Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qubaaa

postfix a filtry

Polecane posty

Witam. Na początku zaznaczę, że poczytałem sieć oraz forum na ten temat, jednak nie do końca rozwiązałem problem.

Proszę o sprawdzenie, czy domena miodek.org ma poprawne ustawienia, jeśli chodzi o mailing.

 

Póki co sprawdziłem spf oraz zadbałem o poprawne fqdn. W konfiguracji postfixa nie wykonywałem żadnych większych zmian.

 

Po szybkich testach wniosek taki, że maile najwyraźniej poprawnie docierają do gmaila, interii, gazety oraz o2. Mam niestety problem z onetem. Mail wysyła się natychmiastowo, jednak od razu ląduje w spamie. Co jeszcze mogę zrobić? Jest gdzieś w sieci jakiś konkretny artykuł o polityce antyspamowej onetu? Niestety duży procent osób porejestrowanych u mnie ma tam skrzynki.

 

Dodam jeszcze, że w mailu jako nadawca oraz reply-to podaję inny adres (wiążący się z konkretną stroną, a hostuję ich na tej maszynie kilka) niż ten, z którego wysyła postfix (www-data@miodek.org). Czy takie działanie ma jakies minusy (widzę, że gmail do pierwszego maila dodaje od: adresstrony przez adresmailera).

Ustawienie takiej samej domeny nadawcy jak i domeny mailera nie sprawiło, że onet przestał wrzucać maile do spamu, tak więc myślę, że to tutaj nie gra jakieś większej roli prócz ta informacyjna dla użytkownika. Oczywiście domena nadawcy oraz ta z której wysyła postfix są na tym samym IP. Domena korzysta również z google apps, ale tę sprawę chyba załatwiłem poprawnym rekordem txt?

 

Proszę o jakieś delikatne nakierowanie, co jeszcze mogę zrobić.

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ustaw tylko rev na host.miodek.org i nie powinno być już problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, że na hetznerze jest to reverse DNS entry przy adresie IP mojego serwera? Dzięki za odpowiedź. Pozostaje mi czekać aż zmiany wejdą w życie i testować dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, że na hetznerze jest to reverse DNS entry przy adresie IP mojego serwera? Dzięki za odpowiedź. Pozostaje mi czekać aż zmiany wejdą w życie i testować dalej.

 

Tak, bo tylko to zostało... esmtp przedstawia się hostname, a rev jest inny... onet może mieć problem tylko z tą opcją... spf etc. są skonfigurowane poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji reverse DNS onet nie wrzuca już do spamu. Wszystko zatem w porządku. Dziękuję za tę informację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×