Skocz do zawartości
Jnks

Pytanie przelewy internetowe

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie gdyż ktoś potrzebuje mi przesłać pieniądze z południa europy i wiadomo tam jest euro a u nas pl,

 

co do sedna to chciałbym się dowiedzieć z czego skorzystać abym zapłacił jak najmniejszą prowizję do banku i osoba przesyłająca również nie straciła dużo pieniędzy na prowizje bankowe (w jej banku powiedzieli jej ze od wplaty 50Euro zapłaci 30euro- więc za dużo, a ja dodatkowo w polsce minimum 15 pl pkobp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jakie banki macie?!?

 

Ja z Belgii wysyłałem, do mBanku i Alior Banku, z Dexii i ING i nigdy nie zapłaciłem prowizji, odbiora tak samo. W ogóle dziwi mnie że nie które banki pobierają prowizję (zwłaszcza każą sobie płacić za np. przelew narodowy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pko on nie wiem, właśnie mi napisał że poprzez MoneyGram zapłaci 9Evro opłaty więc już lepiej ale to prawie 1/5 kwoty więc wg mnie dalej złodziejstwo.

 

Jeśli znacie jakieś inne alternatywy to proszę napiszczie, dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli banki mają takie chore prowizje, to zostaje np. PayPal - też pobiorą, ale już mniej. Główny minus jest taki, że zarówno wysyłający jak i odbiorca muszą mieć konta w PayPal powiązane ze swoimi kontami bankowymi. Wysyłający przelewa ze swojego konta kasę na własne konto w PayPal, płaci na konto PayPal-owe odbiorcy, ten robi wypłatę na swoje konto bankowe. Prowizje PayPala musisz sprawdzić na ich stronie, bo nie pamiętam dokładnych stawek. Czas takiej operacji niestety też nie jest rewelacyjny - wpłatę co prawda można zrobić w niektórych krajach ekspresowo (w Polsce np. takie coś obsługuje BlueCash), ale już wypłata środków na konto bankowe może potrwać nawet kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×