Skocz do zawartości
europrezes

Jak zatrzymać spam z własnej domeny?

Polecane posty

Mam przykładową domenę abc.pl a w niej używam e-maila abc@abc.pl. Co dziwne, otrzymuję spam na własną skrzynkę abc@abc.pl z takiego samego adresu, czyli wygląda to tak, jakbym sam sobie to wysyłał.

Jednak treści są nie moje (typowy spam anglojęzyczny) a w źródle wiadomości widnieją nieznane mi serwery nadawcze.

Wpisy DNS domeny zawierają rekord A= IP serwera hostingu i trzy wpisy MX kierujące na prokonto.pl(pocztę obsługiwaną przez o2.pl).

Co zrobić, czy można "zabronić" podszywania się pod mój e-mail? Skoro sam to dostaję, to może i inni, nieznani mi otrzymją spam sygnowany moją domeną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk

Wyglada na brak uwierzytelniania po stronie SMTP (czesciowo), normalnie przed wyslaniem maila uzytkownik powinien sie 'uwierzytelnic',

badz tez blednie skonfigurowany serwer SMTP i np. dla domeny 'abc.pl' jest polityka trusted i w obrebie tej domeny uwierzytelnianie jest niepotrzebne.

To jest dosc czesty problem, czasem sobie testuje telnetem MXy roznych serwisow i odziwo znajduje takie krzaki, na szybko, jedno z polskich for o pewnej tematyce :)

[tomekk@zonk]:/# telnet forum.pl 25
Trying x.x.x.x
Connected to forum.pl.
Escape character is '^]'.
220 forum.pl ESMTP
ehlo test
250-forum.pl
250-AUTH=LOGIN CRAM-MD5 PLAIN
250-AUTH LOGIN CRAM-MD5 PLAIN
250-STARTTLS
250-PIPELINING
250 8BITMIME
mail from: admin@forum.pl
250 ok
rcpt to: admin@forum.pl
250 ok
data
354 go ahead
blad w konfiguracji serwera SMTP
.
250 ok 1318110283 qp 9682
quit
221 forum.pl
Connection closed by foreign host.
[tomekk@zonk]:/# 

 

U Ciebie pewnie podobnie.

Edytowano przez tom3kk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, czy mogę temu jakoś zaradzić? I czy sądzić, że ten spam ląduje tylko u mnie? Bo gdyby ktoś obcy miał pretensje, że dostaje spam z takiego abc.pl to ja za to nie odpowiadam (traktuję to jako podszywanie się pode mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom3kk
Krótko mówiąc, czy mogę temu jakoś zaradzić? I czy sądzić, że ten spam ląduje tylko u mnie? Bo gdyby ktoś obcy miał pretensje, że dostaje spam z takiego abc.pl to ja za to nie odpowiadam (traktuję to jako podszywanie się pode mnie).
Rekonfiguracja serwera SMTP, przegladnij logi to sie dowiesz czy jest to rozsylane dalej.

 

Ah, prokonto.pl - nie wiem, moze napisz do nich - nie uzywalem tego nigdy.

Edytowano przez tom3kk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×