Skocz do zawartości
FastTraffic

[dedykowany] Serwer z dużą przestrzenią dyskową

Polecane posty

Witam!

Interesuje mnie serwer dedykowany o pojemności min. 8TB, dodatkowo łącze takiego serwera musi być min. 100mb/s dedykowane.

Może być również coś z łączem 1gbps i pojemnością ciutke większą, lub nawet dużo większą.

Wiem, że w rozsądnych pieniądzach nie znajdę łącza dedykowanego 1gbps, chyba że ovh? Jednak OVH nie daje możliwości zwiększenia przestrzeni dyskowej.

 

Może ktoś ma jakieś serwerki w ovh, lecz z inną konfiguracją?

 

Ogólnie interesuje mnie by dostać za cenę ok. 3/4 tysięcy złotych/mc jak najwięcej przestrzeni oraz łącza.

Chętnie przyjmę oferty różnych firm.

 

Dedyki mają służyć jako sieć serwerów pod hosting plików.

Dobrze by było, żeby serwerownia była podpięta pod styki światowe.

 

 

Jeśli ktoś zajmuje się administracją serwerów, a poszukuje pracy dorywczej, proszę o kontakt.

Przyszłościowo jeśli się sprawdzi - umowa o pracę, lub umowa zlecenie.

 

Ilość serwerków będzie się zwiększać, więc najlepsza firma może liczyć na większe przychody niż 3/4 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja już nie wnikam po co i na co... Nie szuka dedyka full wypas za 100 zeta tylko za konkretne pieniądze to poleciłem mu konkretną firmę. Co do celów do jakich ma być wykorzystywana maszyna to są to już ustalenia na linii klient <=> firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz Leasweb, nawet się nie zastanawiaj, pod takie zastosowania lepiej nie trafisz. Cenowo, szeroką ofertą i małą upierdliwością biją konkurencję na głowę.

 

Sent from my personal computer using Opera web browser.

:P

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Interesuje mnie serwer dedykowany o pojemności min. 8TB, dodatkowo łącze takiego serwera musi być min. 100mb/s dedykowane.

 

100mbit dedykowane w polsce to ok. 60zl/mbit

 

jak zamowisz 100mbit to pewnie serwer dostaniesz gratis do lacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy serwery muszą mieć możliwość spięcia w RAID?

Skrypt będzie obsługiwał wiele serwerów ?

Możesz wziąć coś takiego od OVH:

 

Kimsufi 2G - 73,79zł/mc brutto + dysk 2TB 50zł/mc brutto

Masz wtedy 3 TB przestrzeni dyskowej , za cenę 124zł/mc

 

Serwer ma 5TB transferu/mc ,ale za 3,9zł netto/TB możesz dokupić dodatkowy transfer.

Tyle,że wtedy dane użytkowników w przypadku awari dysku nie będą zabezpieczone w żaden sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

W Polsce hosting plików ? już jedni przez to się zwinęli.... "odsiebie"

 

Zerknij na ovh jak piszesz lub.... 100tb.eu ewentualnie leaseweb.com

Widocznie nie doczytałeś przez co oni musieli zwinąc ten interes :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Tak jak wspomniał krdc.pl W żanej z powyższych ofert nie ma dedykowanego łącza 100mb/s. Łącze dedykowane to wielki wydatek i nie myśl, że tak jak wspomniałeś 3-4tys zł miesięcznie wystarczy... Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie może być oferta plix.pl (koolokacja + łącze 100mb/s). Z tego co pamiętam to chyba 150zł miesięcznie. Oczywiście łącze to również nie będzie dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

Teraz do nich się odniosę.

 

Seria HG jest personalizowalna http://www.ovh.pl/se...onalizowany.xml

 

Możesz też kupić kilka SP z serii Storage http://www.ovh.co.uk...lan_storage.xml (4 x 2TB)

 

HG super opcja naprawdę, tylko opłata instalacyjna w wysokosci 12k mnie trochę przeraża.

 

Opcję SP Storage biorę pod uwagę, lecz tam jest łącze 100mb, ciut mało, skoro w ofercie są 1/10Gbps.

 

 

W Polsce hosting plików ? już jedni przez to się zwinęli.... "odsiebie"

 

Zerknij na ovh jak piszesz lub.... 100tb.eu ewentualnie leaseweb.com

 

 

Proszę nie pisz na tematy o których nie masz pojęcia.

Odsiebie samo siebie "zabiło".

Projekt konsultowany z prawnikami i kancelarią prawną.

 

 

 

Mogę ci taki serwer przygotować ale w USA, jeśli ci odpowiada taka lokalizacja.

 

Odpowiada, właśnie zależy mi by część serwerów była właśnie tam.

 

 

 

Bierz Leasweb, nawet się nie zastanawiaj, pod takie zastosowania lepiej nie trafisz. Cenowo, szeroką ofertą i małą upierdliwością biją konkurencję na głowę.

 

No ok, ale jaki pakiet? Bo OVH wychodzi o niebo lepiej, tak samo jak fdcservers.

 

 

100mbit dedykowane w polsce to ok. 60zl/mbit

 

jak zamowisz 100mbit to pewnie serwer dostaniesz gratis do lacza

 

Z tym, że mi wcale nie zależy by serwery stały w Polsce, a łącze poza krajem jest o wiele tańsze.

 

 

 

@Pienio:

Nie wiem czy musi mieć raid, to już będziemy konsultować z administratorem sieci, na razie zbieram oferty.

Dzięki za opcję z kimsufi, tylko tutaj znów pytania.

Kimsufi jest chyba ofertą słabszą jakościowo od ovh? Wiem, że to ta sama firma, lecz produkty i usługi słabsze jakościowo przez to taka cena?

