Skocz do zawartości
GeoAce

[Opinie] SSL2.pl Darwmoy hosting

Polecane posty

Sądzimy że jest darmowy i możesz sam go sobie przetestować.

 

Poza tym, pewnie jak przy większości darmowych hostingów:

1. Serwer może więcej czasu nie działać niż działać, a Ty nic nie możesz z tym zrobić poza przejściem na inny hosting.

2. Support wcale nie ma obowiązku Tobie pomagać.

3. Są reklamy, jak nie ma - znaczy że albo jest inny haczyk, albo hosting przestanie istnieć po kilku msc (w końcu z czegoś musi opłacać serwery).

 

Uogólniając powyższe punkty:

Nie przywiązuj się zbytnio do takich wynalazków i nie przechowuj tam ważnych plików bo któregoś ranka Twoje konto tam razem z plikami może nie istnieć.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ssl2.pl zostało przejęte przez Serveradmin.pl, więc raczej nie ma się o co martwić. Wystarczająco zarabiają żeby móc prowadzić darmowy hosting.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety na darmowym hostingu nie osiągniesz żadnej pozytywnej jakości, no może na początku kiedy jest mało kont na serwerze.

Na darmowych hostingach raczej nikt nie będzie się martwił, że baza Ci nie działa, serwer wolno chodzi, czy ktoś Ci się włamał na konto. Takie serwery są bardzo fajne ale na małe strony, przeważnie jest to pierwszy serwer dla młodego webmastera.

 

Nie ma znaczenia czy taki darmowy hosting będzie prowadzony przez Home czy przej jakąkolwiek inną firmę, z czasem serwer jest tak zaśmiecony, że wszystko działa bardzo wolno. Zawsze we wszystkich firmach będą priorytetem płatne usługi, czy to są domeny, czy to jest hosting, czy też webmastering i klient na takim bezpłatnym serwerze jest na ostatnim miejscu (o ile jest w ogóle w tym przypadku jest jakakolwiek kolejka).

 

Tak więc darmowy hosting jak najbardziej, ale nie pod ważne strony czy pliki. W tej chwili ceny już są tak niskie, że nawet nie warto brać taki hosting, lepiej wziąć serwer w firmie, która będzie o Ciebie dbała i traktowała jak poważnego klienta.

 

Darmowy hosting jest niczym innym jak chwytem marketingowym firm, po prostu małe zasoby oferowane w takich kontach wystarczają na bardzo krótki okres i tak czy inaczej w trakcie rozwoju własnej strony czeka przejście na płatny i profesjonalny hosting. Dana firma po prostu liczy na to, że dana osoba zachęcona darmowym hostingiem wykupi hosting płatny, niestety każdy taki klient szuka czegoś nowego i taka firma jest bardzo często na ostatnim miejscu przy wyborze płatnego hostingu.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwartek dostaje wyplatke z paypala, i mógłbym jakiś kupić.

Bo ostatnio bazy nie mogłem przeniesc, a na poczatek nie chcialem płacić.

 

Mialem kiedys na mzone kupić.

Ale pan mZone group nie za bardzo mi wytlumaczyl,

Jedyna waluta jaka tam byla to GBP.

 

Kiedys mialem na HitME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyna waluta jaka tam byla to GBP.

 

W tej chwili są w systemie dwie waluty PLN oraz GBP, niedługo będzie jeszcze Euro.

Kiedyś cennik był konwertowany na GBP, więc pewnie o tym piszesz.

 

https://www.service....ndex.php?/cart/

 

Opcję zmiany waluty masz w górnym prawym rogu.

 

To czy wybierzesz płatny czy bezpłatny zależy tylko od Ciebie, musisz przeanalizować samodzielnie.

Pamiętaj jednak, że forum będzie się rozrastać i tak czy inaczej z czasem przejdziesz na płatny.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad dwoma firmami.

 

Wami, mZone.

I friendlyfire.pl

Troche sie boje bo nowa firma, admin do mnie napisal.

Co myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja bym na twoim miejscu brał MZone, sam siedzę już chyba dwa czy trzy miesiące i jestem bardzo zadowolony. Miałem okazję dwa razy korzystać z pomocy supportu i pracują tam osoby kompetentne które znają się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polemizując trochę z Maciek_& i MZone Group

 

 

Przez 5 lat obracałem się wyłącznie na darmowych hostingach i o ile dla dużych stron - mających po kilka tysięcy (i więcej) odwiedzin dziennie lub z innych względów generujących duże obciążenie dla serwera lub wymagających gwarantowanego wysokiego "uptime" ze względu np. na bycie źródłem utrzymania - nie jest to żadnym rozwiązaniem, ale dla małych i średnich stron, których właściciele nie mają zbyt wygórowanych wymagań, można znaleźć coś rozsądnego, jeśli się dobrze szuka. Choć oczywiście, może to być w jednym roku jeden hosting, w drugim roku drugi, w trzecim można wrócić znów na pierwszy lub wybrać jeszcze inny. Ale jeśli ktoś chce oszczędzić i nie przeszkadza mu migracja z serwera na serwer średnio raz na dwa lata (przy uważnym wyborze tych hostingów), jest to pewne rozwiązanie.

