Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Johny

Jak dodać podpiąć domene do mybb

Polecane posty

Witam. Wykupiłem niedawno domende .com. Problem w tym że nie wiem jak mam podpiąć wykupioną domene pod mój adress tak aby zamiat powiedzmy www.kfcgang.cba.pl było na taki jaką wykupiłem domene. A i wiem że chyba trzeba dać jakieś polecenia i w ustawieniach pogrzebać. Tylko nie wiem co mam wpisać w "cookiepath" = new_cookie_path.

 

 

Jak będą jakieś powiedzmy polecenia lub ustawienia to prosze napisać jak zrobić dla tej strony www.kfcgang.cba.pl (dla przykładu) polecenia i jak to wpisać w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaje polecenie: UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'http://killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '30';

To wyskakuje błąd: #1046 - No database selected - co z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No database selected - co z tym zrobic?

Wybrać wcześniej bazę danych, na której operujesz.

Albo klikając ją w phpMyAdmin, albo wybierając w cli zapytaniem USE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cookiepath dla Twojej domeny będzie takie:

.kfcgang.cba.pl

Pamiętaj o kropce na początku.

 

W tym wypadku będzie to nowy adres czyli .killersfirstclass.com. :)

 

Swoją drogą nie wiem za bardzo po co te zabawy w phpmyadmina, jakiś czas temu robiłem zmianę adresu właśnie na mybb i w panelu admina mybb ze starego adresu wystarczyła zmiana adresu w głównych ustawieniach "URL forum" + zmiana domeny cookie.

Natomiast żeby wszystko działało jak trzeba przypisać nową domenę do katalogu w którym jest stare forum, tak żeby po wpisaniu nowego adresu pokazywało się forum (nie przekierowaniem), robiąc w ten sposób forum nie będzie nawet na moment wyłączone a zmiana będzie szybka i bezproblemowa dla użytkowników jak i admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem według tego wzoru i nic zobaczcie see.

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'http://killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '30'; UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '37'; UPDATE `mybb_settings` SET `value` = '.killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '38';

 

I wtedy pokazało mi się takie coś:

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'http://killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '30';# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '37';# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = '.killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '38';# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

 

Potym jak próbóje wejść w strone to mi sie takie cos pojawiło: (w zalączniku jest ss)

SS.bmp

Edytowano przez Johny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem według tego wzoru i nic zobaczcie see.

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'http://killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '30'; UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '37'; UPDATE `mybb_settings` SET `value` = '.killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '38';

 

I wtedy pokazało mi się takie coś:

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'http://killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '30';# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '37';# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

 

UPDATE `mybb_settings` SET `value` = '.killersfirstclass.com' WHERE `mybb_settings`.`sid` = '38';# MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów).

 

Potym jak próbóje wejść w strone to mi sie takie cos pojawiło: (w zalączniku jest ss)

 

Poza tym mam problem. np wchodze na ACP loguje wszystko ok ale jak powiedzmy dam zakładke Configuration to mi pisze zebym się zalogował ponownie na ACP ok to wpisuje znowu haslo, i login daje loguj to znowu mi sie pojawia komunikat o ponownym logowaniu i tak cały czas działa mi tylko główna strona ACP ale reszta już nie ;/ (p.S przepraszam za spam ale nie widzialem nigdzue opcji edytuj ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładke Configuration to mi pisze zebym się zalogował ponownie na ACP ok to wpisuje znowu haslo, i login daje loguj to znowu mi sie pojawia komunikat o ponownym logowaniu

 

Zmień adres cookies.

 

Poza tym, masz tak jak ja napisałem

wszystko działało jak trzeba przypisać nową domenę do katalogu w którym jest stare forum

?

Edytowano przez Maciek_& (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niesety ale pomimo zmiany adressu cookies nadal nie moge sie zalogowac na ACP. Po za tym czemu jak dodaje te polecenia to mam biale forum nie poukładane? (wyslalem zalcznik z ss-em jak moje forum po wpisaniu wszysktiego wedlug instrukcji wygląda).

Edytowano przez Johny (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×