Skocz do zawartości
MaaT

Kolokacja, a transfer.

Polecane posty

Witam wszystkich czytających mój temat.

 

Dzisiaj do Was drodzy forumowicze piszę z pewnym zapytaniem. Dla mnie jest ono dość nurtujące, a dla Was może być i banalne. Niestety nie jestem specjalistą w kolokacji dlatego piszę ten temat w luźnych rozmowach jako osoba zielona i starająca nie zrobić z siebie durnia podczas rozmów z jakąś firmą.;)

 

Otóż zaczną od początku. W niedalekiej przyszłości będę uruchamiał projekt programu działającego na zasadzie pobierania plików ( ala. rapideo, nopremium etc. ). Z góry mówię że nie jest to kolejny serwis amatorski którego skrypt został zakupiony na allegro, a będzie utrzymywany na kimsufi. Jakiś czas temu dostałem w spadku sporo gotówki i zamiast ją wydać postanowiłem zainwestować. I akurat postanowiłem przy tej dziedzinie zdziałać inwestując część kapitału.

Ale do rzeczy. Na początku serwis będzie działał na kilku dedykach, ale z czasem gdy ew. by się to rozrosło chciałbym na własność wykupić serwer i dać go na kolokacje. Wiadomo że taki serwer potrzebuje sporego łącza jak i transferu.

 

Chciałbym Was zapytać jak to z tym jest. Np. oglądam ofertę firmy ATMAN ( przykładowa, pierwsza z brzegu ) i widzę że są ograniczenia transferowe ( 5TB ) przy 100mb/s co daje prawie 5 tys zł na miesiąc.

 

I teraz moje takie pytanie, czy z takimi firmami można wynegocjować o wiele większy transfer? Ew. w formie bez limitu? Jeżeli tak, to może ktoś orientuje się ile średnio by coś takiego kosztowało.

Bo cenowo to dla mnie trochę dziwne - firmy pośredniczące w sprzedaży serwerów dedykowanych oferuję je za np. 500 zł przy 5TB transferu i łączu 100mb/s a w kolokacji wychodzi 5 tys zł. Może i ja coś tutaj mieszam.

 

Dlatego będę wdzięczny za każdą odpowiedź.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z góry mówię że nie jest to kolejny serwis amatorski którego skrypt został zakupiony na allegro, a będzie utrzymywany na kimsufi. Jakiś czas temu dostałem w spadku sporo gotówki i zamiast ją wydać postanowiłem zainwestować. I akurat postanowiłem przy tej dziedzinie zdziałać inwestując część kapitału.

 

Oczywiście że można, wystarczy zrobić dobre wrażenie. Kup garnitur, wynajmij limuzynę i podjedź do prezesa z koniakiem, może wtedy da Ci upust.

Dzisiaj na forum jest totalne zawalenie młodych biznesmenów, coś cie się zmówili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można, wystarczy zrobić dobre wrażenie. Kup garnitur, wynajmij limuzynę i podjedź do prezesa z koniakiem, może wtedy da Ci upust.

Dzisiaj na forum jest totalne zawalenie młodych biznesmenów, coś cie się zmówili?

 

I Ciebie zatrudnię jako kierowcę. - niby niektóre posty piszesz sensowne i pomagające, a teraz coś Ci nie wychodzi. Zły dzień? Do tego Twoja wypowiedź w sumie nic nie wnosi.:rolleyes:

 

Zapytanie kieruje do osób które w tym temacie siedzą i są w stanie pomóc. A to że zawsze można to wiadomo. - ale gdy taka firma zobaczy osobę całkowicie zieloną to mogą tak namieszać że zapłacę 2x więcej niż trzeba.

Prowadzę warsztat mechaniczny - codziennie trafiam na kilku klientów którzy są całkowicie zieloni w mechanice i jak im kontrolka się zaświeci to już piszczą ze strachu i nie wiedzą co jest grane. Takim ludziom wszystko mogę wcisnąć aby zamiast zarobić 100 zł to zarobie 500 zł wymieniając części na "nowe" ( czyt. używane ). Czy taka osoba się połapie? No nie. Kilka dni pojeździ i znów do wymiany.

