Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hrabja

[wirtualny] hosting, multidomaining

Polecane posty

Witam

 

Poszukiwany serwer, który pozwoli mi na multidomaining.

Mam 4 strony tematyczne, które współtworzę z paroma innymi osobami, oprócz tego mam w planach utrzymywanie 3 stron znajomych. Zależy mi aby każda domena była "osobnym kontem".

Transfery raczej średnie, po 50-150 osób dziennie przewija się na każdej. Każdy serwis to osobna baza danych, stąd też fajnie by było aby można było utworzyć więcej osobnych baz. Ponad to wykorzystywałbym go do testowania serwisów które tworzę, ale to można ująć w magicznym słowie multidomaingnig :P

 

Zastanawiam się nad dmehosting, ale nie wiem czy tamtejszy "multidomaining" jest rozwiązany tak jak to opisałem. I ceny ostatnio podnieśli.

 

Jakaś rodzima firma jest w stanie zaproponować coś podobnego?

 

pozdrawiam!

Edytowano przez hrabja (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet miesięczny lub roczny.

 

Na panelu Plesk to raczej nie będzie wiele ofert.

 

 

Kwestia panelu Plesk to... przyzwyczajenie ;)

Jeżeli inny panel ma taką samą funkcjonalność (dodawanie domen jako osobne konta), to jak najbardziej jestem za zmianą tych przyzwyczajeń. Do tej pory korzystałem z usług xxlweb (plesk), miałem max 3 domeny do podpięcia i serwer często padał... więc zrezygnowałem

 

Budżet miesięczny oscyluje w granicach 15-20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz zwykłe konto współdzielone, ale raczej proponowałbym Ci konto reseller:

  • Prawa administratora i zarządzanie kontami
  • Możliwość przydziału zasobów, limitów itp do każdego konta
  • Panel administratora we własnej domenie
  • Osobny panel dla subkont
  • Nielimitowane opcje jak FTP

Miesięczny koszt to 30 złotych: http://mzone-net.eu/....php?d=reseller

 

Oraz tańsza wersja:

 

Serwer MZ THREE: http://mzone-net.eu/....php?d=kontawww

 

Tam niestety masz jeden panel administracyjny, możliwość dodania domeny dodatkowej i każda domena będzie w osobnym katalogu. Niestety każdy z Twoich kolegów musiałby miec dostęp do tego samego panelu lub sam musiałbyś wszystko wykonywać np. dodanie subdomen, kont pocztowych, FTP itd.

 

Miesięczny koszt to 20 złotych.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdecydować, czy potrzebujesz swoim znajomym udostępniać panel do zarządzania pakietem (dla każdego odrębny login)?

Czy wystarczy im dostęp do wydzielonego FTP z podpiętymi domenami, phpMyAdmin itd. Bez dostępu do panelu którym Ty zarządzasz.

 

Druga opcja wszędzie wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to, że na FTP każdej z domen logowanie będzie odbywać się przy użyciu innych danych dostępowych (login+hasło). Do cPanelu dostęp mam mieć tylko ja.

Chcę uniknąć sytuacji, że koleś, który współpracuje ze mną przy jednej stronie po zalogowaniu się na serwer ftp widzi katalogi pozostałych serwisów.

 

Wydaje mi się, że do tego reseller nie będzie potrzebny, a wystarczy rozwiązanie zaproponowane przez mzone: http://mzone-net.eu/index.php?d=kontawww

Wśród propozycji konfiguracji hostingowych jest tam opcja: "zaparkowane domeny: 10" - i to jest chyba to - prawda?

 

jednak tutaj o werdykt proszę specjalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak do pakietu możesz dokupić 10 lub 20 opcji, więc dostajesz wszystkie po 10 (bazy, domeny ftp itp).

 

Jednak umieszczając wszystkie serwisy na jednym serwerze wirtualnym, musisz wiedzieć że dane serwisy nie spowodują przekroczenie narzuconych limitów CPU.

 

Zapraszam do założenia konta testowego, wtedy sprawdzisz jak to wszystko u nas wygląda: https://www.billing.mzhost.co.uk/cart.php?gid=17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No, to już wybór klienta czy chce resellera, czy zwykłe rozgraniczanie kont ftp. Ale masz rację, że bezpieczniejszą opcją jest reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem wystarczy, że wgra phpshella i ma dostęp do wszystkich plików :]

 

Zgadza się.

 

Ale, jeśli pakiet będzie wykorzystywany przez znajomych (jak pisze autor tematu) to nie powinno być problemu.

Raczej wzajemnie sobie nie będą skodzić. I przypuszczam, że nawet nie będą wiedzieć, że mogą.

No chyba, że "nieświadomie" wrzucą coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Chodzi mi głównie o to, że na FTP każdej z domen logowanie będzie odbywać się przy użyciu innych danych dostępowych (login+hasło). Do cPanelu dostęp mam mieć tylko ja.

Chcę uniknąć sytuacji, że koleś, który współpracuje ze mną przy jednej stronie po zalogowaniu się na serwer ftp widzi katalogi pozostałych serwisów.

 

Wydaje mi się, że do tego reseller nie będzie potrzebny, a wystarczy rozwiązanie zaproponowane przez mzone: http://mzone-net.eu/index.php?d=kontawww

Wśród propozycji konfiguracji hostingowych jest tam opcja: "zaparkowane domeny: 10" - i to jest chyba to - prawda?

 

jednak tutaj o werdykt proszę specjalistów :)

 

Jeśli masz zaufanie do swoich znajomych możesz skorzystać z takiego rozwiązania bo generalnie Reseller to są dodatkowe koszta dla Ciebie. Poza tym nie stoi nic na przeszkodzie abyś kontrolował swoje konto skanując je ClamAV, który znajdzie wszelkie niepożądane pliki shellphp i inne świństwa.

 

Jednak decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na to, gdybym zamiast shared hostingu kupił VPS?

 

 

VPS OPENVZ - Niemcy - VS 1

Otrzymany CPU: około 1 GHz

Pamięć RAM: 1 GB DDR3

BURST RAM: 2 GB DDR

Dysk: 20 GB SAS

Transfer: 500 GB miesięcznie

Łącze z/do Serwera: 100/100 Mbit

Lokalizacja: Niemcy

Ilość adresów IP: 1 szt

Panel SolusVM: Reinstalacja/reboot/statystyki itd.

Standardowo jest instalowany Debian 5.0 32 bit, potem można w panelu przeinstalować na dowolny system z dostępnej listy.

 

Wystarczy na postawienie LAMP'a ? coś niecoś wiem o unixach, więc problemu z postawieniem raczej nie będzie

a przyznam, że oferta jest atrakcyjna: http://vihost.pl/serwery-vps.php (opcja najtańsza + 20% rabatu na stałe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z VPS sobie daj spokój, chyba że chcesz zarządzany.

To nie jest tak, że kupisz VPS, skonfigurujesz i za 20 złotych miesięcznie będzie CI chodził latami.

Musisz mieć kogoś kto się zna na rzeczy, inaczej będziesz włosy sobie wyrywał i niepotrzebnie narzekał na firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×