No i 100mb łącze...

 

@Finlandia

Oczywiście nie zjadłem wszystkich rozumów przez to tu piszę. Jednak wydaję mi się, że cena łącza za granicą pozwala mieć nadzieję, iż dostanę łącze 100mb dedykowane, lub 1Gbps dzielone, by mieć min. 100mbps cały czas. Przykład? HostEurope, Ovh.pl, unmetredservers(niby 80$ dopłaty za łącze 100mb "bez nadwyżki" ), 100tb.com.

 

 

 

Głównie liczyłem na jakieś oferty ludzi którzy sprzedają serwery (choćby dediserv), lub mają "dojścia" do ewentualnych zmian konfiguracji sprzętu ovh.

 

Czy miał ktoś do czynienia z ovh na łączu 10Gbps? Jakie transfery można wyciągnąć? A ile na 1Gbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Głównie liczyłem na jakieś oferty ludzi którzy sprzedają serwery (choćby dediserv), lub mają "dojścia" do ewentualnych zmian konfiguracji sprzętu ovh.

Dediserv pod takie coś ? Oni są pośrednikiem, musisz szukać u źródła i to nie jednego.

W OVH nie ma zmian sprzętu i wypowiedzą umowę choćbyś miał i same HG bo nie lubią otrzymywać abuse.

Można to zrobić w Polsce jednak to kwestia budżetu jaki ma być przeznaczony na ten produkt.

 

Zależy na jaką skale ma to być jak coś ala Filesonic to, to pytanie nie na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pienio:

Nie wiem czy musi mieć raid, to już będziemy konsultować z administratorem sieci, na razie zbieram oferty.

Dzięki za opcję z kimsufi, tylko tutaj znów pytania.

Kimsufi jest chyba ofertą słabszą jakościowo od ovh? Wiem, że to ta sama firma, lecz produkty i usługi słabsze jakościowo przez to taka cena?

No i 100mb łącze...

a jakieś oferty ludzi którzy sprzedają serwery (choćby dediserv), lub mają "dojścia" do ewentualnych zmian konfiguracji sprzętu ovh.

 

 

OVH niema oficjalnych resselerów.

Rurka 100mbit ale na serwer ,więc to bez większej różnicy.

Odnośnie jakości usług....

Serwery są w tym samym DC ,jest to ten sam support itd.

Różnice między tymi ofertami są takie,że w kimsufi teraz nieda kupić się serwera z dwoma dyskami,co praktycznie wyklucza go z zastosowań profesjonalnych.

W Ks są mniejsze gwarancje ,dłuższy czas supportu na odpowiedź...ale w praktyce to i tak to samo.

Niema dodatków,ale w Twoim przypadku są one raczej zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał krdc.pl W żanej z powyższych ofert nie ma dedykowanego łącza 100mb/s. Łącze dedykowane to wielki wydatek i nie myśl, że tak jak wspomniałeś 3-4tys zł miesięcznie wystarczy... Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie może być oferta plix.pl (koolokacja + łącze 100mb/s). Z tego co pamiętam to chyba 150zł miesięcznie. Oczywiście łącze to również nie będzie dedykowane.

 

po obliczeniach:

na upartego da sie wbudzecie ponizej 4kzl kupic taki serwer ze 100mbitami w polsce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krdc.pl są oferty 20pare złotych za megabit dedykowanego pasma, wiec w Polsce jest szansa dostać taki serwer za mniej niZ 3000zl a co dopiero 4000.

Dziękuje za zainteresowanie liczę na dalszy rozwój tematu.

Edytowano przez FastTraffic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krdc.pl są oferty 20pare złotych za megabit dedykowanego pasma,

 

a moge prosic o wskazanie takich ofert ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ macie problem.. Przy łączach rzędu kilkudziesięciu - kilkuset Mbps cena jest dużo niższa niż przy gabarycie kilkanaście Mbps. Przy 500Mbps Netia zażyczyła sobie 10 000zł co daje 20zł per megabit/s. Przy 1Gbps można dostać cenę 10zł za Mbps bez TPSA lub 12zł z TPSA. Do tego weź pod uwagę to, że możesz brać udział w otwartym peeringu jak na przykład PLIX, KIX, AC-X itp. więc nie potrzebujesz tak wielkich łącz.

 

Darku strzelam, że ofertę skierowało do Ciebie TKT, chyba tylko oni mają taki zapis w każdym mailu, że rozmowy są poufne ;)

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ macie problem.. Przy łączach rzędu kilkudziesięciu - kilkuset Mbps cena jest dużo niższa niż przy gabarycie kilkanaście Mbps. Przy 500Mbps Netia zażyczyła sobie 10 000zł co daje 20zł per megabit/s. Przy 1Gbps można dostać cenę 10zł za Mbps bez TPSA lub 12zł z TPSA. Do tego weź pod uwagę to, że możesz brać udział w otwartym peeringu jak na przykład PLIX, KIX, AC-X itp. więc nie potrzebujesz tak wielkich łącz.

 

Darku strzelam, że ofertę skierowało do Ciebie TKT, chyba tylko oni mają taki zapis w każdym mailu, że rozmowy są poufne ;)

 

ceny peeringow (dane mozliwe ze juz nieaktualne) - to cena portu u nich (w IXie)

trzeba to jeszcze dostarczyc i obsluzyc

 

co do netii sie nie wypowiem, nie chce miec nic wspolnego od czasu zmiany polityki wobec klientow kluczowych (zeby nie bylo - 5 lat wspolpracy)

 

anstrachujac od moich wypocin - proponuje policzyc koszta uruchomienia i utrzymania lacza operatorskiego 100mbit przez 2 lata

(tyle przewaznie trwa kontrakt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×