Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
slawqo

jakihosting.info.pl

Polecane posty

Witam wszystkich na tym forum.

Chciałem "pochwalić" się moją nową stronę internetową, która znajduje się pod adresem jakihosting.info.pl oraz poprosić Was o szczere opinie na temat tej strony. Jest to moja pierwsza strona, którą zrobiłem w całości sam (oprócz projektu graficznego). Liczę na Waszą konstruktywną krytykę.

Aha i zapraszam również do oceniania i komentowania ofert na stronie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja czarnego z pomarańczowym to akurat jedyne, co mi się w wyglądzie tej strony podoba.

 

Biały tekst na pomarańczowym tle? Animacje w menu (a zwłaszcza pod nim, te trzy niebieskie) są straszliwie nieżyciowe, wyszukiwarka jest zrobiona fatalnie (pole formularza narysowane na obrazku tła zamiast ostylować jak biały człowiek <input>?? do tego jako rzucający się w oczy rozmazany jpg), itd.

 

Sorry ale to jest po prostu brzydkie. Całość może zrobiłaby szał tak z 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba tylko że odstęp miedzy czcionką większy bym dał w niektórych miejscach bo tak na "kupe" to wszystko i ten pomarańczowy na środku bardzo oczoj*bny :)

 

 

 

 

Jak dla mnie (ocena szkolna): 4

 

 

 

 

Pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładna stronka, animacje, podświetlenia, kolory też mi się podobają. Jedyne co we mnie uderza to czcionka. Zmieniłabym na inną. Poza tym ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wszystkie uwagi. Niektóre rzeczy starałem się dzisiaj poprawić (np. odstępy między wierszami trochę zmieniłem - myślę, że faktycznie teraz jest lepiej).

 

@MZone Group:

Fakt, lista firm to tak była zrobiona trochę "na odczepnego". Nie mam w ogóle pojęcia jak to lepiej przedstawić. Szczególnie, że grafiki są w różnych rozmiarach :/ Zmieniłem to trochę teraz, może będzie ciut lepiej

 

@blackfire:

animacje dostałem w projekcie, mi się podobają. Co do twoich uwag odnośnie pola wyszukiwania - czy możesz wskazać mi jakiś link gdzie będzie opisana wspomniana przez Ciebie metoda. Naprawdę potrafię to zrobić tylko w taki sposób jak teraz a chętnie nauczę się czegoś nowego. Ja głównie zajmuję się pisaniem skryptów w php a html i css'y to tak znam tyle ile muszę. Będę wdzięczny za podesłanie mi jakiś wskazówek co do tego jak to poprawić.

 

@vet0:

dzięki, tak jak pisałem, zmieniłem trochę te odstępy między wierszami. Myślę że faktycznie tak jest lepiej, dzięki za wskazówki.

 

@Pati:

dzięki za uwagi, masz może jakiś pomysł jaka czcionka byłaby lepsza?

 

Dzięki wszystkim za uwagi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Listę firm zrób w formie tabelki, po lewej logo firmy, po prawej krótki opis firmy, data założenia jakie usługi oferuje itp.

Po drugie lista firm jest za krótka, nie ująłeś nawet 1/10 wszystkich firm dostępnych na rynku hostingowym. Lista powinna być ułożona alfabetycznie, powinieneś chyba także napisać do wszystkich firm z prośba u możliwość umieszczenia logo firmy na Twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@blackfire:

animacje dostałem w projekcie, mi się podobają. Co do twoich uwag odnośnie pola wyszukiwania - czy możesz wskazać mi jakiś link gdzie będzie opisana wspomniana przez Ciebie metoda. Naprawdę potrafię to zrobić tylko w taki sposób jak teraz a chętnie nauczę się czegoś nowego. Ja głównie zajmuję się pisaniem skryptów w php a html i css'y to tak znam tyle ile muszę. Będę wdzięczny za podesłanie mi jakiś wskazówek co do tego jak to poprawić.

 

Tu nie ma jakiejś specjalnej metody. Po prostu _nie_ rysuj tego pola tekstowego na obrazku tła a wygląd ustal w stylach dla <input>. Na przykład: http://www.jankoatwarpspeed.com/post/2008/07/27/Enhance-your-input-fields-with-simple-CSS-tricks.aspx (zaokrąglone rogi i ikonkę też da się zrobić).

 

Z ciekawości, ile zapłaciłeś za projekt graficzny? Ciąłeś sam czy robił to grafik/ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Postaram się zmienić tą listę firm i polewyszukiwania, ale pewnie dopiero w weekend bo wcześniej mogę nie mieć czasu niestety.

