Skocz do zawartości
NetMat

Własny hosting - uprzykrzający życie internauci

Polecane posty

Witam,

 

Od kilku dni zastanawiam się jak "walczyć" z pseudoprogramami bądź z osobami które specjalnie chcą uprzykrzać życie administratorowi serwera.

Przypuśćmy że posiadamy około 800 klientów i 10 z nich posiada źle napisane skrypty które wysyłają jakieś bzdurne zapytania do mysql i drugie 15 to osoby które specjalnie będą chciały przeładowywać serwer źle napisanym skryptem...

 

I teraz tu moje pytanie... Jak w tak dużej liczbie klientów możemy odnaleźć tych którzy mają wadliwe skrypty.

Czy jest na to jakiś sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz po obicążeniu danego konta ?

 

Orientujesz się może czy panel Direct Admin posiada taką opcję ??

(Używam tego panelu w wersji administratora od dwóch tygodni i jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Przy odpowiedniej polityce i regulaminowi można takiemu klientowi zablokować konto bez zwrotu różnicy wpłaconych należności - trzeba to zaznaczyć w regulaminie. Jednak jeśli TAKI klient zaakceptował regulamin typu "róbta co chceta" to generalnie tylko Firm może mieć sama do siebie pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To jest tylko monitor który nie blokuje danego konta po przekroczeniu dopuszczalnych zasobów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest tylko monitor który nie blokuje danego konta po przekroczeniu dopuszczalnych zasobów...

Autor tematu pyta jak odnaleźć userów, więc taki monitor może być pomocny.

Napisanie takiego programu do blokowania to koszt ok 1000 zł, gotowców się raczej nie znajdzie.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz DA + np. suphp to możesz sobie dokupić:

http://plugins4da.co...ctadmin-plugin/

 

Bardzo dziękuje za linka !

 

Autor tematu pyta jak odnaleźć userów, więc taki monitor może być pomocny.

Napisanie takiego programu do blokowania to koszt ok 1000 zł, gotowców się raczej nie znajdzie.

 

To w sumie wydaje mi się że w przyszłości lepiej będzie zainwestować te 1000zł w taki skrypt niż przechodzić z Direct Admin na cPanel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w czym cPanel jest lepszy od DA (w kwestii poruszanej w tym temacie)?

 

Szczerze mówiąc w niczym... Jednakże jak wiadomo nie każda osoba która wykupuje hosting od jakieś firmy zna się na tym. Większość ludzi to wzrokowcy, a że cPanel jest ładniej zbudowany graficznie to wydaje mi się że posiada troszkę większe zainteresowanie.

 

(Tu podkreślam że to jest tylko moje zdanie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee większość to leci na 'no limit' :P A DA można fajnie zrobić, wystarczy się trochę templatkami pobawić (można też kupić skórkę np. marinę dla bardziej leniwych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się systemem : http://cloudlinux.com/ , ma limitowanie cpu i ram dla userów ( działa z DA bez problemu )

10$ / miech licencja . Wtedy jeśli user przekroczy swój limit cpu dostanie odpowiedni komunikat na stronie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×