Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

N na karte a TNK

Polecane posty

Hej!

Dzisiaj kupiłem zestaw satelitarny z dekoderem do telewizji na karte.

Podczas zakupu wyraźnie zaznaczałem ze chce mieć N:

http://n.pl/oferta/n_na_karte.html

No i fajnie mam wszystko tylko jest jedno ale:

 

Na pudełku z boku logo n-ki, w środku instrukcja dot. N-ki ,dekoder i pilot z logo n-ki, ale przewodnik uzytkownika dotyczacy aktywacji kieruje na strone telewizjanakarte.pl blink.png

 

Czy ktoś obeznany w temacie może mi to wyjasnić?? Czy n na karte = Telewizjanakarte.pl ??

Z góry dzieki smile.png

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TnK HD i N na kartę to to samo... Te same kanały, ten sam właściciel itp, z tego co pamięta, w N na kartę jest drożej.

 

//Już od jakiegoś czasu nie czytam o telewizji satelitarnej, więc mogę mieć przestarzałe info biggrin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

ale dałeś ciała N ma strasznie lipne kanały Marku... tnk też...

a na problem to hmmm... zadzwoń do nich smile.png

Dlaczego "lipne"?

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak korzystam z oferty na karte- innej możliwości nie mam (niech żyja freelancerzy :D)

Chyba rzeczywiśćie tnk i N na karte to ta sama firma - numery do aktywacji karty takie same .

 

No nic, jutro zabawa z ustawianiem satelity i do dzieła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kartonowe pudło od tego dekodera masz z logiem n-na-kartę, czy też telewizji na kartę?

Na obecną chwilę to pakiet nnk ma okres darmowy przez 1mc od doładowania, a tnk przez rok; programowo do tej pory niczym się nie różniło.

 

Problem tylko taki, że na stronie nnk jest teraz ładnie zaktualizowany pakiet, mówiący o tym, że paczka kanałów tvn (7,style,turbo) też jest składnikiem, natomiast w tnk_hd jakoś jeszcze nikt nie kwapi się z aktualizacją strony www... więc pewnie aktualizacji oferty też nie będzie.

 

 

PS:

na Cyfre mam [ciach! wielkich przechwałek]

I to wszystko za ~40zł/mc?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to po co swoje sądy wygłaszasz. Każdy wybiera sobie pakiet taki, na jaki go stać i na prawdę nie ma co jakże merytorycznie komentować tego, że niemoje to badziewie (choć moje jest o jedynkę z przodu droższe).

A co do kupienia eNki jak to nazwałeś - to skąd WIESZ? Z różnych satelitarnych plotków?

Mówi się co prawda zakusach Vivendi, ale nie na jakieś badziewne enki, tylko na TVN S.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Cyfra ma przy okazji umowę na 2 czy 3 lata.

 

IMHO N na kartę to jest bardzo fajny pakiet dla kogoś kto nie potrzebuje 200 kanałów zapychaczy, jest wszystko co powinno być - wszystkie kanały podstawowe w tym TVP HD i TVN HD (którego w Cyfrze jeszcze nie ma), filmy (Filmbox HD, AXN, MGM HD, Kino Polska, Wojna i pokój itd..), trochę sportu (Eurosport HD, Orange Sport, nSport), dokumentu (Discovery HD, Nat Geo Wild HD), niezłe BBC HD i MTV HD itd.. Czego chcieć więcej za 40 zł bez umowy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do N na kartę to jest zwykły zabieg marketingowo-prawny, obchodzący te cudne gwarancje które twórcy TNK dawali na początku jak oglądanie pewnych kodowanych kanałów bez doładowań, czy niezmienność cen. Zamysł dla klienta był dobry, ale biznesowo ten pomysł był słaby, dlatego robią rożne kombinacje żeby wyciągnąć więcej kasy.

 

@webh.pl - tak samo N posiada wyższe pakiety, także porównujmy ofertę porówynalną cenowo, a z tego co widzę to nikt oprócz Ciebie nawet nie wspomniał o Canal+.

 

A od 11 listopada w C+ pojawi się 6 nowych kanałów HD i tym samym w najtańszym pakiecie START (w promocji za 19zł, poza 21zł) będzie 7 kanałów HD w tym takie perełki jak Planete czy Ale Kino. I niech mi tutaj nikt nie mówi że w N na kartę jest Discovery, bo on się w ogóle nie równa do Planete (tym bardziej jak będzie w HD), ponieważ tam lecą prawdziwe, ambitne dokumenty, a nie sieczka typu "Amerykański Chopper".

 

Przy porównaniu cen tych dwóch ofert, pragnę zwrócić na uwagę że w przypadku N na Kartę trzeba nabyć dekoder za pełną cenę, natomiast C+ oferuje je w promocyjnych cenach.