Co do uti.pl to dopisałem również to mojej listy @todo - postaram się ją dodać jak najszybciej do katalogu. Tak jak ktoś zauważył nie ma tam jeszcze zbyt wielu tych firm. Staram się cały czas dodawać nowe firmy, ale z racji tego że jest to moje hobbystyczne, wieczorne zajęcie, idzie mi to różnie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz masę roboty przed sobą.

Animacje - ok, ale mogą działać szybciej

Spis firm - jak już dajesz jpg z białym tłem to ładniej by to wyglądało gdyby strona też była biała albo jak już to powycinaj białe tła (według uznania)

Czcionka - totalna porażka

w stopce masz gołe menu nic tam nie zmieniłeś w stylach (wygląda fatalnie)

 

no i na deser katalog firm:

takie "coś" jak nazwa, home, ovh, 1&1, az, webd po prostu wywal to bo te firmy nie oferują stabilnego i dobrego hostingu tylko masowy hosting

w katalogu nie ma większości firm które są na forum i mają wyrobione świetną opinie.

 

Życzę miłej pracy przy przerabianiu strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólna opinia.

Te wyżej wymienione prócz webd to giganty, W BOK'u siedzi bot albo ktoś kto kopiuje każdą wiadomość z szablonu, restrykcyjne limity (np w nazwa) które nie pozwalają na większy rozwój serwisu.

A w 1&1 to wszystko co wyżej + negatywne opinie o działaniu ich serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w ofertach firm http://jakihosting.info.pl/firm/ znalazły sie takie firmy jak 1&1, nazwa, AZ, ovh, home czy webd.

A dlaczego nie miałyby się znaleźć? Są na rynku, działają legalnie, to i w katalogu mogą być skoro jego twórca tak chce. Opinie na temat tych firm to już zupełnie inna sprawa - sam mam niezbyt pochlebne zdanie np. o 1&1.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd przy wysyłaniu formularza kontaktowego został już poprawiony. Przyczyna prozaiczna - pisałem to na komuterze z Windows a on nie rozróżnia małych i wielkich liter w nazwach. Teraz to stoi na linuksie i przez to był problem :)

Co do firm jakie są w bazie - chciałbym aby było tam jak najwięcej firm. Nie tylko te, które ja uważam za fajne. Moim założeniem jest, aby ta strona była jak najbardziej neutralna i umożliwiała użytkownikom przejrzenie ofert wielu firm, zapoznanie się z opiniami innych na temat takich hostingów i wybraniu właściwego dla siebie. Naprawdę nie chciałbym robić jakiejś selekcji firm ze względu na moje preferencji czy uprzedzenia bo nie takie było założenie tej strony. Wiem, że pewnie jest to trudne do zrobienia, ale co tam - z czasem może jakoś będzie :)

A tak poza tym to np. o OVH mam dobrą opinię. Ta strona np. stoi na ich hostingu współdzielonym i nie miałem nigdy problemu z ich pomocą techniczną, ale to tak przy okazji :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze widzę, 15 firm na tej stronie jest ?

z tego co wiem w Polsce działa około 700 ;)

wrzuć choćby ze 100 to już jakiś przegląd rynku będzie.

 

PS i nie zapomnij o szybki-serwer.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edart, skąd taka liczba - 700?

Z wpisanym 63.11.Z to może ich być i parę tysięcy (sam mam taki wpis u siebie, bo świadczę usługi hostingowe dla klientów zamawiających u mnie inne rzeczy), a takich jak ja jest całkiem sporo więc teoretycznie firm "hostingowych" możemy mieć zatrzęsienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam skąd ta liczba, zapamiętała mi się chyba z przed dwóch lat, z jakiś statystyk, pewnie też jesteś ujęty w tych statystykach, jak i wiele różnych agencji interaktywnych.

Bo takich strikte hostingowych to może ze 100 się uzbiera, może więcej,ale konkurować trzeba ze wszystkimi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firm jest na razie tylko tyle bo naprawdę nie jest łatwo zrobić to wszystko tak od razu. Będę się starał oczywiście systematycznie dodawać nowe firmy do swojej oferty, ale to wymaga czasu.

Aha blackfire, poprawiłem wczoraj to pole wyszukiwania. Nie wiem czy coś takiego miałeś na myśli, ale faktycznie chyba wygląda trochę lepiej. I co do twojego wczorajszego pytania - projekt miałem już pocięty, wprowadzałem jedynie drobne poprawki w css'ie w miejscach gdzie to było konieczne. Projekt dostałem za darmo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu ma służyć strona? Bo znaleźć sobie hosting to tam się raczej nie da, zbyt duży chaos, nie ma pełnych metod filtrowania.

-brak filtrowania po ilości IP

 

Poza tym bardzo mało hostingów w bazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×