Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mookie

Problem z przedłużeniem domeny

Polecane posty

Gość

Mają źle skonfigurowane serwery whois w pliku includes/whoisservers.php dla poszczególnych domen regionalnym i dlatego przy sprawdzaniu wyświetla komunikat: "Gratulacje! firmy.warszawa.pl jest dostępna!"

 

btw. u Pana występuje ten sam problem. Chyba zarejestruje sobie zaraz domenę firmy.warszawa.pl :)

 

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Rzeczywiście taki problem występuje. Chwilowo usunąłem możliwość rejestracji domen regionalnych - do rozwiązania problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku było podobnie. Tylko, że wcześniej się zorientowałem, że jest coś nie tak ponieważ dostałem dostęp do panela użytkownika na hrd.pl gdzie firma głowaanet.pl jest partentem reseller sprzedaży domen. Dzięki temu, że potrzebowałem tam dostep w celu zmian adresu IP serwera i dns udało mi się uniknąć stracenia domeny tak jak to jest w Twoim przypadku. Dzwoniłem do Pana Adama powiedział, że zobaczy co jest nie tak, pisałem tickiet-y i maile. W odpowiedzi otrzymywałem informację, że jeszcze mają czas ją przedłużyć mimo że zostało 10 dni do wygaśnięcia domeny. Moje przypominanki firmie i prośby o opłacenie domeny bo przecież za nią firmie zapłaciłem nic nie pomogło, a domena trafiła na liste wygasających bo jest ważna do 9 października tego roku. Dzwoniłem również do hrd.pl co mam w tej sytuacji zrobić i czy oni mogą mi tą domenę przedłużyć, a ja zapłacę bezpośrednio do nich. Odpowiedzieli, że nie ma takiej możliwości przedłużyć ją może tylko firma zewnętrzna. Powiedzieli również, że jeśli firma nie wywiązuje się z umowy gdzie Pan opłacił domenę na kolejny rok, a pośrednik tego nie zrobił w\u nas w hrd.pl to może Pan wystąpić na drogę sądową w tej sprawie. Natomiast w hrd.pl poprosić o otrzymanie kodu AuthInfo w celu przetransferowania domeny do innego rejestratora. Finalnie tak zrobiłem jak polecili mi w hrd.pl. Wystąpiłem do hrd.pl z prośbą o kod AuthInfo, przeniosłem domenę do innego rejestratora i zapłaciłem dwa razy za przedłużenie domeny w jednym roku i tyle. Cena 55 złotych za domenę jaką posiadam i wystąpienie do sądu o zwrot kosztów wydaje mi się w tej sytuacji bez sensu. Za dużo zachodu za małe pieniądze. Po prostu mam nauczkę na drugi raz. Nie zawsze jest dobrze gdzie tanio oferują w tym przypadku domeny :)

 

Należy się tutaj małe sprostowanie do mojej wypowiedzi.

Nie dzwoniłem do Pana Adama ani nie wysyłałem maili ze straszeniem iż zwrot kwoty mi się należy za przedłużenie domeny jakie nie zostało zrobione w odpowiednim czasie, bo uważam to za bezsens z racji małej kwoty, ale dziś aż się zdziwiłem jak otrzymałem e-mail od Pana Adama z informacją o domenie którą już przeniosłem do innego rejestratora, że kwota za przedłużoną domenę jaką miałem w firmie Pana Adama zostanie mi oddana i odesłana przelewem. Także plus za to, że firma jednak wyraziła swoją wolę w oddaniu kwoty za przedłużoną domenę gdzie przedłużenia nie wykonała w odpowiednim czasie, a ja z obawy przed stratą domeny przeniosłem ją do innego rejestratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×