 

Wiem jak ten system działa, dlatego pytam się na tym forum o kwestię kolokacji. A jeżeli nie jesteś w stanie pomóc, to po co wypowiedź piszesz?:unsure:

 

Powiadasz młodzi biznesmeni? Nawet nie wiesz jaka to radość dla 28-latka usłyszeć że jest młodym biznesmenem.

 

9 lat prowadzę warsztat. Jako że to już nie jest dobrze dochodowy biznes ( względem ilości pracy ) a trafem spadkowym chciałbym po prostu zasięgnąć informacji na ten temat co opisałem wcześniej.

Ale jeżeli mają być odpowiedzi na poziomie jakim zaprezentował użytkownik " MZone Group " to wątpię abym uzyskał konkretną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam konkretną pomoc: przemyśl tan biznes parę razy. Na rynku jest już takich serwisów od groma. I nie oznacza to wyłącznie tego, iż taka usługa jest popularna. Oznacza to również, że każdemu kolejnemu będzie coraz trudniej, zyski każdego będą coraz mniejsze. Pomyśl ile w tej chwili jest w Twoim mieście warsztatów samochodowych i pomyśl ile mógłby zarobić nowo powstały warsztat. Nie mówiąc już o tym, że prowadzenie takiego serwisu naraża Cię na użeranie się z prawnikami firm domagających się np. odszkodowań za nielegalne rozpowszechnianie treści chronionych prawem autorskim. No i administratorowi też trzeba odpowiednio zapłacić za ogarnięcie maszyn i oprogramowania, designerowi za layout, webmasterowi za napisanie kodu strony, komuś jeszcze trzeba odpalać za obsługę płatności - koniec końców zysk po opodatkowaniu wcale duży nie jest.

Każdemu się wydaje, że prowadzenie hostingu czy usług "hostingopodobnych" to łatwy kawałek chleba - w końcu co to jest, kupujesz serwer, płacisz za łącze i prąd i samo się buja. No niestety, tak łatwo to nie ma. Większy zysk (i przede wszystkim więcej spokoju) będziesz miał wpłacając kasę na lokatę ;) Ewentualnie pomyśl albo o rozszerzeniu działalności, w której obecnie robisz i na której się znasz, albo np. o wykupieniu konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnych rzeczy się nie dowiesz z forum, bo nikt nie może Ci obiecać żadnej zniżki od żadnej firmy. To indywidualna sprawa firmy czy da komuś zniżkę czy nie. To już lepiej szukaj mniejszej firmy na kolokację niż Atman, ja polecam Ci Castpol.pl , tu masz szanse dostać zniżkę o ile będziesz rozsądny.

Mój post nie był na najwyższym poziomie i to nie z powodu złego dnia, wręcz przeciwnie, dzień dobry a nawet bardzo dobry. Za często czytam takie posty aby nie wiedzieć o co chodzi.

 

Żadna poważna firma nie będzie Ciebie oszukiwała (bo po co i na czym), szczególnie jeśli miałbyś jej dać dobrze zarobić. Usługi Informatyczne to nie warsztat samochodowy, gdzie każdego uważa się za przekręt. Im więcej kolokujesz w firmie, tym większe zniżki możesz otrzymać, ale nie licz że za 500 złotych miesięcznie będziesz miał łącze 1 Gbps i nielimitowany transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca wyliczenia, ale w praktyce usługa internetowa nie jest w stanie obciążyć łącza powyżej 30% (wynika to z rozkładu dobowego i miesięcznego ruchu, który jest daleki od równomiernego).