 

Istnieją darmowe hostingi, gdzie administracja dba o użytkowników, ich ewentualne problemy, stabilność i szybkość działania serwerów, nie ma takich wiele, ale naprawdę takie istnieją. Choć najczęściej będą to hostingi, które dołączają reklamę - zadowolenie użytkowników przecież przekłada się na ilość wyświetleń reklamy.

 

Istnieją też w miarę dobre darmowe hostingi nie dołączające żadnych reklam - i tu z reguły mamy do czynienia z firmami oferującymi i darmowe i płatne usługi.

 

Warto zwrócić uwagę na to czy istnieje oficjalne forum i aktywnie udzielająca się społeczność - wówczas w sprawach nie wymagających interwencji administracji pomogą inni użytkownicy.

 

Nie przekreślałbym wszystkich darmowych hostingów jako niewartych uwagi. Choć na pewno tylko dla małych i średnich stron i trzeba taki hosting wybierać rozważnie, by nie zmarnować zbyt wiele czasu niepotrzebnie na tych, które tego czasu warte nie są. Pamiętajmy, że bardzo wiele stron nigdy nie rozrośnie się do dużych rozmiarów, więc nie każdego czeka konieczność przesiadania się prędzej czy później na płatne rozwiązania hostingowe.

 

 

 

Na temat samego ssl2.pl niestety nic nie wiem.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone mówie tak 100 online.

 

A jeszcze jedno:

 

Bo mialem hosting płatny na hitme i zrobiłem kopie bazy danych w ipb panel.

Jak chcialem zaimportować na innym hostingu to się nie dało.

Programem jakimś nie pamietam..

Gdy sie weszlo na forum, to byl blad bazy mysql.

Jak to zrobić ? w bazie danych nic nie zmienialem.

 

Bo ja mam słomiany zapał, i dlatego chciałbym na początku coś darmowego, a potem jak nie znudzi mi się, to kupić normalne.

 

 

Dobra edit : Do zamknięcia. Poczekam ten tydzień i kupuje u mzone hosting potem domene,

Edytowano przez Senterse (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam słomiany zapał, i dlatego chciałbym na początku coś darmowego, a potem jak nie znudzi mi się, to kupić normalne.

No tak właśnie widać :) Bo pytasz się o darmowy hosting, potem o założenie firmy, potem o płatny, teraz znowu darmowy i już planujesz płatny. Prawie jak w Modzie na sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją darmowe hostingi, gdzie administracja dba o użytkowników, ich ewentualne problemy, stabilność i szybkość działania serwerów, nie ma takich wiele, ale naprawdę takie istnieją. Choć najczęściej będą to hostingi, które dołączają reklamę - zadowolenie użytkowników przecież przekłada się na ilość wyświetleń reklamy.

 

Istnieją też w miarę dobre darmowe hostingi nie dołączające żadnych reklam - i tu z reguły mamy do czynienia z firmami oferującymi i darmowe i płatne usługi.

Jeśli to nie problem to mógłbyś wskazać darmowe hostingi, albo które polecasz? I przy okazji które dołączają reklamy, a które nie? Bo wciąż jestem przed decyzją o wyborze hostingu, a z tego co piszesz to doświadczenie w nich masz:)

Edytowano przez michero23 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj!... Odpowiedziałem tak, jakbym pisał do Senterse...

Przepraszam, michero23, wybacz. : ) Wszystkie informacje - poza uwagami co do słomianego zapału i przewidywanego ruchu na stronie - pozostają aktualne.

----------------------------------------------------------------

 

 

 

Jeśli naprawdę już na początku albo w krótkim czasie spodziewasz się mieć nawet 100 użytkowników jednocześnie online (oznacza to najprawdopodobniej przynajmniej kilka lub kilkanaście tysięcy odsłon dziennie - w mojej ocenie), to niestety raczej żaden darmowy hosting nie spełni Twoich oczekiwań. A przynajmniej nie te bez reklam, na jednych zabraknie Ci transferu danych, na innych utną MySQL po iluś tysiącach zapytań, na jeszcze innych powiedzą, że przekraczasz limit wykorzystania CPU. Teoretycznie można szukać jakiegoś, ale trudno by było.

 

Jeśli jednak przez czas jakiś zmieścisz się w kilkuset odwiedzinach dziennie, to można spokojnie spróbować tam lub gdzie indziej.

 

ALE... Jeśli naprawdę masz słomiany zapał, to pamiętaj, że na darmowych napotkasz sporo ograniczeń, wyłączonych funkcji, problemów wymagających rozwiązania lub obejścia innym sposobem i jeśli takie sprawy Cię zniechęcą...

