozy... poza tym i tak nie jest tak, że grasz na raz i coś robisz, nie?

 

Coś dziwnie masz tu, IMO dziwne na maksa. To już lepiej stary komp do pracy wziąć i kupić drugi do grania... bo ani nie pograsz mając w tle jakieś zadania trwające, ani te zadania się szybko nie zrobią podczas grania.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można sobie przy pomocy wirtualizacji zreplikować środowisko produkcyjne i na nim pracować. Poćwiczyć sobie konfigurowanie, deployment. Czasami i 16GB braknie :) Czekam aż kostki 8GB się upowszechnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@Sponsi - można aplikacjom konkretne rdzenie przypisywać wink.png

 

Zestaw wygląda teraz tak (kupię w agito.pl):

Intel Core i7 2600K 3.4 GHz BOX

Asus P8P67 PRO R3.1

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance Blue LP

 

+ chłodzenie Noctua NH-U12P SE2. mugen jest fajny, ale za dużo zabawy - trzeba by było kupić pastę, wentylatorek 12cm.. cena niewiele mniejsza, warto IMO dorzucić trochę.

Edytowano przez AceDude (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę Asus P8P67 (nie PRO), kupiłem zaraz kiedy wyszedł model B3. Nie mogę o niej złego słowa powiedzieć.

Co do pamięci Corsair, to często spotykałem się z tym, że nie działały, ale to były DDR2. Może coś się zmieniło w tej materii.

Chłodzenie do 2600K mam fabryczny wentylator. Działa, może trochę głośno jak dla mnie, ale stabilnie.

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×