Skocz do zawartości
SebastianO

Przeniesienie całego serwera

Polecane posty

Witam,

 

Planuje przesiadkę z jednego serwera na drugi serwer. Na starym mam DA. Planuje tak. Zamawiam nowy, robię układ partycji jak na starym. Na starym w rescue robię obraz partycji systemowej, przywracam go na nowym. Czy po czymś takim serwer w ogóle wstanie ? Oczywiście inne adresy IP. Gdzieś muszę coś poprawić po przywróceniu partycji ze starego serwera?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, oraz pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zrobić w DA backup? I przywrócić go na czystym, świeżym systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

DA zapisuje tylko swoje i główne configi. A na serwie można miec tonę innego stuffu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA zapisuje tylko swoje i główne configi. A na serwie można miec tonę innego stuffu ;)

Ta... np 1000 baz utworzonych poza DA, a po backupie i reinstalacji zdziwienie, że ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zrobić w DA backup? I przywrócić go na czystym, świeżym systemie?

Generalnie chodzi o to, że nie jestem zbytnim "pro userem". Dlatego, żeby czegoś nie pominąć przy przenoszeniu, a mieć serwer skonfigurowany tak jak stary, wymyśliłem, że najprościej zrobić obraz systemowej, i go przywrócić na nowym, a następnie właśnie DA backup. Tylko nie jestem pewien jak się zachowa nowy serwer gdy na nim odtworzę partycje ze starego. Czy odetnie mnie od świata i jeśli tak, to co poprawić żeby było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm..

Kombinowanie z przenoszeniem partycji jest IMO chyba bardziej zagmatwane niż postawienie czystego systemu, przeniesienie paru konfigów (np mysql) i wgranie backupu DA. A jak piszesz, że nie jesteś "pro userem", to chyba backup jest lepszą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo zatrudnij kogoś z forum to ci to zrobi. Zapłacisz i w sumie masz bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×