 

Przy takim założeniu, łączem 100Mbps nie przepchniesz więcej niż 9-10TB miesięcznie (100Mbps / 8bitów w bajcie *2592000 sekund/mies*30% = 9,72 TB)

W praktyce, rozpoczynając tego typu biznes, możesz spokojnie kupić ofertę kolokacji z ograniczeniem rzędu 5TB, którego i tak szybko nie przekroczysz. U wielu operatorów (także w ATM) uzyskasz dużo lepszy deal wybierając hosting dedykowany (czyli kolokację + serwer) niż kupując osobno skrzynkę i osobno usługę kolokacji.

 

Jeśli naprawdę będziesz miał BARDZO DUŻY ruch, powinieneś i tak wybrać serwerownię z bezpośrednim dostępem do operatorów (tzw. neutralność telekomunikacyjna) i samodzielnie shape'ować swój ruch do internetu - ale to wyższa szkoła jazdy i na tym etapie - raczej niepotrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt skazany na niepowodzenie, zainwestuj lepiej w coś bardziej nowatorskiego i rozwojowego.

 

A po czym to stwierdzasz? Po tym że w sieci już istnieją takie serwisy? Firm hostingowych nie zliczysz na jednej dłoni. Konkurencja w każdej branży jest. I ja nie liczę na setki tys zł zysków. Ważne aby przynajmniej wszystko na siebie zarabiało. Nie od razu Rzym zbudowano.

Ale oceniając czołowe serwisy w tej branży oferują one dość spore ceny za usługę. Np. serwis nopremium, aby móc pobierać musisz wykupić transfer + konto premium ( okres ważności ). Konto na 30 dni kosztuje 23.99 zł. A większość ich użytkowników to osoby młode które pobierają gry, filmy itp. Ile średnio potrzebują transferu miesięcznie? No lekką ręką można liczyć na 30GB. Koszt 30GB w tym serwisie to 9.99 zł. Więc w zaokrągleniu o 2 grosze wychodzi wydanie miesięcznie lekką ręką 40 zł. Czy każdego gimnazjaliste/licealiste stać na to? No w to wątpię. Czy każdy ma konto bankowe aby przelać pieniądze ? Czy każdemu kto nie ma konta chce się chodzić na pocztę i wysyłać pieniądze? No raczej nie.

A nie łatwiej zaoferować usługę bez limitu transferu z płatnością sms za okres ważności konta? Wystarczy przez kilka miesięcy dać promocję np. 4 zł netto za 30 dni konta premium z brakiem limitu transferu na pobieranie i płatnością w formie premium sms.

 

Ja wiem że za łącze 1Gbps i brak limitu transferu nie zapłacę 500 zł, ale liczę że w kwocie 10-15 tys zł się zamknę. Dlatego założyłem ten wątek, bo na pewno ktoś jest na forum kto miał kontakt, ew. wiedzę w tym temacie i mniej więcej mógłby mnie lekko nakierować i zasugerować.

Do tego nie będzie to system działający przez serwis tylko przez program. I z kosztami stworzenia też już się zapoznałem, więc tutaj nie musicie mi mówić że to nie jest tanią sprawą.;)

 

Wiadomo że branża warsztatu mechanicznego, a np. hostingowe to dwie różne sprawy. Ale jak to się mówi, człowiek uczy się całe życia. Więc dlaczego pozostać tylko przy jednej branży skoro los dał możliwość działania również i w innej branży?

 

Pienio69 - napisałem z góry że projekt jest skazany na niepowodzenia. Dla mnie projekt kolejnego hostingu jest skazany niepowodzenia. Dlaczego? Według mojego punktu patrzenia masz o wiele więcej pracy przy tym, duże zatrudnienia i do tego właściciel musi przynajmniej trochę znać się na branży. A przy moim projekcie wystarczy pomoc techniczna firmy która wykona program, współpraca z biurem rachunkowym i kancelarią prawną.

Najważniejszym punktem powodzenia mojego projektu jest jakość usługi + skuteczna reklama. A dla mnie nie jest problemem wykupienie reklamy na 5-6 największych portalach warezowych.