 

Cyfra+ ma jedna wielką zaletę, działają tutaj splittery i na jednym abo można oglądać na kilku telewizorach, a i zawsze można dokupić oficjalny multiroom od nich, gdzie się dostaje po prostu dodatkową kartę.abonencką, także można ją używać w innym mieszkaniu :)

 

@patryk - jakoś na moim dekoderku C+ na kanale 4 świeci kanał który ma w logo TVN HD, może i od wczoraj, ale jest :)

 

A co do sprzedaży TVNu, to dwa dni temu Canal+ dostał wyłączność na negocjacje w sprawie sprzedaży/współpracy operacyjnej.

Natomiast TVN posiada 100% udziałów w platformie N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy porównaniu cen tych dwóch ofert, pragnę zwrócić na uwagę że w przypadku N na Kartę trzeba nabyć dekoder za pełną cenę, natomiast C+ oferuje je w promocyjnych cenach.

Tylko, że kupując dekoder masz go na własność i robisz z nim co chcesz. W C+ czy abonamentowej N jedynie go wynajmujesz.

 

@patryk - jakoś na moim dekoderku C+ na kanale 4 świeci kanał który ma w logo TVN HD, może i od wczoraj, ale jest smile.png

No, po 3 latach od uruchomienia się udało go wreszcie, jako ostatniej platformie na rynku, dołączyć smile.png.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk, w C+ masz zarówno opcje wynajmu jak i wykupu terminali (oprócz dekoderów z dyskiem).

 

To pragnę przypomnieć że dopiero niedawno Nka włączyła Polsaty do oferty, blisko rok po Cyfrze+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@patryk, w C+ masz zarówno opcje wynajmu jak i wykupu terminali (oprócz dekoderów z dyskiem).

Z tego co wiem to jedyne co możesz sobie wykupić w Cyfrze to pamietające lata 90 dekodery SD. Wynajem dekodera HD z dyskiem przy dwuletniej umowie kosztuje mniej więcej tyle co kupno tunera ADB z obsługą dysków USB na własność.

 

To pragnę przypomnieć że dopiero niedawno Nka włączyła Polsaty do oferty, blisko rok po Cyfrze+ smile.png

Polsat SD (bo akurat taki jest dostępny w wersji na kartę jak i Cyfrze) to akurat chyba każdy ma teraz z kawałka drutu (i to w lepszej jakości bo cyfrowo naziemnie leci format panoramiczny, a z satelity letterbox w marnej jakości).. Ja to nawet mam wersje HD z DVB-T ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk - sam wykupiłem na własność Sagemcom DSI87 HD za 99zł, po czym sprzedałem na allegro za prawie 400zł.

Znam też osoby które wykupiły Phillipsa HD.

 

A co do Polsatów, to mówię to w liczbie mnogiej, Polsat, Polsat Cafe, Polsat Film itd.

I na cholerę mam dokupować dodatkowy dekoder aby oglądać po siatce Polsat? Spoko, aktualnie mam dekoder hybrydowy DVB-S/DVB-T z Cyfry+ i mogę go podpiąć, TV też obsługuje MPEG4, ale w drugim pokoju stoi TV ze zwykłym tunerem DVB-S2, a sam TV ma tuner MPEG2.

Dodatkowej skrzynki nie potrzebuję. Natomiast drut został u mnie z domu ściągnięty kilka lat temu.

 

Pomijam już fakt że zarówno TVN jak i Polsat prezentują treści na tak niskim poziomie że tam nawet nie zaglądam, bo jest wiele ciekawszych kanałów w Cyfrze+. TVN HD uruchomiłem wczoraj z ciekawości, jak się prezentuje i tyle, dłużej oka na tym kanale nie zawiesiłem.

 

Piszesz o dekoderze ABD z obsługą dysków, ale do tego musisz dodatkowo wysupłać parę złotych na dysk zewnętrzny, a do tego nie masz tam tunera TWIN, do czego używania przywykłem.

No ale fakt, w ence nie ma co oglądać, także tuner single wystarczy :) bo i tak nie ma co jednocześnie nagrywać i oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patryk - sam wykupiłem na własność Sagemcom DSI87 HD za 99zł, po czym sprzedałem na allegro za prawie 400zł.

Znam też osoby które wykupiły Phillipsa HD.

Sagemcom nie ma funkcji PVR (swoja drogą chyba musiał być pozłacany - na Allegro te tunery chodzą po ~250 zł). Starego Philpsa HD nie da się już kupić od C+ na własność.

 

I na cholerę mam dokupować dodatkowy dekoder aby oglądać po siatce Polsat?

Gdzie napisałem, że musisz coś dokupować? Napisałem tylko, że Polsat jest dostępny via DVB-T w znacznie lepszej jakości niż Cyfrze i TNK w przeciwieństwie do TVNu, który nie nadaje otwartej wersji HD.

