Skocz do zawartości
ftt000

Formy finansowania DG ?

Polecane posty

Witam

Od dłuższego czasu chciałbym założyć własną DG , niestety z powodu braków środków 50-75 tys zł , nie mam jak tego dokonać ;)

Pomysłu oczywiście nie będę zdradzał aczkolwiek jest bardzo perspektywiczny i względnie w krótkim okresie czasu projekt ma zarabiać na siebie (6msc) oraz przynieść zwrot inwestorowi (12msc).

Odbyłem już xx spotkań z inwestorami , w ciągu roku , w tym czasie rynek pod projekt się nie zmienił a nikt na podobny pomysł nie wpadł.

Moze ktoś kiedyś słyszał o jakimś źródle finansowania ? Wolałbym osoby normalne, które by mogłyby coś wnieść do firmy (marketing , etc).

Zastanawiam się nad pożyczka ale taka kwota przy zarobkach 3 tys na rękę nie jest w sumie łatwa do uzyskania :/

Dodam ze w projekt chciało zainwestować parę osób poważnych z tym ze chcieli mieć większość udziałów w firmie a najkorzystniejsza oferta to podziałów akcji firmy rzędu 30% dla mnie i 70 % dla inwestora co jest niestety dla mnie nie do przyjęcia. Nie wiem czy to istotne ale zyski na poziomie 20 tys zł są osiągalne przy wykorzystaniu 35% potencjału zarobkowego wyliczonego na podstawie niezależnej firmy z która współpracowałem przy stworzeniu biznes planu.

 

Słyszeliście coś o Aniołach Biznesu ? ach dodam ze nie interesują mnie osoby które nie będą skłonne do podpisania oświadczenia o poufności przy przedstawieniu szczegółów projektu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może standardowo - Powiatowy Urząd pracy, Urząd wojewódzki ?? Chodzi mi tu o projekty POKL 6.2 i chyba 6.1.3 (moge sie mylić bo dawno nie patrzyłem.)

 

Dragon's Den jest jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

dodam ze nie interesują mnie osoby które nie będą skłonne do podpisania oświadczenia o poufności przy przedstawieniu szczegółów projektu.

Spoko, te osoby tez się tobą nie interesują. (OMFG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może standardowo - Powiatowy Urząd pracy, Urząd wojewódzki ?? Chodzi mi tu o projekty POKL 6.2 i chyba 6.1.3 (moge sie mylić bo dawno nie patrzyłem.)

 

Dragon's Den jest jeszcze :D

 

Do Dragons Den się chyba właśnie wybieram :P tylko muszę czekać na kolejna edycje :/ z tym ze ten program trochę się z***ał :/ ostatnio oglądałem kolesia który chciał opatentować leżak z ruchomym podnóżkiem ^^ może jakieś szanse pokazania się mam :)

 

Co do urzędów które wymieniłeś to dziś zbadam sytuacje po pracy :)

 

Spoko, te osoby tez się tobą nie interesują. (OMFG)

 

Kto Cie uczynił moderatorem :) ? uważasz ze powinienem na prawo i lewo udostępniać materiały które zbierałem przez rok oraz opłaciłem ich profesjonalne wykonanie ?

może najlepiej założę stronę i opisze Swój pomysł aby każda osoba mogla sobie go wykonać :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mamy dziś od zarąbania inkubatorów przedsiębiorczości - każdy podpisze z tobą umowę o poufności i umówi się na kawę ...

 

Więc problemu nie widzę :) Pomysł będzie dobry dostaniesz pieniądze ...

 

Co do inkubatorów to nie mam zdania ale obadam temat :)

A co do podpisania takiej umowy to 98% osób jak o tym wspomnie to przestaje prowadzic dialog :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

toteż nikt na start nie chce pełnej rozpiski co i jak. nie mniej jak przychodzisz i na dzień dobry mówisz o mega pomyśle i podsuwasz NDA to po prostu dostajesz namiary na drzwi wyjściowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej inwestor jest na wyższej pozycji, raczej drugiej strony powinno zależeć, aby przekonać inwestora do projektu.

Ludzie którzy mają pieniądze (czyt. inwestorzy), raczej nie są chętni do podpisywania tajnych umów itp.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×