 

 

Wśród takich, gdzie administracja naprawdę dba o sprawność działania hostingu na pierwszym miejscu, spośród tych, które znam, wymienię CBA.pl. Nie mówię, że zawsze wszystko im się udaje, ale starają się, by hosting działał jak najsprawniej. W zamian dołączają reklamy, wyłączona jest możliwość łączenia się z serwera gdziekolwiek na zewnątrz, pewne inne funkcje są powyłączane, problem jest z wychodzącą pocztą, która blokowana jest np. przez wp.pl (wp nie daje się przekonać by tego zaniechać), MySQL ma wyłączony silnik InnoDB, MyISAM jednak działa sprawnie, dwie wersje PHP zainstalowane równolegle (5.2 i 5.3)...

 

Ograniczenia są chyba dobrym sposobem na stabilność działania serwerów, wystrzegać się trzeba takich, które oferują zbyt dużo, by to mogło być prawdziwe, bo faktycznie problemy prędzej czy później zaistnieją (jednakże czasem można na tym skorzystać, jeśli trafi się na te dobre pierwsze miesiące takiego oferującego zbyt dużo hostingu, później raczej uciekać trzeba po pierwszych objawach przepełnienia serwera).

 

Omijać należy w mojej ocenie szerokim łukiem YoYo.pl. Również 110mb.com, który to w latach 2007-2008 był naprawdę godny polecenia, można było z niego korzystać generalnie od 2006 do 2009, dziś jednak pod zarządem nowych (od czerwca 2010) właścicieli powoli kontynuuje swoją rozpoczętą w 2009 roku drogę na dno (może kiedyś się podniosą...).

 

Oczekiwania wielu zapewne spełnią darmowe pakiety takich hostingów jak 000webhost.com, byethost.com, (tych dwóch jednak nie monitoruję i nie wiem jak stabilne są serwery), x10hosting.com (choć x10 w ostatnich tygodniach ma coś więcej problemów, zapewne w związku z modernizacją infrastruktury).

 

Chciałem wspomnieć o ChemicalServers.com, ale zawiesił właściciel oferowanie darmowego hostingu, nie wiem czy do tego wróci, istniejące konta (np. moje) wciąż jednak działają bez jakichkolwiek większych problemów (zapewne z powodu braku masowej ich liczby, więc pewnie dobrze, że nie oferuje darmowego hostingu nowym osobom).

 

Jako (płacący, choć mało za jeden z tańszych pakietów tylko) klient UpHost.pl wspomnę też o istniejącej od trzech tygodni darmowej ofercie tego hostingu właśnie, póki co serwer stabilny (monitoruję go, choć to zbyt krótki okres jeszcze, by wypowiadać się autorytatywnie).

 

 

Na pewno wielu istniejących i wartych uwagi darmowych hostingów nie wymieniłem (bo przecież wszystkich nie znam, a już na pewno ich nie testowałem), trzeba jednak pamiętać, że coś za coś: może i brak opłat, ale z pewnością ograniczenia i koniecznie więcej uwagi i czasu potrzebne, by posprawdzać wszystko właściwie na przynajmniej kilku i wybrać taką ofertę, na których to właśnie moja/nasza strona/skrypt działać będzie właściwie. I tu powtórzę słowo "ale" - to dla osób, które mają trochę więcej czasu (na te poszukiwania i testy) w zamian za oszczędzone pieniądze. Choć jak się ma szczęście można trafić od razu dobrze, większość "zwykłych" skryptów będzie działać wszędzie i kwestia tylko generowanego ruchu i obciążenia (małe do średniego, to nie jest wybór dla dużych stron ani też dla stron, które to mają być źródłem utrzymania).

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ograniczen w stosunku do linuxpl.com zauważyłem

- brak możliwości dodania domeny (czyli pakujemy w ramkę)

- brak dostępu do konsoli SSH

- brak wildcard dla domen

- brak Przypisz katalog dla domen i subdomen

 

czyli można wstawić jakiś download

 

p.s. proszę o wyczyszczenie tresci niezwiązanych z tematem

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i niestety już nie darmowy

 

 

 

 

W zwiazku z nieoplacalnoscia utrzymywania tego serwera jestesmy zmuszeni do zrezygnowania z niego.

Serwer zostanie wylaczony 14 sierpnia. Osoby i firmy, ktore bylyby dalej utrzymyaniem swoich stron moga przeniesc konta na serwer platny.

Specjalnie przygotowany zostal kod znizkowy w wysokosci 10% na zakup dowolnego konta w serwisie www.linuxpl.com. W przypadku zakupu serwera mozemy pomoc w przeniesieniu konta na nowy serwer nieodplatnie.

 

 

Kod znizkowy : UE6LXRHIB1JX

waznosc kodu : do 2012-08-31

 

Kod znizkowy mozna uzyc przy zamowieniu konta, po przejscu do koszyka zamowien.

 

Zapraszamy do kontaktu

Administracja Linuxpl.com

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×