A jeżeli projekt upadnie to mówi się trudno, bez ryzyka nie ma życia.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób jak opisałeś stworzysz piękną machinę do "remotowania" plików między hostingami. Z jednych linków, ktoś przez Twoje serwery przemieli 5 hostingów i już z 8GB robi Ci się 40, tylko "dzięki" dajmy na to jednej osobie. Polska to Polska - mogę Cię zapewnić, że napaleni gimnazjaliści będą chcieli w taki sposób zarobić pare $ na wrzucaniu nielegalnych plików, a potem tylko Ty będziesz miał problem, bo ich IP nigdzie nie będzie, będzie za to Twojego serwera, jako IP uploadującego na serwis jakiś tam.

Jak dla mnie nie warto się w to pchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Wy skończcie się bawić w matkę Teresę mówiącą w co koleś ma pakować swoje pieniądze, tylko trzymajcie się wątku i odpowiedzcie mu na pytanie które zadał dotyczące transferu w opcji kolokacji własnego serwera.

 

Wam to nie można dać za dużo informacji, bo zaraz robicie halo. @MZone, co Ci przeszkadza że autor chce wydać pieniądze w wybrany przez siebie sposób? Nie jest to kompletnie Twoja sprawa, i zamiast szyderczych wypowiedzi zajmij się czymś pożytecznym. Znów siejesz flame na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób jak opisałeś stworzysz piękną machinę do "remotowania" plików między hostingami. Z jednych linków, ktoś przez Twoje serwery przemieli 5 hostingów i już z 8GB robi Ci się 40, tylko "dzięki" dajmy na to jednej osobie. Polska to Polska - mogę Cię zapewnić, że napaleni gimnazjaliści będą chcieli w taki sposób zarobić pare $ na wrzucaniu nielegalnych plików, a potem tylko Ty będziesz miał problem, bo ich IP nigdzie nie będzie, będzie za to Twojego serwera, jako IP uploadującego na serwis jakiś tam.

Jak dla mnie nie warto się w to pchać.

 

Weź pod uwagę że ja nie otwieram hostingu do uploadu plików, tylko do pośrednictwa w pobieraniu plików.:mellow: I do tego schodzisz z tematu - nie prosiłem o ocenę pomysłu tylko na pozyskaniu informacji przy kolokacji.

 

A Wy skończcie się bawić w matkę Teresę mówiącą w co koleś ma pakować swoje pieniądze, tylko trzymajcie się wątku i odpowiedzcie mu na pytanie które zadał dotyczące transferu w opcji kolokacji własnego serwera.

 

Wam to nie można dać za dużo informacji, bo zaraz robicie halo. @MZone, co Ci przeszkadza że autor chce wydać pieniądze w wybrany przez siebie sposób? Nie jest to kompletnie Twoja sprawa, i zamiast szyderczych wypowiedzi zajmij się czymś pożytecznym. Znów siejesz flame na tym forum.

 

I pomyśleć że większość "speców" którzy zamiast czytać ze zrozumieniem pytanie robią to ogólnikowo i piszą beznadziejne posty które nic nie wnoszą w prośbę którą napisałem. Jeszcze rozumiem jakby to robili anonimowo, ale tutaj reklamują swoim nickiem firmę - zamiast reklamować dobrze firmę, profesjonalnym podejściem to reklamują go swoją głupotą. Współczujcie dla klientów którzy napiszą zapytanie, a oni im odpiszą nie na temat - taka zabawa w Cześka.M :unsure:

 

Może @MZone ma jakiś problem gdy widzi jak ktoś z kapitałem chce coś zrobić. Nie wiem, coś w tym musi być.

 

@MZone - jeżeli potrzebujesz gotówki na jakąś inwestycje to możemy podjąć współpracę. Może wtedy skończą się jakieś Twoje złe sugestie na temat użytkowników którzy chcą coś zrobić.:mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×