 

Piszesz o dekoderze ABD z obsługą dysków, ale do tego musisz dodatkowo wysupłać parę złotych na dysk zewnętrzny, a do tego nie masz tam tunera TWIN, do czego używania przywykłem.

Twin to może być konwerter. Tuner musi mieć dwie głowice wink.png.

 

Do reszty wypowiedzi nie nawiązuje - nie wiem też po co w dziwny sposób (charakterystyczny niestety dla wypowiadających się na różnych serwisach medialnych posiadaczy Cyfry+) fanbojujesz.

 

Osobiście od dłuższego czasu nie mam żadnej platformy, a sieć kablową gdzie mam dostępne wszystkie Canal+ łącznie z wersją 3D, kanały tematyczne produkcji C+, HBO, Filmboxy, Cinemaxy itd w HD, ESPN America, Eurosport HD, nSport HD, tematyczne BBC itd, a także chociażby Travel Channel HD, Mezzo Live HD (w jakości obrazu i dzwięku wbijającej w fotel) czy Fashion HD, których się raczej szybko posiadacze platform nie doczekają i patrzę raczej na wojenkę platform upychających na swoich transponderach po 20 kanałów w jakości YouTube chłodnym okiem.

 

Nie rozumiem także userów rozkochanych np. w C+, gdzie osobiście nie obejrzałem żadnego filmu od pół roku, bo co nie włącze to albo jest dokument (jakby mało było kanałow stricte dokumentalnych) albo 13 Posterunek w 4:3 albo "hity" jak Dzień Niepodległości i tak samo nie rozumiem tych chwalących ofertę nFilmu, gdzie od 3 miesięcy nie było normalnej premiery..

 

Ty twierdzisz, że w N nic nie ma a ja w kablu mam praktycznie ofertę 3 platform + jakieś 20 kanałów, których nie ma w żadnej, oglądam telewizję może parę godzin w tygodniu a i tak nie ma często nic wartego uwagi ;-)..

 

Jeśli ktoś chce wydać małe pieniądze na podstawowy zestaw kanałow (i tak jak napisał marek607 nie chcę podpisać lolajki na parę lat) to obecnie innego wyboru niż TNK HD nie ma i tyle, nie ma o czym tutaj dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom nie ma funkcji PVR (swoja drogą chyba musiał być pozłacany - na Allegro te tunery chodzą po ~250 zł). Starego Philpsa HD nie da się już kupić od C+ na własność.

Ma złącze USB, które według zapewnień Cyfry+ ma być do końca roku udostępnione i ma oferować możliwość podpięcia zewnętrznego dysku. Co do ceny sprzedaży Sagemcoma to sprzedawałem go jako nówkę prawie rok temu, a wtedy lepiej chodził on na allegro.

Co do Phillipsa HD to idzie go dostać na własność, ale tylko w pojedynczych punktach.

 

Twin to może być konwerter. Tuner musi mieć dwie głowice

Różnie to nazywają, nawet sami producenci sprzętu. Pracowałem w tej branży 3 lata i spotkałem się z różnymi określeniami. Żeby nie było, to dodam że nie byłem powiązany z żadną platformą czy kablówką. I przez ten czas poznałem setki rożnych modeli STB, zarówno pod względem użytkowym, jak i od podszewki pod względem technicznym. Zresztą słowo "TWIN" nie jest jakimś wymyślną nazwą, to jest zwykły wyraz słownikowy w języku angielskim smile.png

 

Gdzie napisałem, że musisz coś dokupować? Napisałem tylko, że Polsat jest dostępny via DVB-T w znacznie lepszej jakości niż Cyfrze i TNK w przeciwieństwie do TVNu, który nie nadaje otwartej wersji HD.
A jak niby mam odebrać DVB-T na zwykłym telewizorze bez MPEG4? Może sobie postawię 10 skrzyneczek pod TV, żebym miał wszystko w jak najlepszej jakości? Teoretycznie są dekodery z kilkoma slotami CI/CA, ale na tym pełnej oferty Nki nie odbiorą bo nie oferują ani samym kart, ani modułów.

 

Nie rozumiem także userów rozkochanych np. w C+,
Niestety pogorszenie oferty filmowej na Canal+ jest faktem, nie zaprzeczam temu.

 

Ty twierdzisz, że w N nic nie ma a ja w kablu mam praktycznie ofertę 3 platform + jakieś 20 kanałów, których nie ma w żadnej, oglądam telewizję może parę godzin w tygodniu a i tak nie ma często nic wartego uwagi ;-)..
Nie każdy ma techniczne możliwości podłączenia jakiejkolwiek kablówki. Teoretycznie mogę zamówić sobie IPTV od TP, ale to mija się z celem...

Jeśli mam do wyboru ofertę platform, zdecydowanie pod względem treści podchodzi mi Cyfra+, aniżeli N.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×